Výkřik ve tmě (1988)

Během filmu mi vytanuly na mysl dvě myšlenky: Udělala to, nebo neudělala? A taky se přímo nabízel rozdíl mezi zvířaty a lidmi. Když zvíře zabije jiné zvíře, nikdo to neřeší, ale u lidí je to jinak, řeší to všichni a mimojiné to velmi zaměstnává soudy. A někdy může být odsouzen i nevinný člověk. Tady je vidět, jak jsme se dokázali za miliony let vyvinout. A teď k filmu. Výborná Meryl Streep v něm opravdu koncertuje a její škála výrazů je opravdu široká. Nakonec všichni víme, že je skvělá herečka a její tři Oscary překonává pouze Katharine Hepburn se čtyřmi soškami.

Vyvolávač deště (1997)

První hodina mě zas tolik nezaujala, ale potom se z toho vyklabala parádní soudní podívaná. Filmů se soudní tématikou již bylo natočeno přehršel a tento je jeden z nejlepších. Jak víme, Grisham je na tyto filmy odborník a napadá mě srovnání se snímkem Čas zabíjet, který je na podobné výši.

Komorná (2016)

Tento film mě opravdu vůbec nebavil a to píšu hodně slušně. Plné nesmyslných keců a děj žádný. Mám to postavené tak, že když se mi film nelíbí, tak nevnímám děj, no snad nejsem sám. Děj mě vůbec nezaujal. Tento snímek je remake "Prstokladu" z roku 2005, který mě naprosto dostal a je mnohem mnohem mnohem lepší. Tady je vidět, jak to dopadne, když se stejná látka natočí excelentně, anebo velmi podprůměrně.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Tak konečně jsem viděl celou sérii jak v češtině, tak v angličtině, první dva díly dokonce v prodloužené verzi. Čímž jsem splnil svoji občanskou povinnost. Originál i český dabing mají své výhody i nevýhody, ale řekl bych, že v českém dabingu jsou výraznější hlasy jednotlivých postav. Harry Potter, kterému verbal láskyplně neřekne jinak než Hery Potrat (ale jen "opravdovej chlap" může H. P. považovat za infantilní), je naprosto dokonalá série, v rámci žánru jedna z nejlepších. Hrála v ní absolutní herecká elita, která by těžko účinkovala v nějakém braku! Možná, až budu starší, budu k ní mít kritičtější postoj. Ale pochybuji, že se najde sága o novém čarodějnickém učni, která by překonala toto veledílo. Série se víceméně líbila i Rogerovi Ebertovi i Mirce Spáčilové a to je co říct. Možná je stavěna na počítačových tricích, ale mě uchvátil i originální příběh. Bylo velmi zajímavé sledovat dospívání mladých studentů v čele s ústřední trojicí a s tím související Potterománii, které jsem byl ze začátku ušetřen, ale když jsem viděl komplet, tak mě zasáhla na plný pecky. Nevím, jestli toto přiznat, přece jen už nejsem teenager, ale zdá se, pokud jde o skvělou fantasy (Pán prstenů, Hobit a Harry Potter), tak jsem zakletý v čase a doufám, že mi to vydrží celý život. Těch dvacet hodin H. P. uteklo jako voda, škoda, že až takhle rychle. Už se těším, až si někdy celou sérii pustím znova. Holt J. K. Rowlingová je mistryně (spolu s J. R. R. Tolkienem), vzdávám hold. EDIT: Jsem rád, že celá série vznikla v koprodukci Veřejné Bezpečnosti a Udatné Sovětské Armády, kdo jiný by ji stihl natočit ve dvou po sobě jdoucích pětiletkách!!! :-)))

Slavnosti sněženek (1983)

Absolutně přeceňovaný film, během kterého jsem se celkem nudil. Obsahuje sterilní nehumor. Nechápu, co na tomto "spektáklu" všichni vidí. Menzel natočil max 4 nebo 5 docela dobrých filmů, mnohem radši mám Jana Svěráka, který si podle mého na nic nehraje a nesnaží se, jako Menzel, stylizovat své filmy do tzv. přehnané kultovnosti, toto opravdu nemám na Menzelovi rád. 3* s odřenýma ušima.

Pravda zabíjí (1999)

Podle většiny je tento snímek jen lehce nadprůměrný a skoro celou délku filmu tomu tak je, ale posledních 15 minut bylo dechberoucích. Bohužel, kdybych film viděl někdy v budoucnu znovu, tak mě už nepřekvapí a těch posledních pár minut si tolik neužiju. Nečekal jsem happy-end, ale budiž.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Jenom John umí vytrhnout holou rukou ohryzek z krku. :) Film je podle mého důstojným zakončením série a šedesátiletý Sly to uměl ještě pořádně rozbalit. Ale těch deset minut na konci, to je skutečně čistokrevná brutální akční řežba, až mi hvízdaly kulky kolem uší a stříkala krev z mojí televize, aneb RATATATA vy hajzlové.

Sex, lži a video (1989) odpad!

Tento "film" je opravdu nekonečná nuda. Plné bezduchých žvástů úplně o h.... a děj absolutně nulový. Fakt nemám rád takovéto "filmy". Tento "film" jsem sledoval na tři etapy, vidět takové "veledílo" na jeden zátah opravdu nešlo, ale musel jsem ho vidět celý, abych se přesvědčil, že je to ta největší peachovina, jakou jsem kdy viděl. Během "filmu" jsem několikrát přežil vlastní klinickou smrt. Nechápu, jak tahle sračka může mít 77%. Rozhodně jsem čekal od tohoto "slavného filmu" víc.

Hlavní zprávy (2013) (pořad)

Chucpe!!! Dřív i v této hlavní zpravodajské relaci bývaly reklamy a to je opravdu drzost a stupidita!!! Chucpe!!! No jo no, zkrátka Barrandov. Zdá se, že tento recyklační pořad některých vyčpělých a vysloužilých redaktorů z jiných stanic je konečnou zastávkou v bohaté kariéře těch skutečně nejlepších. :)) A navíc profesionalita není na příliš vysoké úrovni. Tato relace mi připadala spíš jako regionální zprávy. Ale pokud se chcete dovědět, koho pokousal pes, kdo se dožil stovky nebo kde vyrostly sněženky, jsou to zprávy pro vás. Holt jediné zprávy, které se skutečně dají sledovat, jsou v České televizi. A za tím si stojím.

Mlha (2007)

Samotný děj není nic extra, ale nakopla mě vymaštěnost ve jménu víry a smrti tý blbý fanatičky jsem vůbec nelitoval. Holt občas se někdo takový najde. A navíc ten závěr. Film je, zdá se, celkem oblíbený a vyskytnou se i pětková hodnocení, ale podle mě nesnese srovnání s těmi nejlepšími horory.