• Western

Porušení zákona (2020)

Film je trochu jiný, než většina podobných, a právě proto se mi líbil. Opravdu je to drama na dané téma, žádný akčňák, spíš trochu krimi a trochu psychologické. Příjemná délka, být to o půl hodiny delší, možná by to začalo nudit. A závěr - vyvolal nečekaný mírný úsměv.

Black Space (2020) (seriál)

Pořád říkám, že v těchto zemích mají všichni zvířecí geny. A ještě si Izraelci o sobě natočili, že už ve škole začínají být děti vrahouni. A máš-li pocit viny, uřízni hlavu kohoutovi. Prý to pomůže. Ne, špatné to nebylo. První díly nebyly podáním žádný zázrak, i když tam proběhl ten hlavní zločin. Jen to podání bylo takové suché. Naopak závěrečné díly měly koule, takže musím zprůměrovat na 69%. Jednooký polda byl super, hodil se na tu roli, jeho praktiky byly zcela sympatické, nedalo se mu nefandit. Ale doma - kokot. Čekal dítě, byl jen v práci a ženě řekl, že mu nedala možnost volby (s tím dítětem). Seriálu by rozhodně pomohlo zkrátit a vůbec by nebylo špatné, kdyby místo toho udělali jen celovečerní film.

Polar (2019)

Je to udělané hodně ve stylu komiksových filmů, je tam nádech Johna Wicka, akorát s tím rozdílem, že Wickovi zabili psa, tenhle chlápek si ho (omylem) odpráskl sám. Brutální střílečka a další vylomeniny. Mikkelsen v té roli důchodce sedí. Film dává přesně to, čím chtěl být.

Narcos: Mexiko - Série 3 (2021) (série)

Začátek opět pomalejší, ale tato série hodně dokumentuje historické události hlasem novinářky, která má ve filmu svou vlastní linii. Další linii má strážmistr Vincent, který iniciativně amatérsky řeší vraždy mladých žen. Dále je tu klasická DEA a spory jednotlivých klanů, se známými postavami. Takže je to dost živé a podařilo se udržet dobrou úroveň.

Amina: Bojovnice (2021)

Vůbec to není špatný film. Dobrodružný, stylem podání to chvílemi vypadá jako pohádka, i když je to podle skutečnosti. Jediným nedostatkem ke zdolání vyšší příčky je podání bitvy, kde je zanedbaný kontakt a "krvavý" efekt. Ale chápejme, že s tím na plátně Nigerie nemusí mít zkušenost. 68%.

Milostná past (2021)

Na dnešní dobu je to ta lepší romantická komedie, dá se na to dívat. Hlavní hrdinka nevyšiluje způsobem běžných blbek a to asi stačí. Kupodivu tu nebyli ani povinní černoši, no, dali sem Číňany. A zde byl problém s koncem, kde jsem nevěřil ty city k Číňanovi, co vypadá jak děcko. Tento happy-end je za mě tragédie. Jinak si taky myslím, že "Smrtonosná Past" patří k lepším vánočním filmům.

Síla větru (2006)

Belgické drama o vojenských leteckých záchranářích s názvem skutečné a existující jednotky. Trošičku to má kostru telenovely, ale na nenáročné podívání je to dobré a natočeno i výpravně - vrtulníky, lodě, moře ... Závěr s potápějící se lodí je i napínavý.

Sniper: Assassin's End (2020)

Plnokrevné Béčko, ale dívatelné. 100x zpracované téma, ale ani to v tomto podání nevadilo. Druhá půlka více sklouzávala, ale i tak to šlo. Prostě jednohubka.

Armáda lupičů (2021)

Trochu nadsazuji, ale jako klasická lupičská komedie to bylo docela zábavné a příjemné. Akorát mezi prvním a druhým sejfem byl nudnější útlum zbytečného povídání, takže mínus 30 minut by jen prospělo. 70%.

Tím tvrdší je pád (2021)

Pro milovníky westernů je to rána pod pás. V první řadě je to divná kategorie afroern. Už se stává standardem, že se prasí historie a plní se přání všech obyvatel planety, aby ve filmech hrálo co nejvíc lidí tmavé pleti. Tak v tomhle filmu ovládají divoký západ samí černoši, mají svá městečka, šerify, bary s tanečnicemi, prostě je to jejich. Z černé královny Anglie jsem nedávno byl taky na větvi. Stávám se tak automaticky rasistou? Možná vás k tomu i život přinutí. Tady například bylo rasistické, že ten Západ téměř neobývají běloši. Dále hudba. Místo jen náznaku klasiky to bylo několik druhů současné hudby. Takže dojem - místo western spíš současný akční film. A jako akčňák to právě stálo taky za úplný ... I když se to tvářilo děsně IN.