Discopříběh (1987)

Neznám lepší kombinaci než CD Best of Michal David + 15 piv, jinak film je to prázdný, navzdory tomu to ústřednímu duu celkem ladí.

Poslední skaut (1991)

Nikdo tě nemá rád. Všichni tě nenáviděj. Posereš to. Usměj se čůráku.

Pátý element (1997)

Skutečně originální a poměrně ujetá sci-fi, Bruce a Milla sou svkělí (hlavně Milla:), Tucker lehce protivný, ovšem je to natočené z jistým nadhledem a humor tohoto snímku mi zkrátka sedl, není to film pro každého, ale pro mě téměř kultovní záležitost.

Ally McBealová (1997) (seriál)

Naprosto unikátní seriál s osobitým stylem humoru, podobný jsem pravděpodobně nikde neviděl, skvěle kombinuje soudní případy se vztahy způsobem, který nemomrzí... Moc se mi líbí taková ta nenucená muzikálnost a místy sem měl ze seriálu až impresionistický dojem, za kterým stojí nejvíce ústřední postava Ally - připadá mi jako největší snílek a romantik na světě a režisérům se dokonale daří přenášet její pocity na diváka. Další složkou seriálu je již zmíněný osobitý humor - John Cage a jeho škleby, Fish a fishismus, scény ze společných záchodů... mohl bych pokračovat, vynikající výběr postav, jak ústředních tak epizodních, nikdo zde není úplně normální, každý je tak trošku správně švihlý a tím si mě získali. Popojedem.

Armageddon (1998)

I don't wanna close my eyes I don't wanna fall asleep 'Cause I'd miss you, baby ...

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Velmi povedené, vtipnější než první díl, černější humor filmu prospěl.

Kód Navajo (2002)

Lehce prázdný film s pěknými, leč poměrně nereálně působícími bojovými scénami (alá Call of duty).

Spalovač mrtvol (1968)

Dokonalé po všech stránkách, asi nejlepší navození mrazivé atmosféry v historii československé kinematografie, Hrušínský v životní roli. Hypnotický zážitek, jeden z mála českých světových filmů.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Hastala vista baby, spolu s Komandem patří k milníkům mého filmového dospívání, ultramasakrální nářez s nepřekanatelným Arnoldem.