Ran (1985)

Úžasný film, a to nejen díky působivým akčním scénám a krásným kostýmům, ale především díky silnému a dojemnému příběhu.

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (2005)

Geniální, spousty vtipných detailů, narážek, citací a hlášek. Scénář také skvělý, stejně jako ta plastelínová animace. Na tenhle film se vždycky zase rád podívám.

Hodný zloděj (2002)

Já mám prostě pro zlodějské filmy slabost a to se všemi jejich klišé (jako třeba závěrečné eso v rukávu, když už to s hlevním zlodějem vypadá špatně, skvěle vymyšlený plán atd.). Když se k tomu ještě přidá skvělé obsazení v čele s Nickem Noltem a Tchéky Karyem v roli jeho protihráče je z toho pro mě jasných 70%.

Dobrodružství Priscilly, královny pouště (1994)

Dokonale bizarní, zábavná, ujetá road movie s několika nezapomenutelnými scénami, dokonalými kostýmy, dobrými hereckými výkony dnes známých herců a neprvoplánovým scénářem. Není to sice na 5*, ale mě se to docela dost líbilo.

Ožehavé peníze (2000)

Celkem originální lupičský film o dvou zlodějích homosexuálech, který by byl spíš na 4*, kdyby nebyl často dost zdlouhavý, to především v pasáži se skrýváním (ta by chtěla zkrátit tak o 15 minut), která je ale podle mě dost autenticky natočená. Ale konec je fakt skvělý, takový trochu leonovský, osudový a hlavně silný.

Život Briana (1979)

Má to vůbec cenu nějak komentovat? Prostě geniální

Pán much (1990)

Moc dobré, zachovává si to atmosféru knížky, dokonce ve filmu nechali i ty brutality, což jsem nečekal. Jsme spokojen, ale kniha je samozřejmě kniha.

Banáni (1971)

"Kuřte Nový Zákon! Kouří ho já i On." "Kolik stojí ten Orgasmus, tady pán chce jedn Orgasmus." "Takže 1000 sendvičů, 700 šálků kávy. A Hernandez chtěl rohlík. Tak ještě jeden rohlík." - Skvělé, jeden výborný gag střídá druhý, co na tom, že to pořádně nedrží pohromadě. Allen je prostě frajer!

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Vynikající, takhle mám Burtona nejradši. Karlík opravdu hýří skvělými nápady je vtipný téměř v každé scéně. Vše podtrhují nádherná výprava a výborné herecké obsazení.