Maléna (2000)

Klukovské sexuální dospívání na pozadí 2.světové války a naopak. Tornatoreho snaha o autentičnost vyšla naprázdno, až moc bylo poznat, že se jedná jen o film. Všichni herci včetně komparzu jako by existovali jen pro kameru, chyběla mi ta italská nezávaznost. Je vidět, že moderní evropská kinematografie je ovlivněna některými holywoodskými manýry - viz.teátrální soudní přelíčení a přehnané (nikoli přirozené) násilné scény. Vše podtrhoval příšerný dabing. Na druhou stranu drama oslnilo skvělou výpravou, kostýmy a poměrně výraznou kamerou. Pro mně přesto zklamání, od režiséra mého nejoblíbenějšího snímku Bio ráj jsem čekal víc.

Flek (2001) odpad!

Autor bezprostředně před títmo filmem pravděpodobně prodělal mozkovou obrnu. A nebylo mu pomoci.

Pomáda (1978)

Slizkej Travolta, kterýmu bych nedal ani kdybych byl stará baba jaga s velkou bradavicí, není ten, koho hodnotím dvěmi hvězdičkami. V tomto filmu jsou mimochodem prvopočátky mého odporu k němu. Dvě hvězdičky jen za nesmrtelnou hudbu a propracovanou choreografii.

Xanadu (1980)

Olivia Newton-John, Gene Kelly a má kultovní kapela E.L.O. jako autor hudby. Scénář sklouzává k revuálnosti a estrádnosti, ale ta muzika a písničky - to je pošušnáníčko.

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Hodně unylé a naivní, typicky americké a mimochodem, Monk je spíše kašpar než detektiv. Jinak nerozumím vysokému hodnocení zde na csfd.cz, vždyť takových seriálů je v TV hafo...a všechny jsou stejně špatné. ...a anderson je Monk...

Piti Piti Pa (1970)

Výborná hudební komedie částečně sklouzávající do žánru muzikálu. DeFunés pěkně divoce gestikuluje a artikuluje jako vždy, ale nikdo zde ještě nevyzdvihl ozvlášť geniální dabing Filipovského a pěkné baby tanečnice.

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

S úctou k českému filmu musím konstatovat, že todle se moc nepovedlo. Hafo slavných herců a spousty bakelitových rekvizit ještě nedělá dobré sci-fi.

Poznej svého muže (1940)

Pro mne, určitě jedna z nejlepších komedií vůbec. Nadčasová a aktuální v každé době. Začátek, kdy Marvan hledá pro svou dcerušku ženicha v lázních je to samé jako kdyby má mamka pro mne hledala nevěstu mezi dívkami na diskotéce v "Karlových lázních" v Praze :)

Čtrnáctý u stolu (1943)

První a poslední dílko pod režijní taktovkou Oldy Nového a rovnou detektivka! Kromě K.Hogera mne zaujala typická, ale přesto jiná "donjuanovská" postava R.Schránila. Vystřihl si zde roli svůdce a zlodějíčka v jedné osobě.

Nebe a dudy (1941)

Opomíjený film vzniknuvší v dobách nejtěžších, poznamenaný touto dobou a sílícím vlivem socialistických (a sociálních) myšlenek. Vynikající kreace J.Marvana. R.Schránil opět ve svém živlu. Jinak si ho už nedokážeme představit.