Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Režisér David Fincher je v současné době jeden z nejlepších režisérů. Spielberg klesá svými nepovedenými filmy, jako je "Tintin" a "Válečný kůň". Tento chlapík jménem Fincher má každý svůj film úspěšný. Jeho nejnovější film "Muži, kteří nenávidí ženy" je opět na vynikající úrovni. Zde se filmaři nebáli ukázat nahé ženské tělo, jinak řečeno nahou Rooney, která by si za svůj výkon zasloužila víc než jeden, či dva oskary. Krimi podle švédské knihy a ještě s Danielem Craigem. Čekal jsem, že se mi snímek bude líbyt, protože mít takového režiséra za kamerou se vyplatí pokaždé. Verzi od švédů jsem viděl a musím říct, že sice Švédové mají film více podle knihy, ale Fincher má film tajemnější a propracovanější.

Signál (2012)

Nevím, proč je zde tak nízké hodnocení. Snímek není špatný a to české filmy moc nemusím, poněvadž je jen hrstka, která se mi líbí. Dyk s Hádkem předvedli komediální dvojku v průměrném ději filmu. Je zdeč dost hluchých míst, ale hned potom se vyskytne legrace a vše je zas v pořádku, nicméně český film je český film a dnešní naše filmy podle mě nedosahují takové kvality, jako před 30ti lety, ale přesto dávám 8/10, film se mi líbil.

Den zrady (2011)

Pomalý rozjezd, který trvá 50 minut, pak snímek nabere obrat a upoutá vás do křesla politických hajzlů, jako si tady zahrál George Clooney. Margin Call je film podobného typu, ale zde jde úplně o něco jiného. Clooney poukázal na světovou politiku, kde se v dnešním světě nachází spousta padouchů, kteří neprávem vyhrávají.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Hloupý film kvůli hloupému ději. Téma voňavky neboli parfémy mě nenadchly a proto dávám i nízké hodnocení. Hoffman mě překvapil, že roli bral a to samé Rickman. Herecké výkony byly dobré, ale ten děj mě mrzí.

Tohle je válka! (2012)

Sice jsem čekal větší komedii, ale tento snímek mě i tak překvapil. Rozjezd je trochu pomalejší, takže srandy se budou vyskytovat až později. McG je dobrý režisér, takže mu přeji více úspěšných filmů. Bavil jsem se a proto dávám 8/10.

Ztracený ráj (2004)

Orlando Bloom je talent samo o sobě, dále Bill Paxton a Anthony Mackie mě také velice překvapili. Příběh filmu není moc dobře pojat, dalo se z toho vytěžit ještě o trochu více. Celkem záporný pocit.

Milionář z chatrče (2008)

Vždycky jsem měl za to, že Boyle není moc dobrý režisér. viděl jsem od něho tři snímky, "127 hodin", "Sunshine", a toto. 127 hodin není špatné, ale není to také nejlepší a to samé platí u Sunshine. Tenhle jeho snímek je dokonalý, ale i dokonalost má své meze. Zde mě štvaly některé ty pasáže, které poukazovaly Džamalovu minulost, ale pak se to naštěstí srovnalo a snímek tím již dál netrpěl. Jak jsem se dočetl z předchozích komentářů, film nebyl produkován americkými producenty. Myslel jsem si, že bez Hollywoodu nejde natočit pořádný snímek, ale zde mě Boyle přesvědčil, že ano. Ze začátku sice také docela potrvá než vás film vtáhne do děje, ale nebojte, vtáhne vás, časem ano. Režie, herci, produkce atd mi udělali velikou radost donutili mě dát tomuto filmu 8/10.

127 hodin (2010)

Z mého titulku chci dát najevo, že tento film je velice podobný filmu "Pohřben" s Ryanem Raynoldsem. James Franco zde dokázal, že je velice talentovaný herec se skvělým českým dabérem Martinem Písaříkem. Nízkorozpočtový snímek o pravdivém příběhu Arona Ralstona mě dostal. Aron je rozhodně odvážný a statečný člověk, když si odříznul ruku mini řeznickým nástrojem. Jsou tu ale místy i scény, které spíše nudí a jak už tady někdo psal, nutí odvracet pohled mimo obrazovku a koukat na hodinky.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Jakobych už tenhle děj viděl několikrát v jiných filmech. Taylor Kitsch zahrál johna dobře i ostatní herci splnili svůj úkol, ale film nezaujme, kromě opět vynikajících efektů. Nicméně připadá mi, že snímek byl natočen pro děti, než pro dospělé lidi. Zklamání.

Kajínek (2010)

Jiřího Kajínka já osobně vidím jako manipulátora a vinnýho ve všech směrech. Jákl ale Česku ukázal, že tento člověk je nevinen. Od svého mládí je Kajínek vrah, vyděrač, lupič a hajzl, tenhle chlap není chudák, ale po právu trpící zvíře ve vězení. Teď k filmu. Největší mínus je tedy tato propaganda. Dále neodpustitelné chyby, které si můžete přečíst v sekci "Chyby". Herecké obsazení v čele s Vladimírem Dlouhým je na jedničku a výkony tak též, ale to je tak vše. Nemám v úmyslu kouknout se na tento film znovu, zklamání.