96 hodin: Zúčtování (2014)

Tak tohle je propadák! Po suprové jedničce přišla parádní dvojka a po ní tahle s*ačka. Liam už je starý a zde je to hodně vidět a scénář? Pořád stejný, zde nepřinesl nic nového, takže už dopředu víte, jak vše dopadne. Zvraty tu žádný nejsou a akční scény jsou hrozně stereotypní a kamera je zde opravdu šílená! Doufám, že už další díly nebudou, protože nápad 96 hodin byl pefektně natočen v prvním díle a na takovýto nápad nemůžete natočit více dílů, je to typ filmu, kde se jen těžko napíše nový scénář s novým příběhem na další filmy.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Pokud se ptáte, proč je tento film tak vysoko hodnocen ikdyž je to totální blbost, tak jste na tom stejně jako já. Stanley Kubrick je hodně uznávaný režisér, při tom jsem od něho neviděl jediný film, který bych dokoukal a tento paskvil je ten nejhorší z jeho kariéry. Nudná nezáživná ptákovina s debilní kamerou a nesmyslně dlouhou dvouminutovou úvodní pasáží, kde jenom čumíte do černé obrazovky. Tolik zbytečných záběrů jsem u jiného filmu snad ještě neviděl. Pasáž s opicemi by se dala v klidu sestřihat do dvou minut a pak to přihlouplé snímání vesmírné lodi, kde si ji dvacet minut prohlížíme. Herci mě vůbec nezaujali a příběh? Tento film žádný nemá. Prostě blbost a upřímně nechápu, jak se někomu může tento film líbit.

Teorie všeho (2014)

Film o známém vědci, kterého postihla nemoc, které nemohu přijít na jméno a kterou nemůžu a ani nechci popsat. Přiznám se, že dokud jsem si tento film nepustil, tak jsem vůbec nevěděl, že jakýsi Hawking vůbec existuje, abych se přiznal, tak vědci mě moc nezajímají, ale při pohledu na něj člověk si nemůže říkat nic jiného, že nejdůležitější je zdravý, to ostatní je vedlejší. Snímek jako takový moc nezaujme, kromě vynikajícím výkonem Eddie Redmaynem, jinak tu máme nudnou pasáž, na kterou se dívá hodně těžce už kvůli obsahu scénáře. Opravdu koukat na člověka, který postupně ztrácí kontrolu nad svým tělem není nic hezkého. Film není vůbec dobrý, nahoru to tahá jedině Eddie, jinak celkem lituji, že jsem si tento film pustil.

Těžký zločin (2002)

Velice příjemná detektivka z vojenského prostředí, kde do poslední chvíle nevíte, která bije. Chválím výkony všech herců, příjemný film.

Pořád jsem to já (2014)

Film o zákeřné nemoci, kvůli které se na tento snímek díváte hodně těžce, ale dá se dokoukat a odnesl jsem si z něho zážitek, který však pro mě nebyl vůbec příjemný. Člověk aby se bál celého svého života, nikdo nikdy neví, co ho čeká další den. Film obsahuje typickou výpravu, pěknou muziku a hlavně výborný herecký výkon Jullianne Moore, u které bych neváhal a předal ji alespoň Zlatý globus. Alec Baldwin hrál také skvěle, ale kdo se mi zde nelíbil nebyl nikdo jiný. než Kristen Stewart, která by ještě potřebovala hereckou školu.

Hříšný tanec (1987)

Co přesně je na tomhle filmu pěkný? Možná tak holky pro chlapy a pro holky zase chlapi. Film má divný, nudný úvod, který bude doprovázet celý příběh, to jest nuda, nuda, nuda. Vůbec jsem se nebavil a jelikož mám slabé nervy, tak jsem film ani nedokoukal. Ztráta času a pěkný kravina. Hvězdička navíc jenom za Patricka Swayzeho.

Špinavé ulice (1973)

Námět, scénář, režie od Martina Scorseseho. Cením si režisérů, kteří se postaraj o obojí, ale zde tento film je hrozně hloupý a nedodělaný. Nudné dialogy postav o ničem. Herci se snaží, ale snaha je marná. Film je dost hrozný. Neznám moc dobrých mafiánských filmů a tenhle to určitě není,

Selma (2014)

Film na kterém oceníte jedině výkon a vzhled Davida Oyelowoa, jinak se jedná o pořádnou dávku nudy se špatným režisérem a scénářem. Byl jsem na tenhle snímek hodně zvědav, protože se tu jedná o hodně zajímavou postavu novodobé historie Martina Luthera Kinga. Snímek je spíš pro Američany, než pro nás.

Hanebný pancharti (2009)

Quentin Tarantino je nejpřeceňovanější režisér na světě. Tento film patří k jeho lepším, ale stejně je tento snímek pouze průměr. Herecké obsazení se povedlo, Mélanie Laurent není sice pravá herečka, ale svým obličejem si mě získala. Největší slabost Tarantina je to, že jeho filmy obsahují hrozně protažené a nudné záběry s nudnými dialogy. Hanebný pancharti je opět drsná komedie, brutalitou se zde nešetří, což mi nevadí, rozhodně za to nestrhávám body, ale již zminěné dialogy a délka určitých scén mě prostě nenechala chladným a film jsem pak musel i přetáčet, prožoe ty plky se už nedaly poslouchat. Tarantina obdivuju jenom z jednoho pohledu - své filmy si dokáže vymyslet a napsat, ale zde se dost sekl u příběhu, který vlastně není jak z názvu plyne o Hanebných panchartech, ale o premiéře Goebbelsova filmu o německém odstřelovači. Snímek je prostě jenom průměr. Není to žádný nadprůměrný hit či tak.

Americká noc (1973)

Nápad byl zajímavý. Filmaři nám zde ukazují, jak se natáčí filmy. Příběh vlastně tento film žádný nemá, protože se zde pořád jedná o natáčení fiktivního filmu, kde nás filmaři zavedou do mezihereckých vztahů, nebo jejich trumat před natáčením. Z tohoto pohledu je to zajímavý snímek, který však není dokonale natočen a ke konci už nudí, protože si říkáte - už zase tyhle scény, ty už tu několikrát byly.