• Thriller

Zygota (2017)

Kraťas, který vydá za pět klasických filmů.

Gerald's Game (2017)

To, co na mě fungovalo v knize, nefungovalo ve filmu.

Krajina přílivu (2005)

Někteří tu píšou, že je to jediný Gilliamův film, který se jim nelíbí. Já to mám přesně naopak.

Lesní rituál (2017)

Ach ano! Horory v lese a z lesa mě sice baví, ale málokdy mě nějaký skutečně nadchne. Tenhle les to dokázal, aspoň do doby, než se poprvé naplno ukázal pronásledovatel. Jeho vzezření je docela vtipné, což malinko kazí předchozí dojem. Také bych uvítala méně akční konec, něco komornějšího by do zbytku pasovalo líp. Celkové hodnocení to ale nezmění.

Jeskyně (2014)

Bylo to blboučké, asi budu spoilerovat. Parta lidí s alkoholovou opicí, vleze do jeskyně a ani na chvíli je nenapadne, že když v ní budou běhat a motat se chodbami, netrefí zpátky. Za to asi mohla ta opice. Následuje nějaká ta příběhová nuda a podivně rychlý zvrat v chování některých postav. Jsme ztracení kolik, tři dny? Tak sežereme kamarádku, stejně je to hysterka a my máme hlad. A jak známo, kdo jednou ochutná, už nemůže zpět, takže sežereme všechny.

Stephanie (2017)

Škoda druhé půle, protože dokud byla Stephanie sama doma, bylo to zajímavé a atmosféra dosti znepokojivá. Kdyby se rodiče nevrátili a celé to zůstalo obestřené prvotní záhadou, dala bych klidně i čtyři hvězdy. Takhle to postupně upadalo, atmosféra se rychle vytrácela a ve finále to byla zase docela blbost.

Maus (2017) odpad!

Cože? Co to jako mělo být?

Pengabdi Setan (2017)

První polovině filmu bych dala hvězdy tři. Mělo to atmosféru, bylo to děsivé a postavy sympatické (to se dnes zase tolik nevidí). Jenže jako celek je to zdlouhavé a ke konci už mě to vážně nudilo. Koukala jsem na hodiny, takže za dvě.

Feral (2017) odpad!

Levná blbost. Mozek mi vypnul někde v polovině, takže si vůbec nepamatuju konec (a nijak mě to nemrzí).