Království koček (2002)

Vysoce nadprůměrná pohádka, ale přesto je to jiná liga než Myazaki nebo GITS. Je to takové víc pro děti, ale to neznamená že se na to hezky nedívá a ještě k tomu má krátkou stopáž, takže to docela rychle uteče.

Sladký ničema (1999)

Ale jo docela dobrý, takový jiný Woody Allen a já mám rád toho klasického. Je tu pár dobrých nápadů, ale film pořádně nedrží pohromadě. Takže lepší 3*.

Saw: Hra o přežití (2004)

Opravdu působivé a ten zvrat na konci mě fakt srazil do kolen, ale ten film nestojí jenom na zvratech. Sám o sobě je velmi napínavý a má promyšlený scénář.

Tajemná řeka (2003)

Tak především, je to trochu slabších 5*, ale já je prostě dát musím, protože, to jak starý Clint dokáže točit takové mistrovské kousky jako je Tajemná je řeka nebo MDB opravdu fascinující. V tomto filmu opravdu skoro vše "klape" - herecké výkony do jednoho skvělé, scenář velice originální a nápaditý (ikdyž pár drobností by potřebovalo dotáhnout, ale o tom se tady nebudu rozepisovat) a výborně zvolená ponurá kamera, se k obsahu filmu také velice hodí, prostě žádné ze složek filmu nemám téměř co vytknout.

Šílenství (1994)

Ano, bylo to dobré, především úplný konec mě dostal, ten opravdu stál za to. Ale 5* prostě dát nemůžu, a to ze dvou důvodů. Zaprvé by to mohlo být trochu míň překombinované a zadruhé ty trapné triky, dobře je to rok 1994, ale kdyby třeba Carpenter ty vyloženě trapné stvůry tolik neukazoval, mohlo to být mnohem lepší a staršidelnější.

Válka světů (2005)

Ale jo, kdybych od toho moc neočekával, tak bych byl jistě spokojen, protože tenhle film má všechno co by měl letní blockbuster mít, ale zároveň je úplně jiný (tím je opravdu jedinečný) než jiné letní blockbustery. Tedy je napínavý, s dobrými triky, nemá nijak náročný děj, ale přesto má propracovaný scénář. Jedinečný je především takovou civilní atmosférou a tím, že tu nenajdeme žádné otravné americké vlatenectví. Několik scén mě opravdu dostalo, několik opravdu naštvalo. Třeba celá sekvence u Tima Robbinse ve sklepě, je opravdu strhující, stejně jako některé následující scény. Naopak poslední scény filmu mě dosti znechutili /SPOILER/(tím myslím ten úplný konec, že všichni z rodiny přežili, ještě krásně načesaní, bez škrábnutí)/KONEC SPOILERU/, ale takový prostě Spielperg je a u něj mě to nijak nepřekvapuje. Tím ovšem nemyslím tu pointu, která byla vcelku chytrá a i pravděpodobná, když o tom tak přemýšlím. Pokud jde o logické chyby jsem si všiml jen jedné (nepoškozené auto, po pádu letadla). Také mě štvalo občasné nelogické jednání postav (nevěřím že ten kluk bych chtěl jít bojovat, přesto že ví že proti nim nemá šanci). Hereckým výkonům nemám co vytknout (ani pištící Dakota mi nevadila). U mě lepší 4*.

Malé příběhy (2002)

Ano, souhlasím s jondzavid a VerteX, skvělý film plný emocí s dobrým scénářem a několika vtipnými momenty (celá anabáze s dortem). A příběh toho starého pána co si jel pro svého psa, který od něj odešel mi také připomnělo Alvina Straighta.

Pod toskánským sluncem (2003)

Ale jo, bylo to docela příjemný, ne že bych tenhleten typ filmů nějak žral, ale díky Diane Lane a docela dobrému scénáři se mi to celkem líbilo.

Kdo s koho (2001)

Já mám prostě tyhle loupežnický filmy rád...

Revizoři (2003)

Opravdu skvělý maďarský (!) film, který se odehrává v podobném metru jako máme my. Skvělá je především temná atmosféra (ani jednou za celý film se nepodíváme nad zem), které hodně pomáhá i dobře zvolená hudba, velice vtipné a dobře střižené sekvence (u psychologa, kontroly jízdenek), zajímavý hlavní hrdinové (hrdina asi není to správné slovo), dobře natočené honičky a několik hodně silných momentů. Co bych vytknul je nepříliš zajímavá zápletka kolem toho chlápka jak hází lidi pod koleje, ale přesto dávám 5*, protože něco takového už jsem dlouho neviděl.