Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Terminátor přivezl do světa něco nového. Dvojka není špatná, ale posledně když jsem na to koukal, neměl jsem už z toho takový pocit, jako kdysi. Snímek je spíše konverzačka, než akce, nicméně to nevadí. James Cameron dokazuje, že je jeden z nejlepších režisérů všech dob.

Spojenec (2006)

Moc příjemný film s Denzelem Washingtonem, Cilfem Owenem, Judie Foster a Cristopherem Plummerem. Sem tam nějaký vtípek, který je opravdu vydařený. Pořádný děj a dokonalost lupičů. Jsem moc spokojen!

Myšák Stuart Little 2 (2002)

Pokračování pěkného filmu, které už není tolik dobré. Příběh mi přijde trochu ulítlý a není to už ono.

Planeta pokladů (2002)

Další animovaný film mého dětství. Snímek podle knižní předlohy, ale ne ve správném slova smyslu, poněvadž je páteř filmu převedena do vesmíru. Pěkný film.

Legenda o Mulan 2 (2004)

Opět skvělý animovaný film. Dvojka je stejně dobrá jako její předchůdce. Legenda o Mulan ve skvělém podání. Nové srandy, nový děj, zkrátka všechno, co pokračování musí obsahovat.

Dva machři mezi nebem a peklem (1972)

Jeden z nejslabších filmů této dvojice. Srandy nic moc, jedině jsem se zasmál v tom letadle, jak tam bud Spencer falešně hlásí, ale jinak je celý film i s příběhem o ničem.

Rammstein: Live aus Berlin (1999) (koncert)

Buck Dush či jak se vlastně ta písnička píše nebyla v této filmové verzi zveřejněna, protože její představení bylo moc sprosté. Německá kapela není špatná. Cením si toho, že se dostali do světové špičky i když zpívaj německy. Koncert je vynikající.

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

Film měl nápad i herce a mě se moc líbil, ale... Američtí filmaři začínají už být pomalu trapní s tou návazností. Parťák našeho hlavního hrdiny byl propuštěn ze SWATu. V tu chvíli jsem tušil, že se z toho maníka stane šmjd... a hele, opravdu se tak stalo. To je to, co bych scénáři vytknul. Pak další hrubička ke konci, kdy hrdinové SWATu pojedou sami zachránit uprchlého vězně. To mi přišlo jako v legendární Smrtonosné pasti alias Bruce Willis, čili opotřebovaný nápad. Uměl jsem si i tak představit, že místo SWATu by tam mohli vystupovat i čeští hoši z URNy. Práce policisty a zvlášť takto speciálního policista mě zajímá, ale sám vím, že bych ji nezvládal. Ze příběhu filmu krom těchto spoilerů už nic neprozradím, nicméně film se mi i tak líbil. Dávám 8/10, protože jsem se skvěle bavil, ale kdyby tu nebyly ty "hrubice", tak bych snímku dal klidně 10.

Skleněné peklo (1974)

Tak tenhle snímek se opravdu povedl. Na svou i na dnešní dobu je to něco neuvěřitelného. Skvělí herci, filmové triky a příběh. Opravdu super! Nejvíce jsem se zamýšlel nad poslední větou, která padla z úst Steva McQueena: "Něco takového se může stát znovu..." A opravdu stalo, den 11. září 2001, kdy bylo hodně podobná katastrofa, ale s mnohem horšími následky. Filmaři vlastně předpověděli budoucnost. Moc hezký film.

Dračí srdce (1996)

Dračí srdce je o tři roky mladší snímek, než legendární Jurský park. Triky jsou v těchto filmech velice podobné, což oceňuji. Příběh také není špatný a herecké výkony jsou super, ale film je spíš Americká pohádka. Líbil se mi, ale nevím, jestli se na něj někdy kouknu znova, nicméně čas, který jsem filmu věnoval jsem vůbec nelitoval a snímek je opravdu dobrý pro rodinný večer. Roba Cohena mám rád, protože jeho filmy jsou na úrovni, jako tenhle.