L. A. - Přísně tajné (1997)

Jeden z nejlepších krimi filmů, které jsem kdy viděl. S vynikajícím hereckým obsazením a výkony patří tenhle snímek mezi nejzvratovější a nejkriminaličtější. Chvilkama jsem měl zmatek v jménách různých postav, proto si film musím pustit někdy znovu, abych to lépe pochopil. Supr, velice jsem se bavil!

Horizont události (1997)

Opravdu strašidelná scéna je tam jen jedna, jinak to vše stojí za prd. Filmy Paula Andersona nejsou Bůh ví jak přleomové, nebo-li nejsou vůbec. Podobný námět jako vetřelec, nic originálního. To, že se naši hrdinové nachází v jiné dimenzi jsem čekal něco mnohem víc strašidelnějšího, než paranoidní představy našich hrdinů. Horory nesleduji, protože mi nedělají dobře, ale zde jsem to nevydržel a jsem i rád, že jsem se kouk, protože jsem poznal, co je tenhle film zač a můžu říct, že kravina.

Tři mušketýři (2011)

K čemu jsou výborné efekty, když film moc nenadchne. Ze začátku se docela drží, pak ale upadá. Knížku ani předchůdcovské díly Tří mušketýrů jsem neviděl, takže moc nemůžu hodnotit, ale z jiných kritik jsem vyčetl, že z tohoto snímků udělali tvůrci místy Matrix a s mušketýry to nemělo moc společného.

Spláchnutej (2006)

Hůmor jako je obsažen zde jsem v jiném filmu neviděl! Geniálně propracovaný snímek se srandovními originálními scénami a příběhem. Moc jsem se u toho zasmál a budu se smát furt, rozhodně doporučuji, tenhle snímek vás nenchá se nadechnout!

Million Dollar Baby (2004)

Doma jsem neměl co dělat a podle názvu filmu jsem myslel, že půjde o nějaké kasíno, ale našel jsem chuť si film pustit. Hned po minutě filmu, když jsem zjistil, že ve filmu bude hrát roli box, byl jsem zvědav, copak to asi bude. Zvraty, překvapení a suprový děj vás nadchne a donutí vás film za žádných okolností nevypínat. Vůbec jsem netušil, že snímek vypráví hlavně o chudé ženě, co si chce vydělávat boxem. Film se mi ale nejvíc líbí na tom, jak vyobrazuje lidské záporné povahy a chamtivost. Při scéně, když Maggie ležela v té nemocnici a tam do ní její vlastní příbuzní ryli, aby podepsala nějaký podělaný papíry mě úplně dostala a vytvořila hněv vůči té její matce. Ona snad ani nevěděla, že její dcera je ochrnutá, to ji totiž ani nezajímalo, to o co měla zájem byly její peníze. Tenhle film je něco podobného jako legendární "Shawshank" opět film o lidech a jejich povahách a to co jsou ochotni položit, aby dosáhli cíle, zde ale o naší hlavní hrdince to nemůže platit. Snímek se dotkne každého a určitě vám alespoň jedna slzička ukápne. Eastwood mi udělal velikou radost a to samé ostatní jako Freeman a Swank. Sport není jenom stroj na peníze, ale i stroj na lidské zdraví.

J. Edgar (2011)

Film je rozdělen na několik částí. Ze začátku to ujde, pak se to zhorší, uprostřed filmového děje kvalita zase klesá a ke konci klesne na nulu. Snímek jsem ani nedokoukal. Chválím za dobře udělané efekty starého Capria jako Hoovera a Hammera jako starého Tolsona. Část filmu o smrti Lindbergova dítěte se mi líbyla nejvíc, jinak film není dobrý. Od filmaře jako Eastwooda jsem čekal mnohem víc.

Wayne Gretzky - Vysoko nade všemi (1990)

