Chlapec, krtek, liška a kůň (2022)

No tak ja vám nevím. Krásná animace, skvělá hudba podtrhující pohádkově melancholickou atmosféru ale něco mi tam nesedí. Od začátku sem měl problém s konverzací postav. Jejích myšlenky jsou sice moc hezké ale jednak nepřirozeně se rodící, kdy jejich podnětem není situace ve které se postavy nachází a ani nepřechází v přirozené konverzaci. Jsou jakoby ma sílu tlačené. Působí to prostě jako pojďme mluvit o tomhle protože musíme. A to není dobře. A druhak jsou všechny myšlenky bohužel jen povrchové. U žádného z temat se nejde do hloubky, neproběhne žádná reálná konverzace ani nic co by vás do finální odpovědi na otázku vtáhlo. Spíš jen otázkaa? Odpověď. A tim to končí. Což je ale obrovská škoda protože ta témata jsou důležitá a krásná ale nestačí se o ně jen otřít. Vysledek je takový že to na mě působí jako 30 minutový teaser pro sponzory od někoho kdo se snaží sehnat peníze na to aby z toho mohl vypracovat plnohodnotný film ve stylu Malý princ. Nepopírám ale že to ve mě vyvolalo touhu přečíst si předlohu. Pořád se jedná o příjemnou podívanou co dokáže dohnat k slzám i přes extrémně krátkou stopáž.

Jan Žižka (2022) odpad!

To je katastrofa snad na všech rovinách. Selhalo to snad všude kde se dalo. Když máte 2 hodinový film který se táhne jak hlemýžď a ani během toho nedokážete položit základ byť jen jedné postavy, tak je to hodně tragický. Obrovská škoda protože potenciál to mělo a původní myšlenku taky ale tam to i skončilo.

Raymond & Ray (2022)

Tak tohle je pro mě zklamání. Postavy povětšinou takové že se do nich nedá vcítit, příběh je nemastným neslaný, bez větších emocionalnich chvil a sblížení dvou bratrů na kterém ma film stat se nekoná jelikož na začátku i na konci jsou si stejně blízcí. Překvapivý zvrat na konci je zde jen tak hozen bez jakekoliv hodnoty nebo následku a vlastně nemá význam. Škoda. Z tohohle tématu a především z té parádní herecké dvojky se dalo vytěžit mnohem víc.

Stopař se sekerou (2023)

Popravdě nevím moc co si o tomto případu myslet. O internetové "senzaci" jménem Kai sem nikdy neslyšel, takže můžu říct že sem měl nezaujatý pohled. Kai vypadal jako klasický hipik a stopař, alkoholik a bezstarostný člověk, než ho začla ždímat mediální masa a to se na něm velice podepsalo. Dokument natočený tak že od začátku i když na vás má působit stylem tal že Kai je hrdina tak jej prezentují jako vyšinutého šílence snad všichni až na reportera který s ním udělal první rozhovor. Rozhodně mi nepřijde tento pohled nezaujatý spíš naopak se "nenápadně" snaží podsunout svoji verzi příběhu. Kai rozhodně měl psychické problémy a mediální masáž a jeho sláva jim nikterak neprospěla. To co ten kluk udělal je neomluvitelné ale to co jemu bylo uděláno také. Člověk si říká zda by se něco z toho stalo kdyby jej ty "sympatičtí" lidé z medii se "skvělým" odhadem na lidi a všichni ti protivníci nechali napokoji a on mohl dál žít bezstarostný život stopaře na ulici.

Na nože: Glass Onion (2022)

Rozhodně pořád solidní detektivka s nečekanými a fajn zvraty. jen teda to finále mi přišlo absolutně mimo a oproti jedničce která byla na poměry filmové detektivky dost realistická a uzeměná tak tady ten závěr bral až scifi fantasy otáčky.

Na západní frontě klid (2022)

Upřímně nevím proč by někdo šel níž než na 3 hvězdy. Chyby se najdou jako třeba že k většině přátel hlavního hrdiny si člověk nestihne vytvořit vztah ale za mě ty klady prostě vyhrály. I když člověk ví co přijde a cítí to na míle daleko tak nejde jinak než sledovat dění s otevřenou pusou a zatajeným dechem. Skvělé bojové scény na správně špinavém bojišti a i když je to obrovské tal to působí krásně komorně a klaustrofobicky. Třešničkou je pak úžasný kontrast mezi vládnoucí "elitou" a prostými pěšáky.

Pán prstenů: Prsteny moci - Slitina (2022) (epizoda)

Asi to nejlepší z celé serie ale pořád to není dost. Občas tu člověk vidí útržky z toho čím tahle show mohla být a o to víc bolí když vidí čím se tahle show stala.

Pán prstenů: Prsteny moci - Oko (2022) (epizoda) odpad!

Tak logika letí oknem v prních minutách a nahrazují ji nesmysly a nesrovnalosti. Přežít pompeje? Není problém. Trpaslíci kopali hluboko a chamtivě? No ve skutečnosti je k tomu donutili elfové. Hobiti dží spolu a jsou si věrni? No jasně ale jen dokud někdo trochu nekulhá pak ho nechají umřít bez výčitek na konci karavany. A Hobiti se pečlivě zamaskují aby je velký lid nemohl vidět? No jo jenže hned vedle sebe nechají doslova celou vesnici vozíků, stolků s nářadím a jiných důkazů jejich přítomnosti, aby to mohl podivný Kukluks klan albínů celé zapálit. A takových nesmyslů a scénáristických bot tam je neskutečné množství. Vypadá to poměrtně často sice draze a velkolepě ale to nemůže zachránit scénář který je děravý jak cedník co prošel palbou kulometem.

Pán prstenů: Prsteny moci - Udûn (2022) (epizoda) odpad!

Si vždycky říkám že horší už to nebude ale tvůrci mi vždycky ukáží že bude. Tolik nesrovnalostí a nesmyslů sem ještě snad neviděl. Člověk by nesměl mít mozek aby mu nevadilo jaký hovadiny a nesmysly tam tvůrci používají.

Pán prstenů: Prsteny moci - Velká vlna (2022) (epizoda) odpad!

Nuda nuda šeď šeď. Dialogy prázdné až komické, akce je špatně udělaná a taky komická, jakykoliv pokus o hloubku čehokoliv a budování světa vypadá jak kdyby to tvořil opilý pár orangutanů. Je to k pláči jak dokázali zničit tak skvěle připravenou předlohu.