• Western

Vězeň (2018) (seriál)

Celkem lákavé téma. 13 dílů bylo moc. A to hlavně proto, že to bylo zdlouhavé. Kdyby byl seriál divokou jízdou, prosím, možná by to bylo i krátké. Vězeňské prostředí super, i když v mexickém podání velice překvapující. Jejich národní podání místy hraničilo až s telenovelou. A mentalita? Samozřejmě člověk nepředpokládá v této krajině nějakou plošnou inteligenci. Ale taková nálož magorů  a dementů se jen tak nevidí. Zajímavé je, že to Mexikáni takto natočili sami o sobě. V amerických filmech tu tupost vidíme taky, ale ne pod takovým tlakem. Výrazy (pozn.: nejsem puritán): U nás se v běžné hovorové řeči používá slušné oslovení "vole" a další. Tady bylo za každou větou "kundo" a další klenoty. V podstatě bez těchto titulů byl asi seriál o 4 díly kratší. Velkým mínusem filmu byla volba hlavní postavy. Zjevem žádný zázrak a projevem úplně mdlý. Zato postava dementa Santita byla na nějakou sošku. Ten chlap byl tak uvěřitelný, že snad musel být opravdový psychouš, ale pak by zase nezvládnul scénář.

Zbožňovaný (2021)

Bartoška by ve svém věku už neměl být obsazován do rolí milovníků. Bartoškovi role dementa velice slušela. Kolečko dal námět i režii a čekal bych od něj víc. Od filmu jsem už předem čekal méně než málo, ale souhrou náhod jsem na něj "musel" jít. Den před tím jsem byl na "Deníčku moderního fotra", který byl horší, než to málo, které jsem čekal. Můj dojem z těchto dvou filmů byl tedy opačný, než očekávání, ale i než všeobecné hodnocení. "Zbožňovaný" není tak špatný film, jak je tu prezentováno. Komedie to je a humor je tu průběžně a víc než párkrát. Na druhou stranu to mohlo být lepší, kdyby Kolečko zvolil lepší podání, vhodné pro komedii. Mě osobně třeba vadila vážná hudba (převážně housle) v jakoby dramatických, ale k humoru patřících, pasážích. Rozbíjelo to celek a pohodový dojem. Je to humorné (i když jsou lepší české filmy), ale chtělo to víc a jinak.

Deníček moderního fotra (2021)

Od filmu jsem celkem nic nečekal, takže jsem se nebál zklamání. Ale bylo to ještě méně (než to, co jsem nečekal).

Smečka (2020)

K takovýmto filmům se často píše: "Na české poměry dobré". Tomu mám rozumět, že u nás je všechno posrané a bereme to jako normál? Ne, Smečka je normálně průměrný film, kde chybou je běžné televizní zpracování. Na omluvu režiséra - je to jeho první hraný film, jinak je to dokumentarista. Který chtěl otevřít téma šikany ve sportovním klubu. A to se docela povedlo. Myslím, že ta šikana je tu dostatečně velká. Ale ten dojem zaváněl tou televizí. Není to špatné, není to ztráta času, navzdory tématu spíš oddechovka. Kdyby námět uchopil (bohužel) nějaký zahraniční štáb, mohlo to mít i grády. Od těch scén na ledu jsem čekal také víc.

Zametač stop (2007) odpad!

V titulcích svítí samé hvězdy, z obrazovky padají samé sra... . Nudné až otravné.

Severní Marseilles (2020)

Kdyby to chtěl ještě někdo vidět, Tak na Netflixu to má název "Severní Marseilles". CSFD se k dnešnímu dni ještě nezorientovalo. Podstatné je, že já to už nikdy nechci vidět. U hodně filmu podle skutečné události žasnu, jak to bylo dobré a že by to jen tak nikdo pro film ani nevymyslel. Tady to dopadlo tak, že je to natočeno ukrutně nezáživně a je to ztráta času.

Ve jménu vlasti - Série 4 (2014) (série)

Úvod již klasicky volnější. Přesun do Pákistánu zcela změnil dosavadní polohu seriálu. Ne k horšímu, je to jen zcela jiné, i ta absence folklóru okolo Brodyho. Carrie už nemá čas na sebelítost a bláznivé výstřelky. Coby šéfová přesunula své "záchvaty" do tvrdosti řízení své jednotky. Nebudu hodnotit její "mateřské" pudy, protože v tomto ohledu se chová jako kráva a tento film není na zemědělské téma. Epizody 9 a 10 vyšroubují dojem na maximum, takový adrenalin zde ani nebyl očekáván. 11-tka pořád dobrá. A přijde závěr - 12. díl. Absolutně zbytečné, jen rodinné drama okolo Carrie. Vyskytne se tam i její "ztracená" matka, která je ještě větší kráva, než ona, a zase se ve zlém rozejdou. Úžasný závěr série, který úplně pokazil hodnotu vyšponovanou předchozími díly.

Ronin (1998)

Dobrá akční kriminálka z minulého století. Dobré je vidět hlavní dva hrdiny o hodně mladší. Dalším překvapením je herečka, kterou znám akorát ze seriálu Prezident v pořadí, kde hrála manželku prezidenta. A snad vypadala tady i tam docela stejně. Začátek sice působil trochu nejistě, ale pak to začalo nabírat klasické momenty. Automobilová honička ulicemi v protisměru byla luxusní. A zvraty směrem ke konci vyskakovaly jak na běžícím pásu.

Poražení (2020) (seriál)

Vydržel jsem 20 minut.