Twilight sága: Zatmění (2010)

Ďalší diel očakávanej ságy je za nami a obávam sa, že ani ten posledný, ktorý nás ešte čaká (aspoň v to dúfam, že posledný), neprekoná mierne nadpriemerný prvý diel. Na obhajobu tejto tretej časti môžem pochváliť aspoň to, že sa konečne niečo dialo, hoci dej nebol nijako extra prevratný či zaujimavý. V kine som zíval nudou a netrpezlivo očakával koniec.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Nuda!!! U mňa je to podobný prípad ako Jakubiskova Bathory. Avšak dopozerať Jánošíka bol pre mňa väčší problém, čo som, priznám sa, vôbec nečakal. Nudný dej bol kompenzovaný sexom a brutálnymi scénami, čo však na kvalite filmu nepridalo. Určite si to už nepozriem.

Milk (2008)

Film ako taký mi v ničom výnimočný nepripadal. Bola to však úžasná one man show v podaní Sean Penna.

Nekonečný víkend (2008)

Dobrých 75 minút čakáte, čo sa bude diať a v zvyšných desiatich príde to čo očakávate. Tá jedna hviezda je aspoň za peknú scenériu.

G-FORCE (2009)

Fakt zábava, za celú dĺžku trvania snímky som sa nestihol nudiť a ani raz som sa nepozrel na hodinky. Tieto morčatá sú ozaj veľmi zábavné. Teším sa kedy si to pozriem znova.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Strašná nuda a hromada infantilných kecov. Prvý diel je v porovnaní s týmto oscarovým snímkom. Sám neviem, prečo vlastne nedávam odpad, pravdepodobne z ľútosti.

Je to i můj život (2009)

Natočiť dobrú drámu na tak citlivú tému je naozaj umenie. V tomto prípade to našťastie vyšlo a hoci C. Diaz nepatrí medzi najlepšie herečky Hollywoodu, tak v tomto filme našťastie veľmi rušivo nepôsobila.

Avatar (2009)

Prelom sa nekonal. Cameron pre mňa už asi navždy ostane "len" ako otec Terminátora. Iste, ten film bol po technickej stránke zvládnutý dokonale a určite za to bude odmenený aj nejedným oscarom. No pre mňa to bolo dosť chladné divadlo, ktoré obsahovalo prílišné klišé a zmes všemožných filmov (Pán Prsteňov, Star Wars, Jurský Park,...). Chcel by som už od Camerona vidieť aj nejakú poriadnu drámu. Snáď ma potom o svojej genialite presvedčí.

Smrt panen (1999)

Veľmi pokojný film, ktorý však nenechá na pokoji diváka.