• Romantický

Všichni milují Mandy Lane (2006)

Achjo. Velké zklamání. Mandy Lane byla sice vážně krásná, ale to filmu nijak zvláště nepomohlo.Film byl ....jaksi....ospalý.Znechutil mě konec. Mandy se tvářila jako milá,kultivovaná slečna,která nemá zatím zájem o vztah,ale zdání často klame. Na vzdáleném ranči pořádá parta středoškoláků kalbu a pozvou samosebou i Mandy,protože si všichni kluci myslí,že se s ní sblíží. Jenže mezitím se venku po ztemnělém dvoře blíží i vrah, kterému jde jen o to,aby všechny zabil. Postupně se všichni vypraví ven(nahodit elektriku,pohádat se.....) a tak je vrah,at chtějí či ne,dostane. Nakonec zbydou jen Mandy a její kamarádka,která prchá před vrahem k Mandy, která ji,místo pomoci, chladnokrevně zabije a poté se vrhne do náruče vrahovi, se kterým celou dobu tajně chodila.....a se kterým také chtěla společně spáchat sebevraždu. Jenže nakonec si to rozmyslí, začne křičet o pomoc, přibíhá její těžce raněný kamarád, který jako zázrakem přežil a vraha společně zlikvidují. Scénář dobrý,herci také,ale to provedení.....koukla bych se sice znova,ale nebavil mě celofilmový stereotyp....Nudný slasher postrádající špetku pikantnosti.

Bazén (2001)

Film bazén předčil všechna moje očekávání. Ač mám ráda slashery, čekala jsem naprosto bezduchý hororový film. Ale,díky bohu,jsem se spletla.Začáteční atmosféra poukazovala na pořádný maturitní večírek na netradičním místě s tragickým zakončením, což je sice trochu klišé,ale toto zpracování Borise von Sychowskeho se povedlo. Natočit dobrý slasher je nelehká práce. A na to,že film působí dobře a triky realisticky i nyní, po více než deseti letech,je ,dle mého názoru,ohromující.Film má i ty scény, při nichž běhá mráz po zádech, ale i ty, při kterých se tají dech. Vrah byl sice okouzlující,ale na to, aby zničil i poslední trojici hlavních hrdinů,prostě neměl. Což je ostatně dobře,protože každý si rád oddychne,že i horor má ''dobrý konec".