• Pohádka

Bod obnovy (2023)

Skvělé to je. ALE! Pouze vizuálně (na naše poměry). Mě to dějově vůbec nezaujalo, měla jsem co dělat to dokoukat. Škoda, že film ztroskotal na špatném scénáři a bohužel i slabých hereckých výkonech. Za mě původně pouze na dvě hvězdy, jednu přidávám za hudbu a odvahu.

Jan Žižka (2022)

Naprosto souhlasím s recenzí MALARKEY! Lépe bych to nenapsala. Samozřejmě, že film není dokonalý a ve chvíli bojových scén nepřehledný. Je tady ovšem veliké ALE! A to - na naše poměry úžasný velkofilm inspirovaný naším geniálním vojevůdcem, k tomu představení naší malinké země v úžasných exteriérech. Atd atd atd. Ben Foster se mi v roli opravdu líbil, stejně jako zbytek ansámblu úžasných herců světových jmen. Jméno Michael Caine snad zmiňovat ani nemusím. Bohužel je našemu národu blízké neustálé mrmlání a hledání chyb, nedej bože přát úspěch.  Úplně koukám kolik je v naší zemi odborníků na tuto dobu, přitom se konkrétně o tomto období Jana Žižky ví velmi velmi málo. Já se bavila a určitě si dám někdy opakovačku. Za mě 90%

Sněžné bratrstvo (2023)

Kvalitně zpracované, vizuálně skvělé. Původní film z roku 1993 je lepší, nicméně pokud se člověk vyhne srovnávání, tak veliká spokojenost. Pár scén je skutečně silných, viz. zasypání lavinou. Rozhodovala jsem se mezi čtyřma nebo pěti hvězdama, dávám pět - ani chvilku jsem se nenudila. 90%