Válka Roseových (1989)

Hustě černá komedie, která je ale podle mě moc přehnaná na to, aby byla uvěřitelná. Proto dávám "jen" slabší 4*, protože přeci jenom klady převažují, Douglasovi a Kathleen Turner to před kamerou skvěle klape, režie (koneckonců i herecký výkon) Dannyho DeVita je skvěle zvládnutá. Největší problém bych tedy viděl v nedotaženém scénáři, který původní skvělý skvělý námět rozdrobil na řadu více či méně komických situací boje mezi pohlavími.

Smrt panen (1999)

Hodně dobrý debut hrozné herečky, ale výborné režisérky, která rozhodně nezůstane ve stínu svého otce. Smrt panen je totiž skvěle zahraný, napsaný i natočený film. Jsou v něm sice trochu mezery (není vlastně nijak vysvětlené proč rodiče své dcery takto terorizují), ale většinou jsou to jenom maličkosti. Nejsou to sice úplně čisté 4*, ale celkové atmosféra filmu mě natolik dostala. že nemůžu dát méně.

Něco na té Mary je (1998)

Ano přišlo mi to vtipné a nestydím se za to, protože když je zábavný scénář a vtipy se spermatem ve vlasech nebo pérem v poklopci nepůsobí úplně samoúčelně můžu žánrové 4* dát s klidným srdcem.

Starsky & Hutch (2004)

Další hodně vtipná komedie se skvěle sehranou dvojicí Stiller-Owen, kterým skvěle přihrávají opravdu okouzlující Snoop Dogg a Vince Vaughn. Další skvělou složkou filmu je výborně vybraná hudba a více či méně výrazné odkazy, které rozhodně nepůsobí samoúčelně. Stiller prostě umí, zatím nenatočil komedii u které bych se skvěle nepobavil.

Stepfordské paničky (2004)

Trapně hollywoodský závěr, který zničí celou původní vcelku originální, i když nijak zvlášť skvělou zápletku nezachrání kouzelné kulisy a kostýmy, které ze Stepfordu dělají opravdu okouzlující místo, ani tradičně pěkná Nicole Kidman.

Samuraj (2003)

Další skvělý Takeshi Kitano, tentokrát v roli "slepého" samuraje Zatoichiho. Silný je především v scénách kdy Zatoichi "rube" své protivníky, hudba je také výborná. Taneční závěř je také velice originální. Jenom ty vtipné scény mi moc vtipné nepřišli.

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Tento přepis divadelní hry mě opravdu mimořádně vzal, akorát podle mě trochu ztrácí na síle, když je vysílán se sedmidenní pauzou. Je celkem znát, že je to adaptace divadelní hry především díky těm dlouhým dialogům a monologům. Herecké výkony jsou veškeré skvělé, excelují především všichni gayové (včetně Pacina). Ale rozhodně Andělé v Americe nejsou pro každého.

Kikudžiro (1999)

Další skvělý fim od mistra japonského filmu Takeshiho Kitana. Kikudžiro je jemný film o cestě kluka, který hledá mámu a divného, nezdvořilého, nezodpovědného, neschopného a hloupého, ale přeci jenom citlivého chlapa. Během cesty se mezi nimi vybuduje silné pouto. Film mě rozhodně ani chvíly nenudil, jen ty dlouhé pomalé záběry, mě ke konci už chvílema štvali.

Fantom Paříže (2001)

Docela dobré, především technické zpracování je originální, (digitální kamera mi rozhodně, narozdíl od Collateral nevadila). Bohužel se ale totéž nedá říct o scénáři a hlavně záverečné pointě.

Auto Focus - Muži uprostřed svého kruhu (2002)

Docela zábavné retro (tedy alespoň na začátku), ke konci je to už docela dost temné. Dafoe a Kinnear jsou skvělá dvojka. Docela mi film připoměl Confessions of a Dangerous Mind (hlavně Kinnearův hrdina má s Rockwellovým hodně společného). Jenom škoda že konci troch ztrácí tempo, takže lepší 3*.