Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

J. R. R. Tolkien...co dodat. Jendoho dne se nám ve třídě vytvořila taková malá skupinka, co se každou přestávku bavila o jakémsi Hobitovi, Pánovi prstenů, Tolkienovi atd. Zanedlouho jsem patřil mezi ně. Knihu(y) jsem tak četl nedlouho před premiérou Pána Prstenů v kině, a proto jsem nevěřil, že by bylo možné přenést ji na plátno. A Peteru Jacksonovi se to povedlo náramně. Sice se děj od předlohy v jistých bodech lišil, ale byl jsem si jistý, že je to počátek nejskvělejší trilogie (a filmu) v historii kinematografie...

Zelená míle (1999)

Závěr mě neustále dojímá i poněkolikátém zhlédnutí. Sice mi film po letech nepřichází už tak úžasný a objevím v něm lehce klišovitý prvek, ale naporpvé - někdy ve 12 letech - jsem poslední půlhodinu probrečel a samotný film byl po dlouhou dobu mým nejoblíbenějším. Postavy jsou zde sice jasně (stejně jako v Shawshanku) rozděleny na buď jasně kladné anebo jasně záporné, ale mně to vůbec nevadí, protože pokud jednou zelenou mílí projdete, tak vás po této cestě stejně čeká buď věčná přízeň, nebo věčné zavržení... Zelenou míli berte v mé TOPce jako zástupce mého mládí:-) 10/10

Dokonalá vražda (1998)

Opět velmi dobrý Douglas. První půlka hodně napínavá, ale napětí se postupem času vytratilo a závěr byl už takový nemastný, neslaný - až moc překombinovaný

Rocky IV (1985)

Rockyho mám strašně rád, co je moc, to je moc. Celkem sranda pozorovat to přehánění - chladný, zlý Rus vs. klidný, milující otec, prostě ve všech směrech kladný Američan. Navíc už zde nehrají skvělé hudební motivy z I. a II. dílu. A ten zápas, kolikrát by byli oba mrtví:-)) "Je...jako kus železa!" :-D Nejlepší byl tajemník UV-KS stojící, tleskající. 5/10

Byl jednou jeden král... (1954)

Pro mě jednoznačně nejlepší pohádka, která kdy vznikla. Tolik perfektních dialogů a hlášek v žádné jiné snad nenajdete. A duo Werich + Burian? Dokonalé... A i to, že král se zamiluje do obyčejné vdovy, jeho dcery do zahradníků, rybářů a dudáků dodávají celé pohádce takový neobyčejný půvab a lehkost. "Syp se! Ó jak jsi vtipný králi!"; "Včera jsem jim sebral sůl a zítra jim budu holit hlavy."; "Ty se tady hádáš s křeslem, čepice ti vstává na hlavě a já jsem tajtrdlík?" A vůbec, pro mě asi nejoblíbenější český film.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Animaci bohužel nezastavíš, a proto to místy vypadá spíš jako ve Futuramě než ve "velmi vzdálené galaxii před mnoha lety". Druhá část filmu notně převyšuje tu první, zvlášť od místa, co se naší přátelé ocitnou v tom hmyzím koloseu a bojujou proti kudlankám, triceratopsům...zde dostávají Klony teprv ten správný náboj hodný staré klasice. Co bych tak ještě vyzdvihl? Určitě Yodu a jeho přeměnu ze stařečka o holi v nezničitelného šermíře, půvabnou Natálku, jak jinak taktéž hudbu, vidět tolik Jediů pohromadě stojí také za to, jo a určitě mě potěšil příchod klonů na scénu a zaznění Imperial March. 7,5/10

Krvavý sport (1988)

Jako malý jsem JCVD zbožňoval...

Lví srdce (1990)

Jak už jsem psal u Krvavého sportu: jako malý jsem Van Damma zbožňoval a Lví srdce bylo mým nejoblíbenějším filmem s ním. Pamatuju si, že strýc měl tento film na VHSce namulvený jen jedním dabérem... a já to viděl nejmíň 10x :-)

Gladiátor (2000)

Historicky naprostá slátanina s určitou dávkou hollywoodského patosu, ale přesto film řadím mezi mé nejoblíbenější stejně jako Russella Crowea. 10/10

Bylo nás pět (1994) (seriál)

"Tak tenhle hřích si pán farář za rámeček nedá!" :-D Nejlepší český seriál!