• Pohádka

Probudím se včera (2012)

Čekala jsem odpad, ale docela mě to mile překvapilo. Podoba herců, co hráli starší a mladší verze postav byla dokonalá (netušila jsem, že někdo může byť jen napodobit ten retardovanej Mádlův výraz). Product placement mi až tak nevadil, pokud teda úplně nebil do očí,...ono v určitém smyslu je zase fajn, když se krmí a napájejí reálnými produkty,... vadila mi spíš pitomost té části filmu, co se odehrávala v přítomnosti, včetně fakt divného konce a prvoplánovost některých vtípků - například toho se sportkou. Když to ale vezmu kolem a kolem, tak to byla příjemná oddechovka.

Lancelot od jezera (1974) odpad!

Už první bojová scéna zabila. Byla ale ničím v porovnání s tím, co mělo následovat, protože byla aspoň vtipná. Čekala jsem příběh o rytířích, chrabrých, udatných a já nevím co...místo toho jsem koukala na zápletku jako vystřiženou z telenovely, kde všichni něco řeší, ale divák, netuší co, protože všechno důležité se děje mimo záběry. Divák řece ocení mnohem víc se desetkrát dívat na to, jak každý rytíř zvlášť a úplně stejným způsobem nasedá na koně, projede se na něm a zase sesedne, nebo jak se Xkrát vztyčuje vlajka. Při bojových scénách jsme si zase mohli důkladně prohlédnout nohy bojujících, nebo ještě líp, nohy jejch koní. Některé záběry jsme si navíc mohli prohlédnout hned několikrát, protože se opakovaly. Témata z okruhu rytířů kulatého stolu, hledání Gráálu, dvorské lásky a kultury mi nejsou cizí, Chrétiena de Troye mám pročteného a můžu vám proto zaručit, že rytíři tam nestáli a nekoukali přblble na měsíc...Nechápu, kde ostatní komentující našli nějakou myšlenkovou hloubku nebo ideové přesahy...možná chtěli jenom ospravedlnit čas ztracený sledováním tohohle filmu, který je naprosto o ničem. Herecké výkony stojí taky za hodně starou belu a o kameře rači ani nemluvím...jediné, co se mi líbilo, bylo, že každý rytíř měl moc pěkný barevný punčocháčky..taky bych takový chtěla ;)

Věc Makropulos (1966) (TV film)

teda...ta měla ale ječák...možná je škoda, že přes něj nešla slyšet hudba ;) ...jinak se mi velice líbila vizuální stránka, hlavně hry se zrcadly a s pozadím, které často prohlubovalo atmosféru (například záběr na tvář Emilie, za kterou jdou vidět oči ženy s plakátu, dodával jejímu pohledu pronikavost a uhrančivost). Hodně jsem ocenila také vtipné momenty, ať už ty záměrně vtipné nebo ty, které s estaly vtipné až časem. Obojí totiž dodávaly dílu šmrnc, oživovaly ho.

99 franků (2007)

film super, ale nejvíc mě stejně fascinoval ten kříženec macháčka a prof snapea v hlavní roli :D

Mami, ožeň mě (2011) (pořad) odpad!

vrchol televizní zábavy o vetřelcích mezi námi :D

Jméno růže (1986)

Po druhém shlédnutí mi to přišlo jako docela fajn komedie :D

Vrah mezi námi (1931)

přes 80 let starý film...a přece stále dokáže zaujmout. A závěrečný soud je dechberoucí.

La Vida Loca (2008)

jediné, co by mě ještě zajímalo je, proč gang zabil zrovna ty, co zabil?? Do čeho přesně se zapletli? Hlavně by mě to zajímalo u té poslední mrtvé.

Vadí nevadí (2003)

Je to chvilkama dost krutý a de fakto je to i dost pravdivý. Dá se to brát jako metafora života. Protože celý život spolu lidi hrají hry. Na začátku, v dětství, jsou ty hry ještě docela nevinný, ale jak stárneme, začínají být krutější a krutější. Všecko, celý život je vlastně jenom hra o to, co si kdo ke komu může dovolit, aniž by ho ten druhý zastavil a přiznal, že mu to vadí.