Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Cez 2 hodiny natiahnuta, stereotypna sracka. Urcite nedoporucujem pozerat. 1* za fajn vizualne efekty a nie-az-tak zle spracovanie.

Vampire Hunter D (2000)

2* za dobre spracovanie inak odpadoveho filmu. Strasne nadhodnotene. Mal som to vypnut po 20 minutach, tak ako som povodne chcel. Som celkom fanusik japonskych filmov. A aj animakov. Ale nejako nevidim za co by som mal dat viac nez 2*.

Memento (2000)

Poznate to, ked niekde na facebooku citate nejaky dlhy zaujimavy pribeh, ktory nakoniec niekto ukonci niecim typu "odpoved neviem, ale ked sa ju dozviem, dam ti vediet..."? Presne takyto pocit mam z tohoto filmu. Celkom fajn sa na to pozeralo, tesil som sa na nejaky dobry zaver, a ono sa to skonci takto... Nechapem, preco ma tento film take skvele hodnotenie.

American Mary (2012)

Slusny film, s pomerne originalnym napadom. Jednu * strhavam za celkom odfláknutý koniec.

Brimstone (2016) odpad!

2 a pol hodiny natiahnuta, totalne nudna sracka. Boze, preco som to vobec dopozeral. Keby to bolo tak na 1 hodinu, mozno dam aj 3*. Ale takto... strasna nuda.

Mugen no džúnin (2008) (seriál)

Keby to bolo ukoncene, tak by som hodnotil ako priemerny anime.

Potulný samuraj Kenšin: Konec legendy (2014)

Koment patri k 2. a 3. casti zaroven. Tak ako aj v jednotke, aj tu je dej zmeneny oproti anime, len tento krat je zmeneny vyrazne, a bohuzial urcite k horsiemu. Vela veci co davalo v anime krasnu logiku, tu nedava logiku ziadnu. Niektore casti, celkom nepodstatne su dost natiahnute a zase podstatne casti dost osekane, ako napriklad ten zaver. Vyber herca aoshiho a kenshinovho senseia taktiez nic moc. Kenshin je pre mna celkom srdcovka, preto 3*. Inak keby hodnotim film ako taky, tak by som isiel mozno aj na 1*, lebo aj tie boje boli obcas dost retardovane.

Potulný samuraj Kenšin: Zrození (2012)

Tí Japonci su proste perfekcionisti. Ked sa do niecoho pustia, tak je to zvacsa kvalita, ako je to napriklad tuto. Mierne odlisne od pribehu z animu, ale urcite nie horsie. Oproti animu to nie je ani len z casti komedia, ale sem by sa to aj tak nehodilo. Az na niekolko detailov, ako ze mohli vybrat herca Saita niekoho, kto by bol aspon o 20 cm vacsi, rozhodne perfektne spracovanie anime pribehu.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Davam o jednu * viac za dost dobre vizualne spracovanie. Inak je to dejovo neoriginalna tuctovka. Pekne zahrané, téma fajn, ale originalita dovidenia.

Rurōni Kenshin: Meiji kenkaku romantan – Shin Kyōto-hen (2011)

Velmi pozmenena, filmova verzia pribehu kenshina, kapitoly so Shishiom. Nakreslene celkom slusne, ale anime spracovanie je urcite lepsie. Tuto to bolo hodne priamociarne, take... bezpocitove. Charaktery postav dost odlisne od anime. Film, ako taky, priemer.