Smím prosit? (2004)

Mám z tohto filmu dojem že ide o poračovanie "Pretty woman", tentokrát "Pretty man" - angličtinári prepáčia. Keďže tanec milujem a Gereho tiež môžem, videla som to zatiaľ trikrát a asi ešte nekončím. V tomto filme exceloval Stanley Tucci, odvtedy jeho filmografiu sledujem, ale toto bol jeho zatiaľ vrcholný výkon (spolu s "Big truble"). Považujem ho za majstra vedľajších úloh.

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Priznám sa že film som si pozrela len kvôli Kolínkovi, ale neľutujem. Allen ku svojmu klasickému konverzačnému humoru pridal aj krásny vizuál v podobe kostýmov a prímorskej atmosféry. To že som celý čas zbytočne čakala na nejakú kúzelnú akciu a nedočkala som sa ani romantiky nevadí. Kolínek bol božský a jeho záverečný monológ ako ukecáva sám seba že je vlastene zamilovaný stál za to.

Firefly (2002) (seriál)

Romantický vtierka Castle ako sympatický kovboj na ceste vesmírom. Dobrá myšlienka a slušný scenár, ale na rozdiel od iných sklaných fanúšikov neľutujem že seriál skončil po prvej sérií. Už ďalej nemal čo povedať a to že všetky planéty vo vesmíre vyzerajú ako americký stredozápad už bola fakt nuda.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Pred zhliadnutím filmu som čítala knihu (a vlastne skoro všetky od Douglasa Adamsa) a urobila som dobre. Bez knihy sa môže divák trochu stratiť, takže odporúčam najskôr knihu a potom film (na rozdiel od trilógie "Pán prsteňov" kde odporúčam knihu vôbec nečítať). Film je spracovaný vizuálne výborne, častokrát lepšie ako moje predstavy pri čítaní knihy.

Zvonilka a tvor Netvor (2014)

Vo filmoch o Zvonilke sa mi vždy páčila láskavosť príbehu a krásne melodické piesne. V tomto filme nie je ani jedno. Autori sa asi rozhodli natočiť Zvonilku pre chlapcov či deti obľubujúce hororové rozprávky (ako moja najmladšia dcéra ktorá si obľúbila Koralínu). A ešte by mi mohli autori slovenského dabingu vysvetliť prečo Zvonilku premenovali na Cililing? Cililing je predsa tá žiarlivá potvora z Petra Pana, alebo je to tá istá?