Sabrina (1995)

Průměrná (možná i podprůměrná), nepříliš vtipná, předvídatelná romantická komedie s atraktivním hereckým obsazením spíše v mužských rolích.

Frekvence (2000)

Pokud přijmete základní dějový prvek, že se někdo vysílačkou dovolal pomocí polární záře (!) do budouscnosti, na kterém celý příběh stojí můžete si celý film opravdu užít, protože autor scénáře z toho vytěžil opravdu co se dalo a udělal z Frekvence velice napínavou záležitost s několika dějovými zvraty. Jen je škoda toho happyendu, chtělo by to nějaké poučení, že by jsme se neměli snažit měnit svou minulost a ono se jim to všechno podaří vychytat (kdyby to alespoň bylo přes nějakou oběť).

Viridiana (1961)

Přeci jenom to hlavní poselství fimu (útok na církevní ideáli) po 35-ti letech ztrácí na kontroverznosti. To Viridianě ale ubírá na působivosti jen minimum.

Letec (2004)

Přes nádhernou vizuální stránku (Především letecké scény jsou opravdu nádherné), skvělou Scorseseho režií, herecké výkony a výborný příběh nemůžu dát 5*. A to především kvůli rozvleklosti (ano, vím že se to tady pořád opakuje, ale prostě to tak je) některé sekvence by opravdu chtěli zkrátit (třeba jak je Hughes zavřený v tom kině), chápu že režisérovi muselo těch skvělých scén být líto, ale prostě musí něco obětovat, aby příběh odsípal. Taky mě přišlo škoda, že se příliš neřešili Hughesovi filmy, které byli jistě přinejmenším stejně zajímavé jako peripetie kolem jeho leteckých aktivit. Hereckému obsazení samozřejmě kraluje výborné DiCaprio (určitě jeho nejlepší role), který téměř nesleze z plátna, ale menší role známých herců (Cate Blanchett, John C. Reilly, Alan Alda, Alec Baldwin, Ian Holm a v miniroličkách Jude Law a Willem Dafoe) jsou také skvělé.

Střihoruký Edward (1990)

Působivá atmosférá, originální námět, jen by to chtělo méně sentimentu. Postava Edwarda je ovšem skvělá a některé (nebo všechny?) scény s ním jsou opravdu nezapomenutelné. Burtonovi nemůžu dát méně než 4*, ikdyž jsem o tom vážně uvažoval.

Past (1996)

Výborný thriller v hlavní roli s dvěma sexy lesbičkami a výborným Joem Pantalianem, co víc si přát! Když se k tomu ještě přidá trochu brutality ("Zeptám se tě desetkrát!"), erotiky a je dobrý scénář výsledek prostě musí dopadnout dobře.

Baraka - Odysea země (1992)

Představte si 200 rozpohybovaných obrázků z national geographic a máte z toho Baraku. Jednotlivé záběry nejsou podle mě ničím propojeny (jen jsou zde často nějaké náboženské obřady), je to sbírka nádherných obrazů z celého světa, které jsou propojeny krásnou hudbou. Některé záběry jsou úplně pomalé (záběry přírody), některé zrychlené (velkoměsto), přičemž mě rozhodně nejvíc bavili nádherné zrychlené záběry života ve velkoměstě.

Jackass: Film (2002)

některé scénky naprosto skvělé některé trapné, přesto musím dát alespoň 3*, protože mě to fakt docela bavila, ale do kina bych na to v žádném případě nešel. Scénky mě bavili především proto že je z toho cítit, že je to na 100% doopravdy. Seriál jsem nikdy neviděl, takže nemůžu srovnávat.

Do naha! (1997)

Výborná britská komedie se skvělým vtipným scénářem a dobrými herci.

Spy Game (2001)

Rozhodně nadprůměrné špionážní drama se skvělou dvojicí Pitt - Redford. Scénář sice není nijak zvlášť originální a přišlo mi že tak trochu vrcholil tím výbuchem. Sekvence z ústředí CIA (kde se celý film, kromě flashbacků odehrává), i ty z Bejrůtu (?) jsou vyrovnané a nestane se, že by vás jedny nudili a druhé jste se těšili. Tony Scott (který tak trochu stojí ve stínu svého bratra Ridleyho) je bezesporu skvělý režisér.