• Western

Glória (2021) (seriál)

Docela překvapení. Podle obsahu to nezní moc zajímavě. Skutečnost je taková, že se jedná více o špionážní film, který Portugalci zpracovali hodně dobře. V dávných dobách Československa bylo rádio Svobodná Evropa v očích lidí na východě ti hodní. Tento film ukazuje práci ve studiu a život v okolí v úplně jiném pohledu a používané praktiky se nijak neliší od těch zlých na východě. Ze začátku je problém se orientovat, kdo je kdo a s kým je. Zajímavé, napínavé, nechybí ani vztahovky.

Sexy Jexi (2019)

Podle upoutávky jsem myslel, že to nebude moc špatné, že to bude blbina, ale k zasmání. Začátek tomu docela odpovídal a mělo to vhodné tempo. To však postupně mizelo a skoro to nudilo.

Osada (2021) (seriál)

Hodně zvláštní seriál a základ je v tom, zvyknout si na něj. První dvě epizody mi nic neříkaly, nezasmál jsem se a neviděl jsem tam nic a nic a nic. Ve třetí jsem se možná začal probouzel a zároveň si uvědomovat, o co tady jde. Je to absolutní nadsázka, tichá a tvářící se, že je to vážně myšleno. Bez velkých gradací a jako i bez Kolečka. Opravdu nevím, jestli bych ty první díly teď vnímal jinak, nebo se to postupně "zlepšovalo". Prostě dál tam byl humor, postavičky originální. Není možné říct, že tam byl někdo nesympatický, protože každý měl danou svou šarži a mělo to tou nadsázkou tak být. Podařilo se vytvořit poťouchlou komunitu v chatách u rybníčku. Akorát poslední díl byl nic moc, soustředil se na zakončení a odhalení pravdy u jednotlivců. A bylo to bez humoru, jakoby s podzimem přišla i nuda. Příští Osadu určitě navštívím.

Psanci (2021)

Film, který v nabídce může lehce zapadnout. A pro mě byl překvapením. Španělé udělali jiný film, než jaké v současnosti na nás chrlí. Jednak je to retro, které odpovídá době a ani ne jedné konkrétní zemi, jednak je to natočeno s přívlastkem jiných zemí. Film je natočený v pohodovém sledu (ne skutky) a ke konci najednou jakoby probuzení a vypálí na nás naprosto nečekané překvapení.

Vagabond (2019) (seriál)

Má to své klady i zápory, takže je trochu problém s ohodnocením. Stejně se ale budu držet víc těch kladů. V celém (a dlouhém) seriálu jsou vynikající akce a napínavé scény. Natočeno na výbornou. Nějakých prvních 6 dílů je bez připomínek. Pak se začnou objevovat různé melancholické scény a pokusy o red knihovnu. A to do tohoto typu filmu naprosto nepatří, alespoň v tomto konkrétním případě ne. Objevilo se i jiné zpomalování. Tak jak některé seriály mohly být zkráceny polovinu, tady by stačila třetina a bylo by to naprosto vynikající. Okolo 13-tého dílu došlo k úspěchu v zápletce a další 3 díly bylo všemožné nastavovaní postavené na politicko-mocenských bojích. Bylo to už takové nucené, zmatečné, snaha nacpat tam toho ještě co nejvíc, bez ohledu na jakoukoliv důvěryhodnost. Ten konec mě už moc nebavil. To před tím hodně.

Mariňák 3: V obležení (2016) (TV film)

Dával jsem to jen jako víkendovou oddechovku. Jasné béčko, ale ne to sračkové. Překvapilo mě, že první půlhodina (1/3 filmu) byla "o ničem", seznamovaní mariňáka s novými kolegy na novém působišti. To není zrovna znak béčka. A vůbec mě to nevadilo. A zbytek až do konce (s malými nádechy) dvě dlouhé a dost kvalitní bitvy s arafat-teroristy. Takže nemám důvod hanit a určitě trochu přidávám za ty boje. 70%.

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Hodně propracovaná minisérie. Není jednoznačnou kriminálkou, spíš napůl se sociálním dramatem. A právě v tom je ta jedinečnost tohoto díla. Kate je výborná, trochu mě překvapilo, že vypadala starší, než jí opravdu je. A mentalita a morálka toho městečka? No tam fakt musel padnout nějaký vir a někdo na město dal hned poklop.

Red Notice (2021)

Film je natočený záměrně tak, aby to byl zábavný hit a takový je. I na mě působil způsob natočení příbuzností s Indiana J. A k tomu současná verze klasických lupičských filmů. Akční (nebo dobrodružné) scény jsou natočeny dobře, humor je únosný a celkově to je slušně zábavné, takže já byl spokojen.

Yaro, kde jsi? (2021)

Filmová rekonstrukce skutečného případu, který se vlekl spoustu let. Vzhledem k chladnému podání se film také vleče a vlastně se z toho ani nedalo udělat něco poutavého. Takže nic moc.

River - Episode 1 (2015) (epizoda)

Tak ne, dál to sledovat nebudu. Nehodlám obětovat dalších 5 hodin chlapovi, který má halucinace, pracuje se svou mrtvou parťačkou, vidí i jiné osoby, vyleze ve svém věku v kabátě a polobotkách na mohutný strom atd.