• Thriller

Dogma (1999)

Katolíbancom muselo ustreliť dekel aspoň na Melmak keď to videli :D  Dlho som sa tak dobre nezasmial ako pri tomto filme, osvedčená dvojica Ben Affleck a Matt Damon doplnená ďalším skvelými hercami. Film poukazuje aj na iné vnímanie Boha, napríklad, že Boh môže byť kľudne aj žena. A že Ježiš bol černoch. Pre niekoho možno až krutý humor, ale myšlienka filmu je veľmi dobrá :)

Contratiempo (2016)

Film, pri ktorom sa od začiatku do konca nebudeš nudiť. Veľmi milo ma tento film prekvapil, španielsku produkciu až tak neobľubujem, ale tento kúsok rozhodne patrí medzi top. Mr. Doria si zavaril, už len čomu uveriť... bič plieska na konci. Nie všetko je tak, ako sa zdá. Výborné dialógy, dobre natočené. 5/5

Divočina (2014)

Veľmi príjemný film, v ktorom Cheryl putuje pacifickou hrebeňovkou z juhu na sever a postupne nám odhaľuje dôvod svojej cesty. Každý v tomto filme nájde kúsok seba, niekto aj väčší kúsok :) Po dopozeraní filmu som ešte hodne dlhú chvíľu premýšlal. Film mohli kľudne natiahnuť aj dlhšie, celkovo však veľká spokojnosť.

Interstate 60 (2002)

Tak toto bola jazda! Skvelý film, roadtrip ako sa patrí, ani sekundu som sa pri tom filme nenudil. Cesta do Denveru je dlhá a kľukatá, stojí za to si ju prejsť. Keď si niečo praješ, je dosť možné, že sa ti to splní aj keď to už nečakáš. Za mňa najvyššie možné hodnotenie 5/5

Mistrovská úroveň (2020)

Boss Level je príjemnou oddychovkou kde presne platí rovnica: malé očakávania = príjemné prekvapenie.  Frank Grillo ako hlavná postava, sympatický výkon v tomto akčnom filme, koncept veľmi podobný ako je to vo filme Na hrane zajtrajška (2014). Osobne mi vo filme nič nechýbalo a vyslovene nevadilo, akurát Boss Level nebol vlastne Boss Level, ľahký kill :D Jednoznačne odporúčam, dá sa pri tom dobre vypnúť.

Rozhněvaný muž (2021)

Jason ako hlavná postava celovečerného akčného filmu. Spočiatku niektoré veci nedávajú logiku, postupne však do seba zapadnú. Heisty sa podobajú na GTA, akcia fajn, do toho skvele naladené soundtracky. Celý film je hlavná postava chladná ako ľad, tak chladná, že v poslednej akčnej scéne skoro až zamrzne, ok v niektorých scénach sa rozhýbe, ale od toho záveru som očakával trochu viac. Veľmi kladne hodnotím postavu, ktorú hral Darrel D´Silva, skvele pasoval do tejto lúpežnej partičky. Celé je to trochu v niektorých detailoch nedomyslené, napr. vypnuté kamery v security aute, na ktoré dispečer upozorní, dostane prísľub, že za 4 minúty to nabehne...medzitým sa nalodia do auta lupiči a kamery už nikto ďalej nerieši, tak isto chýbajúce GPS v aute. Jasné, nie je to realita... V celku je to fajn. 3,5/5

Válka světů (2005)

Ethan Hunt ehm, teda, Tom Cruise - Ray Ferrier, nie je ani z ďaleka tým, ktorého poznáme z Mission Impossible.Je tu skôr radovým občanom, ktorý ledva pozná mená svojich dvoch detí, ale za to má v obývačke 8V holomotor. Apokalyptystické scifi odohrávajúce sa v USA (teda, hlavná dejová línia, spomenuté sú tu aj ostatné krajiny). Mimozemšťania nás prišli vyhubiť, Ray so svojimi deťmi sa snaží zachrániť a tak sa vydá na cestu do Bostonu za svojou ex kde budú všetci OK. Cestou zažívajú rôzne situácie či už s ľudmi, ktorí sa snažia ukradnúť ich jediné pojazdné civilné auto, alebo mimozemšťaňov skúmajúcich rodinné fotky v pivnici amerického patriota. Rodinka sa nám cestou trochu rozpadne, keďže mladý túži vstúpiť do armády. Trochu unáhlený záver. Dlho mi tento film unikal, ale niektoré scény mi boli známe z paródie Scary Movie 4 (2006). Určite je to lepšie pozrieť si v poradí Vojna svetov a až potom Scary movie, pretože niektoré momenty v scifi filme vám prídu smiešne a podvedome čakáte tú časť z paródie.