Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Poslední díl je také nejlepší z celé trilogie. Zde je tentokrát víc k vidění Mikael, než Lisbeth. Švédové dovedly knižní předlohu až do konce. Zde tentokrát byli amíci z Hollywoodu poraženi, když Fincher natočil taktéž první díl, ale přidal tam spoustu úseků ze Švédských filmů. Vše ale v trilogii dopadlo dobře a všichni gauneři byli odstraněni. Tyto tři filmy byly prvními Švédskými filmy, které jsem viděl.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Jestli někdo má radši Lisbeth jako Rooney Mara, nemusí brečet, protože si zvykne na horši Noomi Rapace. Knihu jsem nečet, nevím tedy, která z těchto dvou hereček je více podle knižní předlohy, ale já mám radši výkon Mary. Toto pokračování vás nezklame, Noomi přece jenom nehraje špatně a její kolega Nyqvist svou roli také zvládá. Film je dobrý, ale tenhle díl mi asi stačí vidět jednou. Také mi toto pokračování ukázalo, jak Fincher dějově nezvládl svou verzi, ve které bylo použito pár úseků z tohoto filmu a je již tedy jasné, že vynikající rejža David Fincher již nikdy nenatočí své vlastní verze dalších dílů.

Speciální jednotka (2011)

Hned ze začátku akce, kterou ale pozastavila změna příběhu, o které jsem si myslel, že film nenabídne kromě akce pořádně propracovaný děj. Jak už je to u mě zvykem, mýlil jsem se. Na tento film jsem se hrozně moc těšil, už kvůli Hounsouovi a Diane. Dlouho jsem se na něj chystal a teprve dnes ráno jsem si na něj udělal čas. To, že je film Francouzský jsem zjistil až v průběhu promítání, když jsem si snímek asi po desáté našel na této stránce. Měl jsem obavy, protože jsem si vždycky myslel, že Francouzi umí filmovat jenom komedie, ale zde dokázali nakopat do zadku i americký Hollywood. Příběh, akce, parádní efekty s krutým záporákem mě velice nadchlo ale film je velice podobný Hollywoodskému filmu "Slzy slunce" s Brucem Willisem, díky čemuž ubírám body v tomto snímku. Kromě toho jsou tu ale sympatičtí herci, bomba, hlava a pata, efekty mě přivázali ke křeslu a sledoval jsem s napětím až do konce. Opravdu se tohle Frantíkům povedlo!

Zelená míle (1999)

Chvilku jsem přemýšlel, protože tenhle snímek mě dostal snad mnohem víc než Shawshank od stejného režiséra. Shawshank i tento snímek jsou si velice podobné ne díky prostředí, což je vězení, ale lidskosti, životě, dobra a zla. Stephen King ví jaké knihy ho proslaví a Frank Darabont ví, jaké knihy zfilmovat, aby se stal slavným. Zde si zahrál Tom Hanks, který mohl hrát i v Shawshanku a opět předvedl výkon, vlastně, ne jenom on, ale celý herecký štáb, co se na filmu podíleli. Smutek vám hodně vleze do očí, když budete poslouchat dialogy hlavních hrdinů a snímek vás připoutá k elektrickému křeslu, jako některým jedincům v tomto filmu. Musíte se dodívat do konce a sledovat osudy bachařů, kteří sami uvidí, že ne každý vězeň je vinný šmejd, který pro vlastní zábavu vraždí lidi. Filmový štáb v čele s Darabontem odvedli kus jedné z nejlepších filmových prací a zopakovali si rok 1994, rok filmu "Vykoupení z věznice Shawshank"

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

První, ale slabší zpracování nejčtenější knihy současnosti. Snímek je podepsán pod švédskou kaktovkou, místy to i tak vypadá. Jak už jsem zmiňoval v jednom svém komentáři - Američané mají Hollywood, který z povrchu filmařiny smete každého filmaře. Verze od Finchera je temnější s lepším hereckým obsazením s brilantní Rooney Mara, o jejichž výkonu přemýšlím pořád, jak se ji takováto role mohla povést. Noomi Rapace je zde o žebříček slabší a zdaleka nevypadá jako drsná dívka s dračím tetováním. Slabší zpracování od Švédů ale i tak není špatné a rozhodně jsem se při sledování filmu bavil, ale Hollywood drahý světe je Hollywood.

Spaceballs (1987)

Kromě těch šíleně trpaných jmen postav jako Yogurt, Helma, Pizza a pár šílených scén není film špatný. V průběhu děje jsem se i nudil a měl jsem chuť film přetočit nakonec, abych věděl, jak to skončí, ale udržel jsem se, protože přece jenom jsou tam i scény, které mě bavili a klidně bych se k nim ještě vrátil, ale k filmu jako takovému už ne.

Zkažená mládež (2007)

Najde se i země, která přece jenom dokáže sfilmovat snímek podobně jako amíci z Hollywoodu. Estonci překvapili. Jsem rád, že se sousředili na toto téma. Mládež v dnešní době je hrozná. Podobný případ je Kolumbine, která sice byla mnohem horší, ale i tak zde zemřeli lidé, většina z nich byla hrstka grázlů a bastardů, kteří se krmí šikanou a různými způsoby ubližování na druhých a ke všemu na slabších! Kluci nemohli unést věčné ponižování a když celá třída zbaběle stála proti nim, rozhodli se vzít spravedlnost do svých rukou, ale ne tou správnou cestou. Šikanu bych určitě neřešil střelbou, ikdyž by toho bylo zapotřebí, ale klukům už v tu chvíli nezáleželo na verdiktu a životě, kde se furt jen trápili. Z jedné strany jsem je i pochopil, z druhé strany bych na jejich místě do toho nešel a vyřešit tento konflikt rozhodně jiným způsobem, ikdyž se mi to blbě říká, protože grázlové, jako jsou v tomhle filmu jsou všude ve světě. Zejména český národ ví co říká.

Rocky Balboa (2006)

Příjemné zakončení Rockyho kariéry. Zhroucený Rocky na pokraji svých psychyckých sil si zaboxuje svůj poslední zápas boxerské kariéry s Masonem Dixonem, kterého zatím nikdo neporazil. Povede se to Rockymu? Stallone do detajlu pormyslel, jak sérii zakončit a povedlo se. Vzpomínky na předešlé díly bolely i mě a rád jsem se na tento film podíval.

xXx (2002)

Vin Diesel je něco jako Sylvester Stallone, nebo Arnold Swarz... Myslím to tak, že jsou oba dva namakaní. Diesel si zahrál Jamese Bonda v Česku. Mě se film líbil, když vidím, kolik kritik na film bylo vypsáno, troufám si říct, že je velice pěkný. Akce a sranda dělají z Vina Diesela ještě lepšího Bonda s dobrým dějem a hereckým obsazením. Opravdu pěkný film.