• Western

Zátopek (2016) (TV film)

Moje příprava na stejnojmenný hraný film. Myslím, že je zde vše naprosto jasné a inteligentní člověk pochopí, že pokud někdo chtěl být v té době výjimečný, a měl na to, tak musel občas i sklopit hlavu. Nebo mohl hrdě dělat ve skladu a neukázat světu, že na to má. Co se týká dokumentu a jeho zpracování, spousta hodnotitelů by to natočila trochu jinak. Otázkou je, proč něco takového sami opravdu někdy nezkusili natočit. Odpovědí je, že si určitě neumí sami správně natočit ani pivo.

Peklo (2010) odpad!

182 zbloudilých duší mě přimělo zkusit tento film. Mám dva poznatky. Je to buranský film a je to strašná krávovina.

Americká stopa (2000)

Film není špatný, ale je udělaný tak, že z něj je cítit jeho stáří. Rovněž scény průběžného pátrání postrádají větší napětí nebo atmosféru. Plusem je, že film (po divně podaném začátku) postupně začíná být lepší a konec už je dobrý.

Petrolejářky (1971)

Oddychová komedie, která se bude dějem líbit spíš ženám. A hlavní dvě postavy, které se budou líbit určitě mužům. Co se týká hvězd BB a CC, tak ve filmu znatelně jako herečka vítězí CC.

Zmizet beze stopy (2021) (seriál)

Je to od tvůrců Faudy, ale je hloupost od toho očekávat Faudu. Seriál je hodně dobrý a dokáže pěkně upoutat. Má to ale jednu podmínku. První dvě epizody se musí vydržet. Je to takové zbytečné natahování hned na začátku. A nesedí mi tam, jak Lior Raz bloumá a pofňukává, coby bývalý mariňák a žoldák. Třetí část začíná konečně zabírat, čtyřka jede a poslední čtyři se musí na jeden zátah. Tady už je to starý Raz, který sejme každého málem na potkání.

Poslední žoldák (2021)

Protože je to předem inzerováno jako komedie, a protože to často vyznívá až jako parodie na akční filmy, tak vlastně docela dobrý. Francouzům se podařilo udělat film s JCVD, kde stařík nepůsobí jako blbec, protože toho blbce přímo hraje. To vážné role jeho starých akčních kolegů dopadají dnes podstatně hůře.

Beckett (2021)

Snaha o starý klasický thriller, ale právě to "staré" tam chybí. Jinak to není špatné, kromě toho, že tomu přece jenom chybí kuličky.

Operace Corned Beef (1991)

Vůbec jsem netušil existenci tohoto filmu. A vyklubala se z toho docela humorná komedie. Většina humoru je založena na neurotickém a vzteklém chování Rena a na jeho hrubých výrazech, vypuštěných ve správnou chvíli. Takže zároveň zaleží i na diváckém vkusu. Nápad dobrý - posílat skoro manželku do postele nepřátelům a myslet si, že tam chodí nějaká jiná agentka-šlapka. Film nejiskří jako celek, ale střední část je humorem dost dobrá.

Black Widow (2021)

Jo, to natočila ženská? Už chápu. 50 na 50. Začátek dobrý, film delší dobu působí spíš jako dobrodružně-akční, než marvelovka. Akční scény taky dobré. Ale jsou tu zbytečně hluchá místa, jako např. "rodinné" setkání, které má svůj význam, ale je nudně dlouhé. A to samé později při jiných plytkých rozhovorech. Film by si měl držet laťku svého žánru - tedy akčního komiksu. Opravdu už to nejlepší máme za sebou? První díly Avengers, Cpt. America, Thor, ...

Ve jménu vlasti - Série 1 (2011) (série)

Tento seriál mě zatím míjel, vliv na to měl možná i český název "Ve jménu vlasti". Na nepřímé doporučení jsem zkusil a BRUM! Parádně poskládaný příběh. Vůbec mě nevadila údajně "hluchá" místa vztahovek a rodinného života. Naopak to tam patří. K dokreslení všech těch vztahů i k napětí, že možná něco přijde, ale nevíme co a kdy. Špionka Carrie je tahoun a seržant Brody? Může být moc rád za tuto roli a zvládá ji na výbornou. Akorát jsem nechápal jeho motivaci, protože po návratu měl vše zpět i víc. Hodnocení v plném počtu jsem trochu přepálil, údajně je to pak ještě lepší, ale mě to bralo i tak.