Sedm samurajů (1954)

Na tento snímek jsem se opravdu těšil a obával se ho zároveň. Přece jen je to trochu těžší látka ke sledování a je trochu pomalejší, 207 minutová verze se vleče jako dostavník do Santa Fe. První hodina vypadala celkem dobře, ale zbytek je dost natažen. Toto je jediný starší japonský snímek, který jsem viděl, a jak se zdá, nebudu příznivcem ani těch ostatních. Pokud je to nejznámější dílo Akiry Kurosawy, jak potom musí vypadat ten zbytek. Určitě nebudu sledovat všech 31 jeho filmů, které jsou na ČSFD všechny vysoko hodnoceny a jsou v červených číslech, něco mi říká, že nejsou zrovna můj šálek kávy. :) Podle mě toto není nejlepší japonský film, tím je pro mě "Pod vlivem lásky" z roku 2008 od Šiona Sona. Kdyby byl opravdu nejlepší, tak by to s japonskou kinematografií vypadalo zle nedobře. Sedm statečných je mnohem mnohem lepší, i když u určité části diváků tomu tak zřejmě není.

Lída Baarová (2016)

Když už i Štěpán z Básníků může hrát Hitlera, to ho můžu hrát klidně i já. Ale film to není špatný. O Lídě Baarové jsem předtím věděl pouze to, že existovala a že byla herečka. Ze začátku mě film tolik nezaujal, ale postupně se mi začal líbit. Myslím si, pokud byla pravda, co jsem viděl, že byla tak trochu neprávem odsouzena českou společností. Asi přece jen měla odletět do Hollywoodu, když dostala nabídku.

Zvětšenina (1966) odpad!

Jedno z nejslavnějších děl světové kinematografie? To sotva. Jeden z nejhorších "filmů" světové kinematografie. Naprosto bez jakéhokoliv děje a naprosto o hovně. Podobně "kvalitní dílo" jako Sex, lži a video nebo Lovec jelenů. Výstřel z roku 1981 je o nekonečno procent lepší. Takto hodnotím proto, abych trochu srovnal celkové hodnocení, které je naprosto nepřiměřené. Jediné pozitivní jsou ty ženské, i tak ale odpad! Už dávno jsem zjistil, že čím větší sračka!!!, tím lépe je hodnocena (nejen) místními pozéry.

Old Surehand (1965)

Scénář těchto filmů je vždy stejný. Bledá tvář zabije syna náčelníka a indiáni vykopou válečnou sekeru. Hlavní hrdina (v tomto případě Old Surehand) pak pátrá po vrahovi, aby zabránil válce. Další celkem zbytečná mayovka.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Takže DiCapriovi stačily vousy a hned je z toho Oscar. Film je lehce nadprůměrný, měl jsem z něj takový nijaký pocit a na 3 Oscary bych ho tedy neviděl.

Příšerný host (1927)

Němé filmy nejsou můj šálek kávy. Ale jelikož kompletuji Hitchcocka, tak jsem ho prostě musel vidět. Ale nevím, proč bychom ve 3D éře měli sledovat němé filmy, zvlášť když je to taková nuda.

Vinnetou - Poslední výstřel (1965)

Slyšte bledé tváře, moji bílí bratři, žádný Vinnetou ani Old Shatterhand nemají na nepřekonatelný film Poklad na Stříbrném jezeře.

Lucie: Příběh jedný kapely (2016)

Tento dokument zřejmě nesedne tomu, kdo není opravdový fanda Lucie, a mezi opravdové fandy já se tedy počítám. Kapela, ve které se naučili díky Kollerovi říkat "vole", je bezesporu nejlepší česká skupina. A pochybuji, že ji někdy někdo překoná. Je to dokonalá směs rocku a popu. Živě si vzpomínám, jak jsem před bezmála 20 lety pařil s partou na diskotékách na některé jejich hity, ale zkrátka už je mládí v trapu a zůstaly jen skvělé vzpomínky.

Kristian (1939)

Po zhlédnutí první třetiny této legendy jsem z ní nebyl nějak nadšený a projev pana Novėho se mi zdál tak nějak unylý a jednotvárný. Ale během sledování se z toho vyklubala celkem milá komedie, jedna z těch lepších z filmů pro pamětníky, které ale prakticky nevyhledávám. Zavřete oči, odcházím...