Brutální Nikita (1990)

Jo to byly časy, kdy Luc Besson ještě režíroval a nejenom psal scénáře k sračkoidním béčkovým filmům. Skvělá drsná krimi s několika hodně působivými scénami (především ta v koupelně, začáteční přestřelka a všechny scénys Renovým čističem jsou nezapomenutelné) a silnými postavami.

50x a stále poprvé (2004)

Lehce nadprůměrná romantická komedie, se zajímavým nápadem, jen trochu chybí nějaká katarze.

Pavučina snů (2003)

Mě se to kurva líbilo! Po zdejších komentářích tomu nemůžu uvěřit. Dokonce mě to připomnělo skvělého Donnieho Darka. Ano, bylo to přitažené za vlasy, ale mě se to líbilo, hlavně celkové ladění filmu, dobře použité flashbacky, Morgan Freeman a i ty mimozemšťani byli docela pěkný, jo a taky Daddits byl skvělej ("Ozor a ana edého:-)

Seabiscuit (2003)

V rámci žánru sportovních filmů určitě jeden z vrcholů. Už několikrát omleté téma o outsiderovi, který se dokázal vypracovat až na úplný vrchol je zde podáno jedinečným způsobem, nebude vám vadit ani ta spousta klišé sportovních filmů. Protože scénář je opravdu dobrý a všichny hlavní postavy jsou nejen skvěle ztvárněny vynikajícími herci, ale především jsou dobře psychlogicky vykresleny. Stejně tak hudba, kamera a celkový look filmu je velice pěkný.

Kašlu na lásku (2003)

Příjemné retro, ve kterém tak trochu chybí opravdové city, ale Ewan McGregor a Renée Zellweger, vtipné sexuální nárážky a celkově pěkné výtvarné pojetí zachraňují co se dá a z tohoto filmu dělají jasně čtyřhvězdičkovou záležitost.

Orange County (2002)

Docela příjemná teenegerská komedie, je příjemná především tím, že v ní není moc pohlavních tekutin (jen jedny rozlité chcanky). Bez postavy Jacka Blacka by to ale stálo za nic.

Simone (2002)

Nebylo to špatné (kor ten začátek), Pacino byl tradičně dobrý, jenom kolem půlky film trochu ztrácí temto, proto "jen" 3*.

Chaled (2001)

Tak z tohodle filmu by se měli české filmy poučit - není potřeba moc peněz, když máte dobrý scénář. A ten malej kluk je fakt úžasnej. Jenom ten konec mi moc nesedl a nevim jestli jsem ho správně pochopil.

Strážce duší (2005) (seriál) odpad!

Trapné dialogy (to se pak špatně hraje), debilní scénář bez jakéhokoli nápadu, trapné zpracování, které se snaží tvářit vážně, ale nedostatek peněz je opravdu znát. Kdyby tam nehrálo tolik známých herců, řekl bych že je to nějaký amaterský film.

Truman Show (1998)

Skvělý originální nápaditý scénář (ten především) a výborné výkony Jima Carreyho a Eda Harrise, dělají z tohoto filmu nezapomenutelný zážitek.