• Rodinný

Divoké vlny (2007)

No čo, milujem tučniaky. :D Ten nápad natočiť animovaný film ako Reality Show bol podla mňa velmi originálny. Príbeh samotný už tak velmi originálny nieje. Ale mne to nevadí. Podla mňa je toto vtipný a celkom dojímavý film. Páčil sa mi vzťah medzi Codym a "Geekom", asi preto, že som podobnú situáciu videla v skutočnom živote ( polo-sirota si nájde idola, ktorého vidí ako druhého otca ). Taký dobrý oddychový animák. Odporúčam. Nie velmi, ale odporúčam. :)

Ozie Boo! (2005) (seriál)

Keď som bola trochu mladšia ( mala som asi... 5 až 8 ) tak som tento seriál milovala. Milujem tučniaky a tu sa mi zdali strašne zlaté. Animácia... nič moc, ale páči sa mi aká je farebná a "chladná", čiže dokonalá k Antarktíde. Už som z tohoto, samozrejme, vyrástla, ale mám k tomu takú malú nostalgiu. Podla mňa boli epizody vtipné, také detské a občas hlavní hrdinovia museli prechádzať nebezpečenstvom, vatšinou v podobe jaguára, či čo to bolo. :D A boli tam morálky, takže pre deti to je aj poučné. Ak máte deti, tak odporúčam. Pre dospelých a staršie deti samozrejme velmi nie, ale pre malé deti určite. :)

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Nemám rada horory, ale o tomto filme som počula vela dobrého, tak som sa rozhodla pozrieť si ho. Fakt že MILUJEM animované filmy tomu pomohol. Coraline mi na začiatku velmi sympatická nebola, ale chápala som ju. Začiatok bol nudný, ale keď sa Coraline dostala do druhého sveta ( ktorý je, mimochodom, NÁDHERNÝ ) tak ma to začalo baviť. Ešte viac ma tento film zaujal, keď prišlo k odhaleniu, že ten druhý svet ma temné tajomstvo, ktoré je naozaj strašidelné a smutné. Vela vtipov tu nieje, ale to, aspoň mne, nevadí. Mimochodom, ano, tento film je spravený pomocou bábok... snažte si to pripomínať, keď to budete pozerať. Vážne, ja som od začiatku vedela že tento film je bábkový, ale občas som tomu nemohla veriť, taká bola tá animácia úžasná. :D Odporúčam. Ale varovanie- sú tam VELMI strašidelné veci.

My Little Pony: Equestria Girls II (2014)

No, nie často sa stáva že by dvojka bola lepšia než jednotka... ale pri Equestria Girls je 100% definitívne že dvojka je lepšia. Takže pozrime sa- Sunset Shimmer. OMG, Sunset Shimmer! V prvom filme som ju nemala velmi rada, pretože bola záporáčka a pretože sa mi jej polepšenie zdalo prirýchle. Ale v tomto? Úplne ma prekvapila! A to som si myslela že Discordové druhé polepšenie z epizody Twilight's Kingdom bolo najlepšie. No omyl! Jej túžba druhým pomáhať, zapadnúť a ako si stále svoju minulosť vyčítala ma fakt dojalo. Teraz je jedna z mojich oblúbených postáv. :D A teraz iné veci- pesničky? Chytlavé. Záporáčky? Prekvapivo sympatické, hoci ich stále nemám rada. Pre non-bronies nič moc, ale Bronies si tam určite niečo najdú. Skvelý film. Už sa teším na trojku. :)

Čas na dobrodružství (2010) (seriál)

Tento seriál ma fakt prekvapil. Na začiatku bol len vtipný a divný... ale ako som pozerala viac a viac epizod, zistila som, že "Land of Ooo" má zaujímavú a temnú minulosť. Je tu aj mnoho smutných momentov, čo je tiež prekvapenie ( Len si pozrite epizodu I Remember You, a SKÚSTE neplakať ) Ale stále sú tu vtipné a divné momenty. ;) Podla mňa velmi zaujímavý a originálny seriál. Odporúčam, hlavne od neskorej druhej série, kde všetko čo je na tomto seriáli super začalo. :)

Městečko Záhad (2012) (seriál)

Gravity Falls je určite jeden z lepších seriálov na Disney Channel. Záhady a paranormálne javy ma bavia, takže tento seriál ma baví tiež. Páči sa mi ako obidve hlavne postavy- inteligentný Dipper a veselá Mabel- sú úplne rozdielní, ale obidvaja sympatickí a majú realistický súrodenecký vzťah ( ano- súrodenci sa možu škádliť, ale stále sa možu mať radi a baviť sa spolu ). Seriál velmi vtipný nieje, ale keď už je vtipný, tak je to super. :D Prekvapivo, tento seriál má aj morálky- jedna epizoda bola o vysporiadavaní sa s nevšímavými rodičmi. Oh, ano, sú tu aj dospelé témy ( aj humorným sposobom, aj vážnym sposobom ), takže toto nieje iba pre deti. Určite tento seriál odporúčam.

Tučňáci z Madagaskaru (2008) (seriál)

Uznávam, animácia nieje bohvieaká a občas je tam trápny humor. Ale ja tento seriál takmer milujem. Hlavné postavy (tučniaky ;) ) sú velmi vtipné a roztomilé, a úprimne sa mi páčia aj vzťahy medzi nimi, zdajú sa mi zaujímavé. Lemury sa mi velmi nepáčia ( okrem Maurica ) ale majú dobré momenty. :) Seriál je vtipný, často akčný a sú tam aj dojímavé momenty (sú VELMI vzácne, ale o to som radšej, keď tam sú ). Odporúčam. Nie velmi, ale odporúčam. Z mojich vlastných dovodov dávam 5 hviezdičiek

Můj malý Pony: Přátelství je magické (2010) (seriál)

Tento seriál je SUPER! Má úplne všetko čo na animákoch hladám! Má skvelú animáciu, postavy sú mi sympatické, hlavne tie hlavné a každá epizoda ma niečim dostala ( Hlavne Twilight's Kingdom. Godammit Hasbro :D ). Seriál je vtipný, dojímavý, zaujímavý a, prekvapivo, má pár akčných scén. A morálky sú dojímavé a, občas, "dospelé". Odporúčam!

Sám doma (1990)

Tento film je čistá sranda. Fanynka slapstikovej komédie nie som a už vôbec nie v živom filme, ale tu som to chápala a smiala som sa na tom. Ale mimo toho sa mi páčil Kevin, hlavná postava, ktorého mi bolo ľúto ( Ano, na začiatku sa nechoval najmilšie, ale chápala som ho ). A naviac sa mi páčilo aký je na svôj vek vynaliezavý. Koniec je prekvapivo dojímavý. Ale okrem Kevina a pána Marleyho ( a na konci Kevinovej mamy ) mi nikto nebol sympatický. Ale inač je to skvelý a zábavný Vianočný špeciál.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Toto je úžasný film. Som hlúpa že som si ho nepozrela skôr. Kamarátstvo medzi E.Tim a deťmi ma dojal, rozosmial a zaujal. E.T samotný je roztomilý ( takým svojským spôsobom ) a vtipný. Koniec bol smutný a dojímavý zároveň. Ja proste neviem čo iné povedať. Nepatrí medzi moje oblúbené, hoci by mal. Určite skvelý film