• Thriller

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Děj tohoto snímku plyne pozvolna,se zdlouhavými dialogy,přesně tak,jak se to v sedmdesátých letech točilo,takže žádnou akční pecku nečekejte a v klidu se usad'te do křesla.Ale nudit se nebudete,a ta plejáda známých tváří za to také jistě stojí. No...a ještě Johnny Depp! V této,pro něj netypické roli z něho jde vážně strach a evidentně si to užívá.A když se na Vás jen podívá,budete mít chut' schovat se pod peřinu.

Kopretiny pro zámeckou paní (1981)

Tento film má dvě nesmírná pozitiva,sympatickou hlavní hrdinku,která ovšem ku škodě nám ostatním netoužila vůbec po hvězdné kariéře hérečky a tak už ji nikde jinde neuvidíte ...a objevil se zde ve své vůbec prví roli Pavel Kříž. Jinak typický produkt své doby,nenadchne ale ani neurazí,třetí hvězdička za minimum komunistické propagandy v té době do filmů hojně protlačované.Co jsem ale absolutně nepochopil (a v mládí si toho nepochopitelně nevšiml) je předabování českých herců v českém filmu jinými českými herci!!! To mi teda fakt hlava nebere.

Sedm statečných (2016)

Ani ve snu by mne nenapadlo že si někdy někdo vůbec dovolí zremakovat toto skvělé nenapodobitelné dílo,ale stalo se...a podle toho to taky dopadlo (podobně jako Vinnetou) tedy hodně špatně.Hercům se nedá upřít snaha hrát dobře a je to i slušně natočené (ještě aby ne s těmi možnostmi dnes) ale...ta poetika,závažnost,odhodlání a lehkost mi tam prostě chyběla, Denzel není Yul Brynner,Chris není Steve McQueen a postavu mladého Čika vynechali pro jistotu úplně a nahradili jí těžkotonážním kulometem haha.Je to celé takové těžkopádné,postavy nepřesvědčivé a těch pár okopírovaných scén to nezachrání,i když potěší.Co říct závěrem,toto byly pane Fuqua vyhozené peníze,at' žije nepřekonaná klasika.

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Rychle a zběsile mám rád,ale Vin Diesel jako legendární lovec čarodějnic?Tak to fakt ne! Není to ani akční ani zábavné,soubojů je tu poskrovnu a ještě jsou takové neslané nemastné,a skutečná čarodějnice je tu jen jedna.Posledních 20 minut už jsem nervozně posedával a dokoukal to jen s vypětím všech sil abych věděl jak to dopadne.Hrozná blbost takže jedna hvězda za snahu a jedna za parádní podobu digitální čarodějnice.A Vine,doufám že neuvažuješ o pokračování!

Linka č. 657 (2015)

A mě se to náhodou líbilo,příjemný film s dobrým obsazením,klasická krimi oddechovka bez zbytečných potoků krve a násilí,na kterou se dá koukat.A né že ne.

Hostel III (2011)

Třetí díl Hostelu jako by k sérii ani nepatřil.Po slabé jedničce a celkem slušné dvojce a ponuré atmosféře východu,jsme se přesunuli do rozjásaného a zářivého Las Vegas.Je vidět že na film se sehnalo trochu víc peněz ale to je bohužel všechno, atmosféra zmizela ovšem brutalita stoupla.Ještě že zůstalo alespoň pár dějových zvratů.

Hostel II (2007)

Dvojka je rozhodně lepší než první díl,obsazení známých tváří filmu prospělo (Burghi,Bart,Matarazzo),hlavní hrdinka je sympatická,potěší i překvapivý zvrat v závěru.A Kňažkovi takovéhle role sedí.

Hostel (2005)

Blboučkej film na rozjezd série potěší jen českou účastí a pěknýma holkama,jinak je to natočený sice brutálně ale dost amatérsky a koukat se na to moc nedá.