Wayne Gretzky je ve světě hokejová legenda. Dnes už v Kandě mají novou hvězdu, Sidneyho Crosbyho, ale když si vezmem celou hokejovovu Kanadskou historii, tak zjistíme, že těch obr talentů měli víc než dost. Gordie Howe, Bobby Orr, Phil Esposito, Wayne Gretzky, Mario Lemieux, Eric Lindros, Patrick Roy, Marcel Dionne, Raymond Bourque, Al MacInnis, Sidney Crosby, Patrice Bergeron a mnoho dalších skvělých talentů. Teď si vezmem naší hokejovou historii a zjistíme, že máme jen dva opravdové talenty, kteří si získali uznání v NHL a jsou to Jaromír Jágr a Dominik Hašek. Náš hokej je v současné době v krizi, zatímco Kanadský roste a roste. Gretzky byl bez pochyby jeden z největších talentů všech dob, ale co mě u něj se*e je to, že nesměl být v zápase hitován soupeřem, jinak by byl průser. Tohleto jasně povyšovalo tohoto talenta, který i díky tomu byl sezónů co sezónu jasnou jedničkou. V devadesátých letech přerušili Gretzkého šňůru úspěchů Jaromír Jágr a Mario Lemieux, později se objevil Teemu Selanne a ukořostil tabulku střelců, ale to už také bylo v době, kdy byl Gretzky přece jenom starý. Já Gretzkyho tedy moc rád nemám, už jenom proto, že neumí prohrávat, např. v Naganu, když naši porazili javorové listy v semifinále, Gretzky jenom urážel a napadal naše kluky a nikdo to našemu týmu také neodpustil a jeho nenávist k čechům také trvá dodnes. Wayne si neuvědomil, že je to jen sport a že těch úspěchů v kariéře zaznamenal za všech hokejistů nejvíc. Nagano je pro nás Čechy legendární turnaj, stejně, jako pro Kanadu Gretzky a pro nás Jágr s Haškem. Pro milovníky hokeje jako jsem já bude tento dokument velkým přínosem, i pro NEmilovníky Waynea Gretzkého, jako jsem já se dokument bude líbyt. Samozřejmě, že dokument o Jágrovi se mi líbyl mnohem víc, už tím zpracováním.

Kanibalové 2 (1978)

Kromě krásného těla Ursuly zde není nic co by vás nadchlo. Naprostá blbost o kanibalech. Vůbec nevím, proč se to jmenuje "Kanibalové 2", když byl snímek natočen ještě před prvními kanibaly. Nebudu se tu rozepisovat, protože mi to k takovýhle hovadině přijde zbytečné, takže jen nepíšu - Kravina.

UFO - nejlepší důkazy (2006) (seriál)

Jsem přesvědčen o tom, že nejsme my lidé v galaxii sami. To, jestli výpovědi svědků, nebo únosy lidí mimoni jsou pravdivé také nevím jistě, ale určitě mohu říct, že američtí "svědci" z velké části lžou, aby na sebe upozornili a dostali peníze na ruku. Mimmozemšťané nás navštěvují už od dob starověku, to vím jistě, ale pokud to jsou opravdu oni, tak nám nechtěj ublížit, poněvadž by to už udělali. Svědek, co viděl na obloze UFO může buď lhát, nebo mít halucinace, může si to splést s letadlem, raketou, meteoritem, sondeu, kulovým bleskem atd. Kruhy v obilí mohou vyvolávat vrtulníky, co letí příliš nízko při zemi, nebo podvodníci, počasí, nebo přírodní jevy. Kruhy v poušti mohli udělat lidé před 2000 lety, opět přírodní jevy atd. To co, ale je nevysvětlitelné jsou záhady v Bermudském trojúhelníku. K UFO a trojúhelníku mám vlastní teorii, ale zde ji nebudu odříkávat, jinak by mě mohl ještě někdo označit za pošahance. Tomuto dokumentu o UFO bych dal klidně víc hvězdiček, ale většina faktů, jako porcování dobytka, nebo svědectví určitých lidí jsou výmysly a zprosté lži. Proto uberu tři hvězdičky vyjde přijatelných 7/10.

Vyjednavač (1998)

Má úvaha o tom, že v devadesátých letech se natočily ty nejlepší filmy není pouhý můj výmysl. Kdybych tu začal vyjmenovávat filmy od roku 1990 zjistili byste, že mám pravdu. Kromě vynikajících filmů se ukázaly i nejlepší herci, jako tato dvojka, Samuel Jackson, Kevin Spacey, nebo Tom Hanks, Tom Cruise, a další. To samé režiséři, jako Spielberg, Cameron, nebo producent Bruckheimer. Teď k filmu "Vyjednavač". Jak jsem zmiňoval herce Jacksona a Spaceyho, tito dva v žádném případě nemůžou vzít roli do špatného filmu, proto jsem věděl, že "Vyjednavač" bude pěkný film. Ale od té doby, co se ve filmu odehrála potyčka v mrakodrapu, jsem začal mít pochybnosti, poněvadž mi snímek začal připomínat legendární Smrtonosnou past, kde policisté se budou chtít dobývat do mrakodrapu, jako zde. Jak děj plynul, filmaři mi ukázali, že tento film je zcela jiný a že jsem se velice mýlil. Filmový zážitek jasné doplnil vedlejší Paul Giamati, který mě svojí komediánskou rolí překvapil. Důkaz o tom, že i strážci zákona policisté jsou pěkní prevíti a že by bylo nejlepší opravdu některé grázly postavit před zeď. Na světě žádná práce není čistá, nebo-li magoři se najdou všude, klidně i u policistů, kteří by měli pomáhat a chránit. Velice se mi tento film líbyl a určitě se k němu ještě vrátím.