• Krátkometrážní

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Yates to dokázal! Nejsem "Potter" fanoušek,ale od tohoto dílu jsem si sliboval opravdu mnoho.Knihy jsem četl všechny a musim uznat,že Rowlingová něco do sebe má.Z literárního hlediska je sice "Harry Potter" sterotypem(příjezd do školy,nějaké ty trampoty a souboj s přisluhovači zla),ale četba je to náramně příjemná.Páty díl knižní série se hned po dočtení stal mi nejmilejším,hlavně díky líčení tvrdého dospívaní a důvodu nemorálního chování jednotlivých postav.Film je sice temnější,ale za to uvolněnější,komičtější a vizuálně podmanivější.Příběh je skvostný,moc jsem se bál,aby to nebylo zplácené páté přes déváte(vždyť je 800 stran proboha),ale Yates se s tim popral opravdu bravurně a je pro mě obrovským příslibem do příšího dílu.Teď věci,které mi tam nesedly,je jich dost,ale v konečném součtu nejsou tak důležité.Prvním takovým mezníkem je hudba.Hudba je pojatá úplňě jinak,není špatná,je prostě jiná,v některých scénách sice film hodně strádá,právě kvůli hudbě,ale takových pasáží je naštěstí pomálu.Dalším takovým negativním aspektem je myšlenka filmu.Člověk ,který knihu nečetl,by neměl nejmenší tušení co se děje.Právě ta NEPODOBNOST knize je obrovským plusem a odlehčením celé série.Absolutorium uděluji trikařům(souboj na ministerstvu byl neuvěřitelný).Spekuluje se,že tento díl je tím zlomovým,tím revolučním,já říkám NE,revoluční díl byl Cuaronův "Vězeň z Azkabanu" ,přesto tento díl má své kouzlo a nečíst knihu dal bych za pět.

Hotel Rwanda (2004)

Genocida v té nejdrsnější podobě! Výtečný Don Cheadle, skvěle napsané, bravurně zrežírované, působivě natočené.Tady je prostě vše v nejlepším pořádku. Teda kromě té války

Lenssen & spol. (2003) (seriál) odpad!

Co má toto být?Úplnou náhodou jsem přepl na Novu a hned jsem toho litoval.Ta znělka v podání Eminema ještě ujde,ale to co se děje hned potom?Přihlouplý detektiv s knírem až za uši si pozve nějakého zoufalce,který mu bulí na rameni,že nemůže najít jednu ze zvých ženskejch nebo tak něco,no prostě Hrůůůůůza.Ti němci mají neuvěřitelnou předtavivost.Never more!!!

Láska, láska, láska (2003) (TV film)

Okoukané,předvítalné,kýčovité,německé.Co více si přát?

Yago, syn džungle (2001) (seriál)

Kvůli této kvalitce apeluji na zavedení ještě jednoho hodnocení.Tohle si odpad prostě nezaslouží.

Terra Nostra (1999) (seriál) odpad!

Po "skvělých" latinoamerických telenovelách,jsem čekal,že aspoň brazilci by se mohli o něco pokusit.Pokusili a dopadlo to ještě hůř.

Manuela (1991) (seriál) odpad!

Tahle telenovela se od ostatních liší jednou věcí,hlavní hrdinka tu může mít obličej rozdrcený lodním šroubem a pořád je to krasavice):