Ruróni Kenšin: Meidži kenkaku rómantan – Cuioku hen (1999)

Velmi vyborny prequel k animu, no mohli tam viac ukazat, ze preco bol nazyvany "legendarny batosai", pretoze neverim, ze by stacilo tak malo k vytvoreniu legendy, ako tu bolo ukazane. Po skonceni etapy s Tommo, tam este nieco nasledovalo, pred tym, nez sa stal wanderer. To tam este mohlo byt ukazane. Obvzvlast bolo super sa konecne dozvediet historiu jeho jazvy X.

Ruróni Kenšin: Meidži kenkaku romantan – Seisó hen (2001)

Pozeral som to s anglickym dabingom...a HOLY SHIT...Hlavne ta Kaoru. To bol ten najhnusnejsi dabing aky som kedy pocul, a vyznel jak keby to bolo dabovane s 1 € mikrofonom. Co sa tyka samotneho filmu - velmi chaoticke. Pribeh mal celkom fajn myslienku, ale vela veci zostalo nevysvetlenych. Neviem sa rozhodnut ci necham hodnotenie odpad alebo dam aspon 1*. Som rad, ze bolo spravene ukoncenie, ale takto vyborny anime by si zasluzil nieco lepsie...EDIT: Na druhy den mi to nedalo, musel som to pozriet znova. Pri opatovnom pozreti som zistil, ze moj usudok bol uplne ovplyvneny tym otrasnym dabingom. Aj animacie, aj kresba nie su vobec tak zle. Pribeh je tak isto fajn. Je to dostojne a dojemne zakoncenie serialu. Silne sceny, napriklad ked sa Sano luci s kenshinom alebo ked mu hadze rybu... Az mi je luto, ze to uz skoncilo :/. Rozhodne anime, ktory patri do mojho listu "oblubene". Len nechapem preco to neukoncili podla mangy.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Nedavno som to pozrel cele znova. Nelutujem. Hlavne tie prve serie - dokonale. Posledne serie uz nie su tak vtipne, ale postavy si hadam kazdy zamiluje, a tak pri pozerani rozhodne netrpi. Inak nie je co dodat, iba hodit 5* a pridat medzi oblubene. Sitcom pre kazdeho kto ma rad pribehy a rad sa zasmeje.

Vlk z Wall Street (2013)

Zopar vtipnych scen, slusny pribeh, ale trochu natiahnute... Hodnotil by som ako priemerny film, ale DiCaprio zahral hlavnu ulohu ukazkovo, a to sa musi ocenit.

Ruróni Kenšin: Meidži kenkaku romantan (1996) (seriál)

Po 1. casti som zacinal tusit, ze toto bude anime, ktory budem pozrat. Uz asi po 4. casti, som si bol naprosto isty. Asi po 20. casti som bez vahania dal hodnotenie 5*. Po nejakej 30. casti pridane medzi oblubene. Po asi 40. casti som to presunul na 2. najoblubenejsi serial. Bohuzial, asi po 60. casti to islo prudko dole vodou. A po skonceni etapy so Shishiom to uz nebolo ono. Chybal tomu humor? Opakovalo sa to prilis moc? Tazko povedat, ale uz to nebol ten anime, ktory som tak rad pozeral. Preto som sa rozhodol tento anime hodnotit iba do skoncenia etapy so Shishiom. Niektore sceny, obvzvlast s tym malym cernochom mna obcas vytacali. Tak isto ako aj take detaili, ako ked Aoshi vymenovaval mena svojich 5(?) kamaratov. V priebehu 2 casti tie mena vymenoval asi 10x. Ale to su len detaily. Inak uzasne postavy, dejovo vyborne, vela vtipnych scen a dalsieho. Pozeral som to skoro vzdy 2 casti pred spanim, a vzdy som sa na to tesil. Prvych asi 60 casti - perfekt. Ale som rad, ze to uz ukoncili, lebo pri konci to uz bolo naozaj zle...

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Vidno ze sa da spravit vyborny bojovy film, podla skutocnej udalosti bez toho, aby ten film bol natiahnuta, nudna sracka (vid. schindlerov zoznam). Gibson urcite nesklamal a Garfield mi na tuto rolu ku podivu pasoval.

Mučedníci (2008)

Absolutne netusim ako mam toto hodnotit. 5*? Odpad? Ja neviem... Treba vidiet a spravit si vlastny nazor. Davam 3*, ako priemer.

Berserk - Season 1 (2016) (série)

Z perfektneho animu s genialnym spracovanim, vybornym pribehom, ikonickym Gutsom sa stal podpriemerny anime, ktory sa oplati pozerat iba ludom, ktory chcu vidiet Gutsa.

Kenpú denki Berserk (1997) (seriál)

Uzasne. Perfektny pribeh, toto sa neda ani slovami opisat. Len mi prijde skoda toho zaveru, tymto smerom ten anime fakt smerovat nemuseli. Inak minimalne tie 3 filmy odporucam pozriet kazdemu kto ma "inner fighter spirit". Urcite sa nenechaj odratit tym, ze to je animovane. Mozno prave berserk zmeni tvoj nazor na anime.

Na vlásku (2010)

Perfektny humor, slusny pribeh, paradne postavy. Osobne by som odstranil prvky muzikalu, ale to zasluzenych 5* nezmeni. Maximus <3