Chvíle pravdy (2008) (divadelní záznam)

Viděno v divadle Na Vinohradech v rámci školního výletu IV. ročníku Mendelova gymnázia:-)

Kimssi pyoryugi (2009)

Naprosto úžasný příběh dvou osob, které si daru života vážily pramálo. Kim (žena) pravděpodobně představuje životy mladých Korejců, kteří často utíkají od reálného světa do světa virtuální rality. Kim (muž) by mohl být kritikou celé současné konzumní společnosti, která si prozměnu neváží těch věcí, které dávají životu opravdový smysl. A stačí jedna "nehoda" a najednou životy obou postav smysl dostanou. Navíc "připitomělé" herectví hlavního hrdiny mě dostalo stejně jako půvab hlavní představitelky. Svěží vítr z Východu ke mně přivál největší filmové zjevení loňského roku: 10/10

Vzhůru do oblak (2009)

Abych pravdu řekl, čekal jsem od toho více. Akční scény jsou udělány opravdu dobře, samotná myšlenka příběhu je taky celkem zajímavá, ale to co se děje kolem? Ten malý tlouštík mi byl nepříjemný až běda. Ty "mluvící" psy jsem taky nepochopil,.. Jelikož mám celkem strach z výšek, tak mi byly některé pasáže až nepříjemné, ale to je samozřejmě můj problém:-) Já vím, je to animák, ale i tak mě štvaly některé "logické věci" - hlavně to, že ten barák furt letěl, ačkoliv balónků pořád ubývalo...ale to jenom tak...Jo a ještě jsem zapomněl na toho přerostlého ptáka - nejlepší postava z filmu, opravdový sympaťák! Samotný úvod filmu je vůbec ta nejlepší část z celého celku. 7/10

Můj soused zabiják (2000)

Ze začátku jsem se asi dvakrát zasmál, když tam M. Perry mlátil hlavou o volant, ale to bylo za celou dobu asi vše. By mě zajímalo, kam ti Američani na ty nápady chodí. Ono se to někomu opravdu líbilo? 3/10

O myších a lidech (1992)

Velmi silný příběh dvojice potulných, dalo by se říci - námezdních pracovníků. Malkovichovo herectví vás dojme (v dobrém slova smyslu) nejspíš stejně jako samotný příběh, který má dojemných chvilek mnoho (Candy vs. pes, Lenny vs. celý život, George vs. Lenny...). 9/10

Šestý smysl (1999)

Špatně se mi hodnotí film, jehož jedinečnost je založená na pointě a já tu pointu znám. Každopádně i přesto je Šestý smysl tak hutný svou atmosférou, že se mi párkrát naježili i ty chlupy na krku. Když znáte pointu, tak se snažíte vnímat děj, jestli opravdu všechno do sebe zapadá, tak jak by mělo. A ono to opravdu zapadá. Ale jen mi neříkejte, že byste si za 7 měsíců nevšimli, že už nejste mezi živými:-) Asi 8/10

Strážci - Watchmen (2009)

Pro zachování světového míru je (bylo) potřeba vyvraždit alespoň 20 milionů obyvatel! To jste nevěděli? Je to tak, protože na to přišel nejmoudřejší obyvatel planety (pozor - Američan!) a odsouhlasil mu to i světelkující modrý pán, kterého pojmenovali Mr. Manhattan - Nietschovo srdce by zaplesalo - Manhattan je totiž Nadčlověk! (zase bohužel Američan - ale konečně se Američané dočkali - Manhattan pro ně vyhrál Vietnamskou válku!) Ve filmu se neustále vedou rádoby filosofické řeči - ale bohužel o ničem (ne o Nietschem!). Postavy hlavních "Hrdinů" jsou nezajímavé, teda jednou zajímavostí je, že nejsou kladné (celkem překvapuje jejich brutalita). Měřítko zajímavosti snese možná akorát ten Rorschach a zpočátku mě zaujal i ten Manhattan (pak tam začal chodit nahý a to už mě moc nezaujalo...). Co film zachraňuje (v mých očích) tak to je celkem podmanivá atmosféra podpořená velmi dobrou hudbou. Dále mě bavila noir atmosféra kolem Rorschacha a sci-fi atmosféra kolem Manhattana. Jako, není to zas tak špatný film, jak lze z mého komentáře usuzovat, ale ceklově bych letošní Strážce přirovnal k letošnímu Star Traku - mnoho povyku pro průměr. P.S. Opravdu je nutné odřezávat někomu ruce, abyste se dostali přes mříže, když lze odřezat jen mříže? 6/10

Osudový dotek (2004)

Ano, scénář je jistě neobyčejný, ale jinak je pro mě Butterfly effect celkem obyčejnou teenage-romancí s obyčejnými hereckými výkony v čele s přeslazeným Kačerem. Opravdu netuším, co zdejší uživatele vede k tomu, aby hodnotili tak vysoce a film útočil na místo v TOP 100. S tímto scénařem (pominu-li logiku hlavního hrdiny) šlo udělat jistě o dost víc. A pokud chce někdo srovnávat s Donniem Darkem - takovou atmosféru jakou měl Donnie (podpořenou skvělým Gyllenhaalem), nemá Osudový dotek ani náhodou. 6,5/10