Miluj souseda svého (2014)

Asi vůbec nejlepší pocit pro skalního filmového fanouška je narazit zcela náhodně na téměř neznámý (asi zásluhou nízké medializace) snímek, který dokáže tak neskonale uchvátit.. Množství lidí, co tento film zhlédne, si asi řekne, že dílo extra nepotěší ani neurazí, ale když člověk dá filmu šanci i prostor se mu dostat do srdce, tak se vše radikálně změní.. Dojemné budování vztahu mezi starým nevrlým nešťastným vdovcem a mladým nadějným hochem, který si ze všech sil snaží najít ke svému novému opatrovníkovi cestu, to je to, co ze snímku dělá nezapomenutelný zážitek.. Stačí jen přetrpět trochu nepovedený začátek, nechat se vtáhnout do děje a poté už vše nechat na výkonu brilantního Billa Murraye.

Na život a na smrt (2013)

V dnešní době se všichni jako stádo ovcí soustředí na spoustu třeba i ve finále dobrých ale za to nesmyslných snímků a přehlížejí opravdu skvělá filmová díla, založená na opravdových tragických událostech.. Jako ovce řeší jako hrozný globální problém oběti teroristických útoků v Paříži vloni v listopadu, o kterém věděli jen díky obrovské medializaci, ale že by věděli o čtveřici těchto odvážných vojáků, co se na vlastní pěst postavili stovkové přesile nemilosrdných talibanců, to už jde zcela mimo ně.. Na válečné filmy se samozřejmě vždycky musí dívat z jiného úhlu pohledu, než na ostatní žánry, které v 90% mívají od skutečných smutných událostí hodně daleko.. Skvělý výkon skvělého Marka Wahlberga pod taktovkou skvělého Petera Berga - není si na co stěžovat :)

Doupě (2014)

Když sem na film kdysi narazil, neváhal sem ho zkusit už jen zásluhou toho, že to je vůbec poslední film Paula Walkera, který celý dotočil.. Díky jeho skvělým výkonům ve filmech jako Proud času, Do hlubiny nebo samozřejmě série Rychle a zběsile, sem se na film díval s velkým nadhledem.. Skvělé parkour honičky i příběh.. Je tedy pravda, že sem původního předchůdce Okrsek 13 i jeho sequel Okrsek 13: Ultimátum viděl až po zhlédnutí Doupěte, ale i tak nemám žádný pádný důvod film odsuzovat.. Protože když v dnešní době chce člověk házet za hlavu jakýkoliv remake, může se přestat na filmy dívat zcela úplně.. Na remacích či rebootech stojí dnešní filmové univerzum chtě nechtě a tak se člověk musí na celou věc dívat i z jiné stránky, třeba z té pozitivní, jako je třeba v případě Doupěte lepší filmová technika než 10 let předtím v Okrsku 13.. Toť můj názor :)

Arrow (2012) (seriál)

Když na podzim roku 2013 přišel Fanda s Arrowem, člověku to přišlo jako zcela nezajímavá, neznámá věc s prapodivným příběhem či zápletkou.. Jakmile se ale člověk odpoutal od televize, kde musel čekat každý týden na dva nové díly ještě s bonusem unavných TV reklam a dal se do nepřetržitého sledování seriálu na PC, něco se změnilo.. Dostal sem možnost sledovat zcela nový koncept seriálu, který sem ještě nikde neviděl.. Dostal sem akci, napětí, dobrodružství, záhadnost, sem tam i temno.. První série, která se dá označovat převážně jako krimiseriál s prvky dobrodružného žánru, byla dokonalá.. Druhá série, kde se začalo dávat více prostoru pro vzpomínky na ostrov Lian Yu i pro konečné propojení temné minulosti se současností, byla hlavně díky přítomnosti Manu Benetta jako Deathstrokea také výborná.. Třetí série se již hodně zaměřila na samotného Ras Al Ghula a jeho Ligu asasínů, tohle napětí bohužel zruinovalo množství nejrůznějších zmrtvýchvstání.. Když sem v říjnu poprvé zapnul čtvrtou sérii začínající názvem Green Arrow, měl sem oprávněné obavy.. První cca 4. díly byly nezajímavé, třešničku na dortu přidala návštěva Johna Constantinea s jeho magií.. Až nyní, kdy se v Malcolmu Merlynovi opět probouzí nenávist a zlost dostává seriál opět svou původní štávu a zasloužený spád :)

Legendy zítřka (2016) (seriál)

Docela dost mi zamrzelo, když sem se dozvěděl, že ten skvělej zazobanej chlapík jménem Ray Palmer aka Atom opouští Arrowa.. Kdyby člověk nevěděl, že nás čeká týmovka Legends of Tomorrow, asi by jeho údajnou smrt na konci 3. sezóny těžce prožíval.. Pak se nám ale Atom vrátil prostřednictvím tohodle nového seriálu.. Líbí se mi tady propletení budoucnosti s celou érou lidstva na naší planetě, líbí se mi i postoj Arthura Davilla jako Rip Huntera akorát.. mi někdy efekty a občasný příběh přijdou jako nízkorozpočtový sci-fi film.. Díly mi zatím přijdou dost podobné a trochu stále bez příběhu, tak doufam, že se to rozběhne.. Jediný seriál, který si u mě mohl dovolit mít díl co díl téměř stejný koncept, až obdobně jako americké televizní kriminálky, byla první série Arrowa.. A ta se už nedá zkopírovat, takže bych si v závěru přál méně napodobenin Doctora Who a více motivace k tomu, aby člověk u seriálu vydržel :)

Deadpool (2016)

Když se to v posledních letech ve světových kinech hemží téměř každých čtvrt roku superhrdinskými blockbustery, svět potřebuje změnu, svět si žádá změnu a dostal Deadpoola - nekompromisního, neohrabaného "antihrdinu", který si asi váží mnoha věcí, ale rozhodně neváží svá slova :D Za mě asi snad vůbec nejvulgárnější film, co jsem kdy viděl, ale narovinu si řekněme - po tomhle přece dnešní svět touží ne? Jestli je to dobře nebo ne, to už je jen na samotných kinech, jestli doopravdy hlídají věkovou strukturu svých návštěvníků.. Za mě každopádně opravdu povedená komiksárna, skvělé napravení reputace Ryana Reynoldse po snímku Green Lantern a taky nezapomenutelné cameo Stana Lee, velkého pána, kterému vděčíme nejen za samotného Deadpoola! [viděno v Kino Šumava Klatovy 12.2.2016]