Krajina s nábytkem (1986)

Film hlavně pro toho, koho někdy opustila jeho holka nebo žena. Vždy se na to rád podívám. Subtilní Vl.Javorský podle mně ve své nejlepší roli.

Hodinář od sv. Pavla (1974)

Napínavý psychologický snímek. Ani třicet let neubraly tomuto filmu nic na zajímavosti a aktuálnosti. Excelující P.Noiret. Nerozumím tomu, proč někdy takovéto filmy nezařadí na obrazovku některá z našich televizních stanic. Místo toho neustále omílají ty debilní americké akční trháky plné vulgarismů, násilí a zla nebo kvazioduševnělé hollywoodské romance. Jako zase dneska (26.9.2004). Jen co jsem tohle dopsal, kouknu na bednu - už tam zase nějaká "modelka" umlátila svou "sokyni" dveřmi od skříňky. Už je to trapný.

Hledá se táta! (1961)

Poprvé mne to uchvátilo, podruhé již ne. Takže lehký nadprůměr. V hl. roli řidiče Standy Hurycha nadstandardní Vl.Menšík. Zde u tohoto filmu si nelze nepřipomenou starý známý axiom: "Otec je vždy nejistý"

Ďábelsky Váš (1967)

Alain Delon v nezvykle statické roli manžela stávajíc se po ztrátě paměti terčem intrik své manželky a jejího přítele.

Charley Varrick (1973)

Jedna z nejlepších amerických kriminálek. Někdy by ji měli v TV zopakovat jako porovnání k tomu, co se točí dneska.

Cena medu (1986)

Cena krve. K nezaplacení. Boj o život malého chlapce na nějž spadl včelí úl na chalupě u dědečka. Boj o čas, který v těchto chvílích utíká dvakrát rychleji. Výborný výkon O.Vlacha.

Bazén (1969)

Milostný příběh A.Delona a R.Schneider s velkou porcí romantiky s přílohou dramatické zápletky. Už je to dávno, co to kdysi dávali na ČT2...já se na jinou televizi ani nedívám:)

Bezstarostná jízda (1969)

Několik let jsem na motorce jezdil a to nejen u nás před domem na dvorku, takže si myslím, že rozumím filosofii a životnímu stylu lidí na svých strojích. Ale, filmový příběh těchto motorkářů mne příliš nepobavil. Řeknu to jinak, raději bych to ještě někdy prožil, než se na to díval skrz tlustou obrazovku.

Starci na chmelu (1964)

Vcelku oroginální námět. Přesto, v mém pomyslném žebříčku čs muzikálů jsem ho vždy řadil až na druhé místo za "Kdyby tisíc klarinetů". Možná že je to i tím, že jeho písničky až moc zlidověly (slovy: už mi lezou na nervy)

Vražedné pochybnosti (1978)

Detektivka, která se svým skutečně nelogickým a předvídatelným rozuzlením podobá ostatním kriminálkám té doby. Jiné a zajímavé je však vysokohorské prostředí a zejména brilantní výkon některých herců, zejména M.Macháčka v roli potencionálního pachatele. Jeho si snad už jinak nedokážeme představit než v roli cholerického jedince se sklony k depresím. Opět ji ztvárnil na výbornou. V dalších rolích uvidíte: S.Budínovou, I.Racka a J.Vinkláře.