Vendeta (2011)

LFŠ 2012 náměstí/ Na české poměry nadprůměr, škoda slabší druhé půle.

Obchodník se smrtí (2005)

Morální poselství a známka “based on true story“ ještě dobrý film nedělá. Chcete něco vědět o pašování zbraní? Zajděte si do knihovny.

J. Edgar (2011)

Bohužel ani vynikající DiCaprio nedokázal pozvednout vlekoucí se snímek, kterému chybí nejenom dobří sekundanti, ale také scény, které by skutečně dokázaly zaujmout. Navzdory zajímavému tématu (hon na bolševiky) děj působí jako na fakta zacílený životopis jednoho paranoidního úředníka, o jehož schopnostech asi nelze pochybovat.

Kronika (2012)

V něčem bezesporu originální (např. fakt, že se to odehrává v naprosto běžném světě), ale jinak kompletně zapomenutelné. Pohled přes amatérskou kameru z toho dělá průměrné domácí video.

Gang Story (2011)

Příběh, který zaujme pouze v náznacích, ale celkově nemá čím překvapit.

Proti zdi (2004)

Během sledování tohoto filmu jsem neustále čekal nějakou velkou scénu či moment, který by celý děj poslal výrazně kupředu. Nestalo se tak a já místo toho dostal vcelku obyčejný příběh s celou řadou nedotažených náznaků. Určitě se na to dívalo dobře, na druhou stranu se ale nejedná o snímek, který bych si měl za týden pamatovat.

Světová válka (2006) (TV film)

Podobně jako kniha, tak i tento pořad Nialla Fergusona působí dosti nekonzistentně. Zřejmá je snaha o revizi událostí první poloviny dvacátého století, což samo o sobě může být problém. Někdy se Fergusonovi daří vzbudit v divákovi/čtenáři podnětné myšlenky, jindy je to jaksi víceméně "opis" již všeobecně známého, i když samozřejmě jinými slovy. West and the Rest, případně Ascent of Money, se mi líbily víc.

Legenda o vášni (1994)

Myslím, že stačí být stručný. První polovina filmu je plná nesmyslného patosu, který je doprovázen rušivým a monotónním hudebním podkresem. Sledujeme v ní hru na indiány, uměle působící válečné scény (Tristan zachraňuje svého bratra pobíháním po lese) a hezouna, který se na pár let vydá na výlet. Když už se zdá, že příběh začne mít alespoň nějakou hloubku a smysl (děje se tak přes vyvražďovačku hl. hrdinů, což je při zpětné reflexi jediné možné východisko z předváděné nudy), tak tu máme naprosto trapný závěr, který není ani akční a ani reálný (krom toho epilog s medvědem je snad největší kýč, který jsem kdy viděl). Co může být horší než Seznamte se, Joe Black? Přeci Legenda o vášni!

Válka Bohů (2011)

Což o to, vizuál je to pěknej. Zejména určité lokace a souboje vypadají působivě. Neméně zajímavé jsou odkazy do řecké mytologie, které jsou někdy "přesnější" (Theseus zabil "Minotaura", Efialtes jako zrádce, věštkyně se spletla, když tvrdila, že se Theseus spojí s Hyperionem, rozuměj s Dareiem), někdy "méně přesnější" (úzká brána místo soutěsky v Thermopylách). Nakonec to ovšem všechno vyznívá tak prázdně a neživotně, že to hodnotím jako snadno zapomenutelný průměr.