• Pohádka

Lagaan - tenkrát v Indii (2001)

skoro 4 hodiny politické agitky a vesnickáho kriketu, kdy se banda hodných hodných vesničanů musí na hřišti postavit zlým zlým angličanům,k reří utlačují je a jejich hodného rádžu...to je i na mě moc. Ani vtipné mi to moc nepřišlo, takže jediné, co stálo za to byla hudba (kromě momentu, kdy do toho začla "kvílet" ta bílá anglická slečna) a tanečky...a i těch bylo málo...

Bludiště (2007)

asi hodinka od momentu, kdy do příběhu vpadnul pošahanej psychiatr, až do momentu, kdy zvážněl a začalo být jasné, že tam není žádný duch ale schizofrenní slečna,byla docela příjemně ujetá...zbytek byl jenom docela nudnou přehlídkou toho, jak se nemá hrát a jak se nemají dělat vtipy a vlastně jak natáhnout a pokazit film...i když...u toho útoku houpačkou jsme se dost nasmály a ten strašidelnej tanec stál taky za to ;)

Vlak života (1998)

i o holokaustu jde natočit veselá komedie plná nadsázky, humoru, naděje...a když z ní navíc jde přímo slyšet a cítít Balkán a jeho neopakovatlná atmosféra, je to něco pro mě. Bylo to jako krásný a barevný sen...a na konci přišlo mrazivé probuzení, ze terého trnu ještě teď, ale které to všechno posunulo dál. Inu, i z těch nejkrásnějších snů se člověk musí probudit do, někdy tvrdé, reality.

Princezna Nevěsta (1987)

To byla ale příšerná princezna!!!...jen tam tak smutně stála a koukala, jak se má vdávat, jak ji unášejí, jak jí krysa žere její "true love," ...a když se to kryse nepovedlo, tak svou tue love aspoň vydala na mučení s tím, že mu zachraňuje život...a pak už zas jen stála a koukala a sem tam si i zavzdychala. Nejsem žádná feministka, ale princezna by mohla projevovat aspoň minimum života a nestát pořád jak trdlo. Kromě ní mi vadilo ještě vyrušování tím malým klukem, Elwesův knírek a hlavně mučení, který bylo odporný, v pohádce nemá co dělat, což dokazuje i to, že jako malou mě fakt děsilo.

Alluda Mazaaka...! (1995)

toto je perla světové kinematografie, má příběh, který vyloženě udivuje svojí hloubkou a propracovaností, nápadité taneční choreografie, o kterých se vým bude ještě dlouho zdát, jiskření mezi hlavními postavami s charaktery tk košatými a rozvětvenými jako stoletý duby, drsně drsný akční scény a hlavně neuvěřitelně sexy hlavního hrdinu, který je na tom jeho vrrr traktoru, fakt vrrr k sežrání :D :P

Magadheera (2009)

To je tak neuvěřitelně fenomenálně a korunovaně blbý, až je to naprosto dokonalý....část historická stejně jako ta moderní :P Škoda jenom, že samotné sledování, je dost náročné, protože smát se tak dlouho prakticky v kuse dá zabrat....i když uznávám, že i tady se dají najít scény a momenty, které skutečně a bez ironie stojí za to vidět a vychutnat si ;)

Ať srdce řekne hurá (2009)

roztomilej a fešnej Shahid a naprosto úžasně trhlá a fešná Rani zabalení ve spoustě barev, juchání, trsání, naivity a optimismu...scénárista musel být pořádně zhulenej a já pořád nehápu, o co že to v tom kriketu vlastně de :D....já ten bollywood prostě žeru :P

Micimutr (2011)

tak nevím, vadilo mi propojení s "reálným světem", husa královna, princezna s vyjadřováním puberťačky, pitomej konec, ale nevíc mi vadilo, že v tom nebyl žádnej humor (nebo jsem si ho radši nevšimla)...chtělo by to trochu vymazlit scénář ;)...ale jinak to byla jedna z lepších pohádek ;))