Tak trochu jiná love story (2007)

Kdo napsal předlohu, potažmo scénář k tomuto filmu, má možná fakt chorý mozek (já vím, o čem mluvím, občas se mi ve snech taky zdají úplné fantasmagorie - bohužel je všechny po chvíli zapomenu...). Scénář má jistě své chyby, ale jde o celkem zajímavý snímek, který mě opravdu vtáhnul do děje.

Strach a touha (1953)

Můžeme děkovat bohu, že i po neúspěchu tohoto filmu Stanley Kubrick nezanevřel na režírování.

Útok trojhlavého žraloka (2015)

O jednu hlavu víc než u dvojhlavého žraloka, co z toho vyplývá? Mnohem větší prdel. O 100% lepší film než Útok dvojhlavého žraloka. Ale i tak se divím, že zlanařili Dannyho Treja. Vím, že to bylo napsáno ve scénáři, ale tupost všech zúčastněných je opravdu bezbřehá a udivující. Hrdinské výpady na záchranu ostatních jsou velmi zábavné.

Stezky slávy (1957)

Je pravda, že když jsem byl na vojně, tak to byla fakt gumárna. Ale zažít něco takového, jako v tomto filmu, to si nedokážu představit. Ani se nedivím, že byl ve Francii do roku 1975 zakázán. Mimojiné je zde zajímavý pohled na strach na popravišti, ale také na neschopnost generálů přiznat chybu. Jelikož je film podle skutečných událostí (i když si myslím, že ze strany Kubricka, respektive autora knihy, to bylo v některých ohledech trochu přehnané), hodnotím takto.

Sekretářka (2002)

Tak první polovinu, kdy ještě vztah hlavních protagonistů nebyl na bázi S/M, jsem pociťoval trochu mrazení kvůli náznakům buzerování, ale ne zase tolik jako u filmu Strach a chvění (2003), který je o stupeň výše.

Na špičce jazyka (2002) (TV film)

Jak jsem teď zjistil, Sarah Waters je skutečně lesba a nabyl jsem dojmu, že je zasněná ve viktoriánské době. Zatím jsem viděl dva její filmy a oba jsou s lesbickou tématikou: tento a Prstoklad, který mi připadal lepší i kvůli uchvacujícímu šokujícímu příběhu. Ale film Na špičce jazyka si mě získával až postupně s plynoucím příběhem, který i přes takovou délku není nijak zbytečně natažen.

Strach a chvění (2003)

Tak něco takového jsem ještě neviděl, v dobrém slova smyslu. Zajímalo by mě, do jaké míry je to pravda. Když mi šéf v práci několikrát vynadal do debilů, tak jsem to neunesl a taky jsem mu řekl, že je debil a vyhazov byl na světě. Tato mladá dáma dokázala unést dehonestující zacházení a potlačit svou hrdost. Bravo!!! Tento film jsem sledoval jedním dechem, aniž by mi myšlenky někam utíkaly, to se mi nestává často. Až jsem se divil, že získal tak málo ocenění. P.S.: Taky by mě zajímalo, jestli je hlavní představitelka aspoň trochu lesba.

Prstoklad (2005) (TV film)

Hóóódně zajímavá a strhující sonda do života lepší, ale i nuzné odporné společnosti viktoriánské Anglie. Naprosto nesouhlasím s hellstruckem, toto je nejlepší drama z této doby, mnohem lepší než Rozum a cit nebo Pýcha a předsudek, které naopak nudily mě. Konečně film, který má příběh a je plný zvratů a ne jen bezduchého tlachání o ničem. Pojal jsem podezření, že Sarah Waters je opravdu geniální.

Pod vlivem lásky (2008)

Romantické komediální artové drama o Ježíšovi, jedné sektě , kalhotkách, erekci :), ale hlavně o lásce. Na co všechno ti japonci nepřijdou. Když na začátku filmu bylo uvedeno, že film je podle skutečných událostí, byl jsem opravdu zvědavý. Ale ta fantasmagorie, co následovala, mi otevřela ústa dokořán. Velmi unikátní snímek. Magnum opus. Hodně zajímavý je pohled na katolickou církev a v kontrastu pohled na Církev Nula. Sion Sono je opravdu šílený (já jsem ostatně taky, tak to můžu tvrdit i o jiných), i když on sám v rozhovoru pro The Brooklyn Rail uvedl, že 10% je pravda a 90% jsou lži. Budiž, i tak se jedná o bravurní film podle výborného scénáře, kde skutečně nejsou hluchá místa. Mnohem lepší než některé americké hovadiny, které zaplavily televizi.

Zabíjení (1956)

Klasická krimi ze staré školy.