L. A. - Přísně tajné (1997)

Kriminální drama podle perfektního scénáře s lahůdkovým obsazením. Zatímco Spacey potvrzuje svoji pověst po Obvyklých podezřelých, objevují se tu i nové nadějné tváře Russella Crowea a Guye Pearce. Zato herecký výkon Kim Basingerové byl pro mne nečekaným převapením, protože nic lepšího předtím (ani potom) nepředvedla.

Lost Highway (1997)

Jeden z nejlepších Lynchových filmů i přes nepochopitelný děj udržuje divákovu pozornost. Důležitější než děj tu jsou emoce, představy a duševní stavy hrdinů, což vede k tomu, že film vypadá jako sen. Tradičně patří pochvala i Angelu Badalamentimu za hudbu.

Baraka - Odysea země (1992)

Úchvatná zpráva o stavu naší planety, u které není důležité, odkud jsou které záběry. Zobrazuje za sebou rituály různých primitivních kmenů i západních náboženství, zrychlené záběry dopravní špičky ve velkoměstech i odporná panelová sídliště. V porovnání s filmy G. Reggia vítězí širokoúhlými záběry a prohrává hudbou, která je sice docela hypnotická, ale na Glassův minimalismus nemá.

Láska shora (2002)

Pokud nečekáte standardní romanci, dočkáte se hravého filmečku, který experimentuje s tím, co film a divák vydrží. Chyby se tu nepřetáčejí, ale zdůrazňují dalším záběrem, komentáře hlavních představitelů skáčou svým postavám do řeči a chvílemi vypadne zvuk nebo obraz. Kdo má smysl pro humor, bude se skvěle bavit dialogy a neuvěřitelnými texty písní.

Lantana (2001)

Bezchybné drama, které přestože začíná záběrem na ženskou mrtvolu, není žádným thrillerem. Vztahy hrdinů jsou zapletené stejně jako větve lantany a kriminální podzápletka není tím, čím se zdá být. A hercům uvěříte naprosto všechno!

K-19: Stroj na smrt (2002)

Klasické klaustrfobní ponorkové drama podle skutečných událostí vyzdvihují nad průměr herecké výkony hlavních představitelů, skvělá hudba a v akčnějších scénách nápaditá režie. Některé působivé záběry sice musely vznikat v počítači, ale není to tak extrémní případ jako Úkryt.

Masakr v Texasu (1994)

Tady to je samý odpad, ale já se u toho svým způsobem bavil. Sice vyloženě na účet Renée a Matthewa, ale i to se počítá. :-)

KOndoMEDIE (2001)

Veberova oblíbená postava Pignon má sice tentokrát podobu Daniela Auteuila, ale na vtipnosti jí to rozhodně neubralo. Lahůdkový je také Gérard Depardieu. Není to žádná superbomba, ale spolehlivě pobaví.