Apocalypto (2006)

Je Gibson režisér? - tak už snad otázka ani nestojí... kde ale sehnal tolik squaterů? A najde pro ně Kocáb bydlení?

Kámoš k pohledání (2009)

3,5* ...maně si vybavuji, že vynechané scény měly cosi do sebe.

Chlapi sobě (2004) (seriál) odpad!

Zápletka: sme chlapi = házíme odpadky na zem......vtipné.

Valčík s Bašírem (2008)

Valčík s Bejrůtem aneb objevit Ameriku a vyrazit na Oscary. Což o to, obrázky pěkný, ale proč sakra nevyplivnou ten chrchel než začnou mluvit?

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Woody na senilní kolena, natočil přes žlutooranžový filtr ohavně snobskou pohádku o dvou turistkách, které v Barceloně potkají osudového nadsamce. Situaci poněkud komplikuje "geniální" malířka Penélope Cruz, jejíž oscarový výkon se omezil na hysterický jekot, podpořený výrazem právě znásilňované ovce. Viděl jsem téměř všechny woodyho filmy a jen asi dvakrát jsem byl "nucen" sáhnout ke třem hvězdám. Tady, jen z úcty k jednomu z mých nejoblíbenějších autorů, jednu přidávám... Téměř dokonalou synopsi nabízí uživatel Petroff, takže pokud máte zájem, zabere Vám nepoměrně méně času a pobavíte se víc: ................................................................................................................................................................................................................................ Všichni jsou zamilovaní. Do všech. Všichni jsou úžasně bohatí a tak si hrají na umělce, jakože malíře, fotografy, spisovatele a tak. Kamarádi jim půjčují letadla, muži si k obleku berou Converse aka "Toníky", aby zdůraznily svou nedbalou eleganci. Charismatický malíř přistoupí ke stolu dvou Američanek s tím, že je chce opíchat. Jedna by mu i do postele vlezla (blondýna), ale co čert nechtěl, praskne jí vřed nebo co. Druhý večer se náš hrdina s vervou pouští to té druhé(bruneta) a vyspí se s ní, přestože ona se má za pár týdnů vdávat. (Tady chci jen zmínit, že fráze "a za pár pár týdnů" byla ve filmu zmíněna tolikrát, až jsem nabyl dojmu, že nejde o dva měsíce, ale minimálně o rok). Za pár týdnů se ozve blondýně a že by to s ní zkusil znova. A hups, klapne to. Bum, zamiluje se. Tady je zřejmě nastavováno zrcadlo tradičním hodnotám - z floutka, co přišel ke stolu s nabídkou kvalitního sexu se stává zodpovědný milenec, člověku to skoro až připadá, že "za pár týdnů" nazujou oba bačkory a budou žít šťastně až do smrti. Brunetu ale trápí její nitro, zdá se jí, že se odprošťuje od svého zajištěného, úspěšného manžela a vášnivou láskou miluje onoho malíře. Tady to začíná být krapítek nepřehledné. Malíři zvoní o půlnoci telefon a on přivádí do společného domu (ano, blondýna se k němu po "pár týdnech známosti" nastěhovala) svojí bývalou ženu, mentálně postiženou Penelope Cruz (zahrála to dobře, ale opravdu strašně mi lezla na nervy). Blondýně se to nelíbí a když slyší, že zůstane (pozor změna) pár měsíců, vypadá to na slušnej kouř. Ale co vás nemá, tady nejsme v reálném světě, jsme v Barceloně. Z holek se stanou nejlepší kamarádky, pošahaná Cruz naučí blondýnu během odpoledne fotit na profi úrovni a během pár týdnů (jak jinak) už spolu spí všichni tři, jako spokojení králíci. Blondýnu to ale přestane bavit a za pár týdnů odchází. Jelikož byla tmelícím kamenem vztahu malíře a Cruz, i ten se rozpadá a naše Američanky se vrací domů.

Osudová přitažlivost (1987)

Nestává se často, že bych nějakou postavu "nenáviděl" tak, jak se to podařilo Glenn Close. Předvídatelný, přesto velmi napínavý "klasicky osmdesátkový" thriller. (Nejsměšnější komentář tady má "známý feminista" Teté CheGuevara.)