Osvícení (1980)

Osvietenie museli dosiahnúť všetci čo sa na filme podielali. Inak by nemohol vzniknúť taký kvalitný horor. Kubrick je skvelý režisér, citlivý na každý detail a vo filme to cítiť. Jack Nicholson má výraz psychopata už od prírody a tu ho ešte zintenzívni. Minimalistická nervy drásajúca hudba neuveritelne dotvára atmosféru. Všetko dokopy to vytvára klasiku žánru. Hoci horory príliš neoblubujem, tento ma naozaj zaujal.

Counsellor at Law (1933)

Veľmi sympatická je hlavne stotopáž Právneho zástupcu. ktorá beží neuveritelne rýchlo. Táto konverzačná dráma má svoje čaro. Kedže dej sa odohráva v jednej kancelárii, herci maju priestor len a len pre seba a aj ho patrične využívajú.

Základní instinkt (1992)

Môžem tu vypísať všetko čo z tohto filmu robí čertovsky dobrý filmový zážitok, ale to predsa všetci čo ho videli dobre vedia.. A tí čo ho ešte nevideli si to musia vychutnať sami..

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Veľmi milý oddychový filmík. Rómea a Júliu pozná každý, ale ako sa Shakespeare dopracoval ku konečnému výsledku už tak známe nieje. No a v tomto filme sa to samozrejme dozvieme:-))

Šifra mistra Leonarda (2006)

Keď sa točí film na námet takého plytkého braku ako je Da Vinviho kód nemôže to dopadnúť dobre. Nezachránia ho ani hviezdni herci, ktorí mimochodom naozaj nechápem ako sa mohli na to dať. Film je vlastne len ilustráciou ku knihe, neukáže nám nič viac ako miesta, na ktorých sa dej odohráva. Kniha dementná.. A film ešte dementnejší.. To sa vlastne dalo čakať od chvíle čo sa pri projekte objavilo meno Ron Howard..

Moře lásky (1989)

Ako to ten Al Pacino robí, že sa vždy cítim akoby som bola v jeho koži?? V Insomnii som naplno prežívala jeho nespavosť a rovnako aj v tomto klasickom krimi thrilleri som sa cítila opitá a stratená medzi citmi a podozreniami ako on. Je to naozaj skvelý herec ak vám dovolí prežívať film týmto spôsobom. Netreba zabúdať na Johna Goodmana, ktorý dokonale dotváral atmosféru.

Kate a Leopold (2001)

Milá romantická komédia s očarujúcim Hughom Jackmanom a usmievavou Meg Ryan, ktorá sa páčila dokonca aj mne, hoci romantické komédie naozaj nemusím.

Wasabi (2001)

Wasabi nebol zlý film, ale mne osobne by sa viac páčilo keby bol spracovaný ako napínavý thriller. po každej stránke mi tam niečo chýbalo. Akoby sami tvorcovia nevedeli ako má výsledok vyzerať.

Mars útočí! (1996)

Musím uznať, že keď som tento film videla prvý krát a nevedela som čo je Tim Burton zač, myslela som si, že je to dobrá blbosť :-) Teraz keď už Burtona samozrejme poznám a zbožňujem ho, Mars útočí dostal konečne zmysel. Je to absolútny výsmech amerike typickým burtonovským spôsobom. Boh žehnaj Burtonovi!!

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska (2006) (seriál)

Pre bežného človeka je to asi ťažké sústo na neskorý večer. Ťažko na to pozerať, ťažko nepozerať. Tak či tak nás to niečím priťahuje.