• Western

Ve jménu vlasti - Série 4 (2014) (série)

Úvod již klasicky volnější. Přesun do Pákistánu zcela změnil dosavadní polohu seriálu. Ne k horšímu, je to jen zcela jiné, i ta absence folklóru okolo Brodyho. Carrie už nemá čas na sebelítost a bláznivé výstřelky. Coby šéfová přesunula své "záchvaty" do tvrdosti řízení své jednotky. Nebudu hodnotit její "mateřské" pudy, protože v tomto ohledu se chová jako kráva a tento film není na zemědělské téma. Epizody 9 a 10 vyšroubují dojem na maximum, takový adrenalin zde ani nebyl očekáván. 11-tka pořád dobrá. A přijde závěr - 12. díl. Absolutně zbytečné, jen rodinné drama okolo Carrie. Vyskytne se tam i její "ztracená" matka, která je ještě větší kráva, než ona, a zase se ve zlém rozejdou. Úžasný závěr série, který úplně pokazil hodnotu vyšponovanou předchozími díly.

Ronin (1998)

Dobrá akční kriminálka z minulého století. Dobré je vidět hlavní dva hrdiny o hodně mladší. Dalším překvapením je herečka, kterou znám akorát ze seriálu Prezident v pořadí, kde hrála manželku prezidenta. A snad vypadala tady i tam docela stejně. Začátek sice působil trochu nejistě, ale pak to začalo nabírat klasické momenty. Automobilová honička ulicemi v protisměru byla luxusní. A zvraty směrem ke konci vyskakovaly jak na běžícím pásu.

Poražení (2020) (seriál)

Vydržel jsem 20 minut.

Clickbait (2021) (seriál)

Vydržel jsem 23 minut. Někdy je potřeba vydržet třeba dva díly, ale jen pokud předpokládám, že to bude "značkové". To tady určitě nehrozilo.

Ve jménu vlasti - Série 3 (2013) (série)

První tři díly dost mdlé, plácáme se na jenom místě a neřešíme bezpečnost nejskvělejší země na světě. Také Brodyho rodině je věnováno víc místa, než si zaslouží nastavená struktura seriálu. Potom, jak je u tohoto díla zvykem, tvůrci vše doženou a nakopnou další nové extrémy. Takže celek opět super, ale za to, co jsem zmínil, musím dát o jednu * míň. Ve výsledku se to stejně nepozná.

Sweet Girl (2021) odpad!

Myslel jsem, že akční film, ve kterém hraje Vodní Muž nemůže být zase až tak špatný. Chyba. Tak strašná slátanina ...!!!

Lupin - Série 2 (2021) (série)

První část mě bavila celkem dost, tato druhá na mě působila víc odfláknutě. Ne, že by se měnil děj, ale tahy na diváka byly místy ve smyslu: "ty seš stejně blbej, tak to strávíš". Ale pozor. Jen první 3 kapitoly (6,7,8), poslední dvě (9,10) byly opět ve stylu první řady, měly spád a takhle to mělo být od začátku. Ještě poznámka ke konci. Setkání Lupina na mostě se ženou a synem - jejich krátká konverzace byla srajda hodná minimálně staré Angeliky.

Ve jménu vlasti - Série 2 (2012) (série)

Podle předpokladu (i přání) jede druhá řada ve stylu té první. Závěr samozřejmě nakopne ke sledování další řady. Miluju ty seriály, které už jsou natočeny a já je zatím neviděl. Tudíž se mohu dívat od řady k řadě, bez přesedání a čekání.

Zátopek (2021)

Film je veliký spoustou věcí. Každý určitě bude souhlasit s tím, že především je to výprava. Na ničem se nešetřilo a je to znát. Dále jsou to scény s běháním. Natočit poutavě sportovní film není sranda. Výběr časového období je také dobrý. Je to film o vzestupu a vrcholu světové legendy. Nevím, jaký význam by mělo v tomto filmu ukazovat, jak po roce 1969 Zátopek někde kope s krumpáčem. Snad v televizním seriálu. A Emilova povaha? Je to tady taky (ne každý rejpal to viděl). Pro Emila je běhání vším a nade vším. Umí to a všechno si vydřel. Má ambice být jen první. Jako spousta i dnešních sportovců je trochu hloupý a nemá rozhled. Což není na první pohled vidět. Jeden z důvodů, proč podepsal něco, o čem neměl ani páru. A dále sobec. V první řadě je tu jenom on, sportovní úspěchy manželky jakoby neexistovaly, odmítá mít někdy dítě, i když žena po tom touží a tak dále. V první části filmu jsem se díval na normální dobrý film a až v druhé části mě to začalo opravdu brát. Maratón v Helsinkách byl už jako bonus. V reálných (?) lokalitách se běží závod, cesta je lemovaná diváky v dobovém oblečení a nejde o několika vteřinový záběr, ale o pořádný běh. S těmi 100% váhám, ale za 90% se nebudu vůbec stydět.

Zátopek (2016) (TV film)

Moje příprava na stejnojmenný hraný film. Myslím, že je zde vše naprosto jasné a inteligentní člověk pochopí, že pokud někdo chtěl být v té době výjimečný, a měl na to, tak musel občas i sklopit hlavu. Nebo mohl hrdě dělat ve skladu a neukázat světu, že na to má. Co se týká dokumentu a jeho zpracování, spousta hodnotitelů by to natočila trochu jinak. Otázkou je, proč něco takového sami opravdu někdy nezkusili natočit. Odpovědí je, že si určitě neumí sami správně natočit ani pivo.