Sopka: Záchrana z Whakaari (2022)

(23D5/2024) / Myslím, že téma, aj keď teda so smutným príbehom, je atraktívna. Ľudí vždy priťahovali extrémy, a aj keď osobne ich ja nevyhľadávam, ísť ku kráteru aktívnej sopky je vcelku zaujímavá turistická atrakcia. Mieru viny organizátorov a zodpovednosti jednotlivcov súdiť nebudem, ale bolo jasné, že v danom momente bolo riziko vysoké. Dokument samotný taký no, nič navyše autentické tam moc neni, skôr sa veľa vykecáva a trochu naťahuje, ale miestami to má dobré momenty. (6/10)

Mladá dáma (2024)

(22/2024) / Momenty to má občas vcelku dospelácke, temnejšie a potom zrazu je to rozprávka pre deti až divný cringe. Trebalo to trochu upratať, alebo sa hneď na začiatku rozhodnúť čo robím. Tuším pôvodne šlo o to uspokojiť každého, zvyčajne ale tento prístup nefunguje. Millie je ale fajn. (6/10)

Moje učitelka chobotnice (2020)

(21D4/2024) / Pecka, že do tohto Netflix šiel. Svieži vietor na poli reality-doku ocenený aj Oscarom. Pekný príbeh, strhujúce zábery, a týpek veľmi zaujímavá postava, dodal do filmu zaujímavo poňatý naratív. (9/10)

Agent (2022) (pořad)

(mS3/2024) / Zaujímavé lokácie a občas aj úlohy, ale ako celok je to priveľmi umelé, načančané a neautentické. (5/10)

The Final Table (2018) (pořad)

(mS2/2024) / Mne sa to páčilo aj keď chápem aj niektoré výčitky, najmä teda k priebehu finále. Na strane súťažiacich bola obrovská kvalita, všeličo som sa o jedle podozvedal. Podľa mňa si to zaslúžilo aj ďalšiu sériu. (7/10)

Nejhlubší nádech (2023)

(20D4/2024) / Nechce sa mi to tu veľmi rozoberať, ale mám proste problém pochopiť motiváciu ľudí ktorí sa chcú napríklad ponoriť čím hlbšie do vody, alebo vyliezť na najvyšší kopec. Z toho vyplýva, že sa mi ťažko stotožňovalo s ľuďmi v tomto dokumente. Čo ale viem oceniť, je kvalita dokumentu a musím povedať, že The Deepest Breath je dramaturgicky a scenárom jeden z najlepších dokumentov čo som kedy videl. Nehovoriac o technickom aspekte. Netflix a A24 je zaujímavé spojenie. (8/10)

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

(19/2024) / Hrozný mačkopes. Kto vymyslel túto inovátorskú štruktúru filmu netuším. Úvod, jadro, jadro 2, záver. Podľa mňa, buď trebalo vyhodiť časť s arénou, alebo s districtom 12. Inými slovami, ničomu sa tu nevenujeme poriadne a z každej časti je cítiť chaos a nudu. Najväčším ťahákom tým pádom zostáva prostredie a post apo setting, čo je stále do istej miery atraktívne. A musím spomenúť aj Rachel Zegler, nebyť nej, šlo by to s filmom ešte rýchlejšie z kopca. Pozrieť sa to dá, ale trochu s tým teda treba bojovať. (5/10)

Podvodník z Tinderu (2022)

(18D3/2024 | 13/2022) / Je super, že Netflix skúša s dokumentmi trošku experimentovať a preto nájdeme na streame všetky možné témy. Niekedy im to vyjde niekedy menej, ale tentoraz sa trafili. Atraktívny, dynamický a aktuálny dokument zameraný na riziko používania sociálnych sietí. Aj keď nepochybujem, že v minulosti sa podobné príbehy diali tiež, sociálne siete ponúkajú množstvo výhod ako scamy realizovať. V prípade Tinder Swindlera sa jedná o až takmer neuveriteľnú real life story, je to také moderné Catch me if you can kde v roli obetí vystupujú ženy. Nebudem sa tu púšťať do debaty akou mierou si za to dotyčné môžu same, to by vyžadovalo snáď až profesionálny rozbor. Dokument je originálny, svižný, moderný. Kto by mal záujem vidieť niečo podobné odporúčam tiež od Netflix produkcie filmík Fyre, o festivale ktorý sa nikdy neuskutočnil. (7/10) | EDIT: Aj na druhý krát veľmi zábavné. Profesionálny odrbávač. Akože musím mu uznať, že sa na tom vlastne dosť nadrel 'chudák'. (7/10)

Dokonalost (2018)

(17/2024) / Podarená žánrovka so zvratmi v príbehu, ktoré som teda vôbec nečakal, to sa cení. Celé to je taký hravý, zábavný miniart thriller, síce nie s veľkými ambíciami, ale fakt dobre vymyslené a zručne natočené. (7/10)

The Beekeeper (2024)

(16/2024) / Je možné aby tento koncept stále fungoval? Teda dajme tomu, že do istej miery. Postava klasická, stathamovská, ale neošidená, riaden drsňák, čo dokopy povie 50 (unikátnych) slov za film. Príbeh podobne, stokrát videné, ale funkčné. Jediné čo chýba, je aspoň nejaká pridaná hodnota, okrem tej zjavnej, vypnúť mozog a oddýchnuť si. (6/10)