Let (2012)

Začátek pomalý, nemohl divák čeká co bude dál. Spadne letadlo, což je výborně natočený a pak začne psychyatrické drama. Námět je dobrý, ale jeho zpracování a vlastně celý snímek mi přijde chudý, nedodělaný. Pořád jsem si říkal, že tomu filmu něco chybí. Chvilkama byl snímek dobrý, ale pak začal upadat, že nic zazračného se zde neodehrávalo a od Roberta Zemeckise jsem čekal rozhodně víc. Snímek stačí vidět jen jednou, není to nic extra, ale dá se dokoukat a to hlavně díky Washingtnovi, který je opravdu vynikající herec.

2 zbraně (2013)

Po celkem stereotypním začátku, kde černý humor střídaly silné vulgární narážky jsem si říkal, že film asi bude stejná hovadina, jako Scary Movie, ale ne, není tomu tak! Sympaťáci Mark Wahlberg a Denzel Washington vás donutí se na film dokoukat až dokonce a zaručí vám pěknou sumu zábavy a smíchu. Po dlouhé době jsem shlédl opravdu pěknou komedii islandského režiséra Baltasara Kormákura, který opravdu v sobě má režisérský talent.

Fighter (2010)

Film chytne asi tak od padesáté minuty, do té doby jsem marně ve filmu hledal nějakou zálibu. Ze začátku jsem si nemohl zvyknout na roli Christiana Bale a říkal jsem si, že se ten chlap hodí jedině na Batmana, ale pak mě o svém výkonu přesvědčil a on a jeho vtipné hlášky mě dostávali. Jak už jsem psal, snímek chytne zhruba od padesáté minuty, do té doby nicmoc, stereotyp, který připomíná Rockyho 5, ale pak se film konečně rozjede a napínavost zaujme své místo a nakonec se mi film i zalíbil. Kdyby byl děj trošku zuajímavější a snímek obsahoval trošku víc hudebního doprovodu, byl by to druhý Rocky.

Underworld (2003)

Béčková blbost bez napětí, strachu a příběhu. Námět slabý a přitom téma upíři a vlkodlaci se mi líbí, ale mohlo to být lépe zpracované. Počítačové triky nejsou na tak malý rozpočet špatné, kvůli tomu také dávám o hvězdičku víc, ale slabé herecké výkony, dějová zápletka, zpracování řadí film na béčkové kategorie. Je to blbost do které se divák nevžije, nesoucítí s postavami a snímek nějak nevnímá. Zde se budete hodně nudit. Tohleto je jeden z mnoha přehodnocenejch snímků, protože taková kravina se podle mého názoru nemůže nikomu lbíit, ale svět je o názorech a já beru, když tomuhle filmu dá někdo 10.

Smrtonosná zbraň (1987)

Film se mi nelíbil. Nevím, jestli je to tím, že je už na mě film starý, nebo prostě na takovéto zpracování nejsem zvyklí. Snímek má pomalý rozjezd a když se začne něco dít, nějak to nenadchne a akce není zajmavá, natož srandovní. Dialogy se také moc nepovedly a český dabing už vůbec ne. Téměř celý film jsem pronudil. Dvojice Mel Gibson a Danny Glover mě donutila se na snímek dokoukat a vůbec mě nepotěšil. Tohle je další přehodnocenovaný snímek. SPOILER: Ta poslední bitka mezi Buseyem a Gibsonem byla podle mě naprosto zbytečná.

Sesterské lodě Titaniku (2002) (TV film)

Výbroný dokument, zabývající se nejen Titanicem, ale i jeho sestrami, Olympicem a Britanicem. Dvě lodě z těchto tří se potopili, hlavně vinou společnosti White Star Line, které se vybodli na bezpečnost a právě oni by za to hlavně měli pykat. Co mě na dokumentu trošku zarazilo bylo to, že se hlavně řešila zkáza Britanicu a Titanic s Olympicem šli stranou. Dokument bych já udělal tak, že se budu zabývat každou lodí od podrobna. Od srážky Olympicu s Hawkem, zkázu Titanicu a potom potopení Britanicu. Dokument by byl delší a mnohem lepší, ale já nejsem filmaři.

Svědectví o zkáze Titaniku (2011) (TV film)

Výborně sfilmovaný a sehraný dokument, kde jsem se dozvěděl věci, které v jiném dokumentu o Titanicu nespadli, jako například, že Titanic plul po srážce dál i poté,m co kapitán Smith dal pokyn zastavit, nebo to, jak se loď nakláněla ze strany na stranu. Dokument se mi i hodně zalíbil v tom, že dokonce ta zkáza byla sfilmovaná, což velice dobře hodnotím, ale úlety vypravěče, jako například, že byl Titanic unášen vlnami, při tom v tu noc moře bylo klidné, hodně trestám a proto dávám 9/10.

Nepotopitelný Titanic (2008) (TV film)

Brilantně sehraný a natočený dokument o Titanicu, zabývající se spíše plavbou lodi, než její zkázou. Byly jsem přidány i prvky výslechů u soudu což také hodnotím. Také chyby radistů sem byly zařazeny, ale tady u toho si říkám, jestli to opravdu tak bylo, nebo se z toho filmaři snažili udělat jenom o něco zajímavější katastrofu, ale spíš si myslím, že to bylo ještě trošku jinak, ale mluvím za sebe.

Čekání na zázrak (2009)

Nejvíc bavila sexi Jessica Biel. Ostaní kromě Raye Liotty, který se mi zde moc nelíbil si nevedli zle. Příběh se mi zdál okoukaný od nudné spatlaniny Crash. Viděl jsem dost a tyhle filmy opravdu nemám rád, jsou nezáživný.Zde jsem si ale ťukal na čelo. Z tohoto filmu vznikla průměrná.

Vše je ztraceno (2013)

Film je jednou velkou zbytečností. Robert Redford zde ani nemusel hrát, postavu námořníka, jenž bojuje se silami matkou přirody na moři, by zahrál každý. Snímek mi silně připomínal Pohřbený zaživa s Ryanoldsem, který je ale lepší ve všech směrech. Na tento film jsem se těšil, ne jenom kvůli Redfordovi, ale i filmovému zpracování na moři. Očekával jsem, že se redford bude utkávat s toulavými vlnami, žraloky, obřími chobotnicemi, ale vlastně téměř celý film je profláknutý. Kdyby se štáb rozhodl natočit katastrofický film podobě Poseidonu, kde by loď se potopila uprostřed rozzlobeného oceánu s haldou žraloků, bylo by to jiné kafe. Takhle to bylo nezajímavé a nic neříkající, rozhodně jsem čekal víc.