Tenkrát na Západě (1968)

V úvodu musím říct, že chvilku trvá, než se film rozjede. Záběry jsou protažené a někdy nic neřeknou. Děj nabere obrátku až o takovou půl hodinku. Herecké obsazení je v poho, stejně, jako Sergio Leone a příběh se mi později také zamlouval. Až příliš protažená délka filmu však filmu škodí a za to odebírám body. Snímek na svou dobu musel být určitě jeden z nejlepších na světě, dnes už tomu tak není, aspoň pro mě.

Kolja (1996)

Také patřím mezi ty uživatele, kteří čekali od tohoto snímku víc. Úvod je protáhlý, nudný, pak se to trošku rozjede a Chalimon bude žít se Svěrákem, ale opravdu nevím, za co ten oskar? Za co, pro Boha? Také se mi moc nelíbyl ten výkon zdeňka Svěráka a vlastně celý film jsem moc nepobral. Od oskarového českého filmu jsem čekal asi moc. Opravdu byl pro mě snímek zklamáním.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Film je vlastně o Johnu McLeanovi tentokrát na lodi USS Missouri. Nemá cenu proto tady rozepisovat o každém tahu, který se ve filmu odehraje, že příběh má stejný základ, jako legendární Smrtonosná past. Film je ale pěkný a Stevenem Seagalem a Lee Jonesem určitě potěší. Byl jsem na tento snímek zvědavý, protože je to jeden z nejznámějších filmů těchto herců. Rozhodně to nebyla ztráta času a dost jsem se pobavil.

Rammstein: Lichtspielhaus (2003) (hudební videoklip)

Rammstein nemají špatnou muziku. V tomhle DVD jsou jejich neznámější písničky a musím říct, že se mi i líbyly, ale stejně bych nějaké vyškrtl.

Putování s dinosaury (1999) (seriál)

Nevěděl jsem, že Kenneth Branagh je tak vynikající režisér, aby zfilmoval i dokument o mých oblíbených dinosaurech. O téma "Dinosauři" jsem začal mít obrovský zájem jako malý kluk, respektivě jsem se na ně stal závislý a to vše díky filmu "Jurský PArk", který je podle mého nejlepší film světa. Dnes jsou pro mě dinosauři jenom krásnou nezapomenutelnou minulostí a legendou. Už to nejsou časy, kdy jsem s otevřenou hubou hleděl do knihy o dinosaurech a pamatoval si každé slovo. Dnes už myslím na budoucnost a dodělávám školu. Tento film je moc pěkný. Efekty jsou pro dnešní dobu sice stárnoucí, ale to u každého filmu, i u Jurského Parku. Kennethe a Stevene, děkuji vám.

Nekonečný příběh (1984)

Na to, v jakém to bylo natočeno v roce a na Německé poměry je to opravdu luxus. Pamatuji si, jak jsem na tento snímek koukal ve školce. Film pro děti, ale ne tak docela. Dospělý člověk se však také pobaví.

Papoušek Paulie (1998)

Pěkný film pro děti, který však pobaví i dospělého jedince. Profesionální český dabing však film zlepšuje a je větší chuť se na to dívat. Pěkný film.

Lawrence z Arábie (1962)

Jeden z nejdelších filmů co jsem kdy viděl. Snímek dlouhý přes tři hodiny mě velice bavil. Přes mé né moc bohaté zkušenosti s dlouhými filmy jsem měl zde pochyby, že to nedopadne moc dobře, na druhou stranu jsem si řek, že Titanic, který má také dlouhou pasáž se mi hrozně líbí, tak proč to nezkusit? Tento film má perfektní kameru, co zachycuje krásnou krajinu. Skvělé kostýmy, dějovou výpravu, která zde byla provedena velice dobře. Výborně ztvárněné postavy, hlavně hlavní hrdina Lawrence v podání na pohled "nevinného" a sympatického dnes již zesnulého Petera O´Toola. O snímek jsem se zajímal díky tématu, které změnilo průběh 1. světové války proti Ottomanům v Arábii. Snímek také krásně ukazuje nadutost generálů. chamtivost a touhu po moci světových politiků. Když jsem snímek dokoukal a popřemýšlel nad tím vším, co se v něm odehrálo, musel jsem Lawrence z Arábie nazvat hrdinou a charismatickým člověkem, který měl v sobě spoustu lidskosti a velké charisma. Filmu vytýkám jen jedinou věc, kterou mohli filmaři ještě zvážit. Dle mého názoru je pasáž dlouhá přes tři hodiny moc velká. Našel jsem zde spoustu záběrů, které ve filmu být nemuseli a mohli být s klidem vystřižené, ale i tak smekám, co se podařilo natočit v roce 1962. Byl jsem z filmu nadšen. V šedesátých letech to musela být obrovská pecka.

Návrat mistrů (2005)

MS 2005 v ledním hokeji. Další vítězství! Další mančaft, který to někam dotáhl a další nezapomenutelný turnaj! Česko je jedna z nejlepších hokejových zemí. Velmoce, jako Kanada či Rusko nám před mnoha lety nesahaly ani po kolena. Tento turnaj se odehrál před sedmy lety, kdy naše repre byla opět nejlepší, dnes už to tak není. S Hadamczikem si nemyslím, že reprezentace bude nějak vypadat.

Van Helsing (2004)

Stephen Sommers jak orežie. Od doby, co natočil Mumii šplhá po vysoko za konkurenty, jako jsou Steven Spielberg či James Cameron. Van Helsing s Hughem Jackmanem mě příjemně překvapil. Příjemný film s vynikajícími efekty, filmovým štábem a herci.