Hanebný pancharti (2009)

Tarantinova alternativní historie zasazená do 2. světové války. Pro fanouška tvůrce a tohoto historického období naprostá radost k pokoukání. Skvělé obsazení, hlavně plukovníka Hanse Landy, člověka, který byl v této roli objeven, aby se stal na několik dalších let nejobsazovanějším záporákem. Ve filmu je vše co máme u Tarantina rádi. Rozdělení na kapitoly, bezmezná brutalita a pro mě hlavně (v tomto filmu) předlouhé dramatické konverzace na pokraji života a smrti. Scéna oslavy ve sklepě je jednou z nejoblíbenějších napříč vším, co jsem kdy ve filmu viděl. Odhalení spiknutí na základě divergence vyjadřování číslovek pomocí prstů je neskutečně chytré, banální a zábavné zároveň. Závěr se někomu může zdát nelogický, já jej ale s úsměvem akceptoval. Pro mě asi nejlepší Tarantinovka. „You know somethin', Utivich? I think this just might be my masterpiece.“ 9/10

Prokletý ostrov (2010)

Před zhlédnutím jsem si o filmu nic nezjišťoval. Věděl jsem jen, že Leo jede na jakýsi ostrov něco vyšetřovat. Po první hodině, mě upoutala hutná atmosféra a poutavě napsané dialogy. Závěrečný zvrat mě ale opravdu dostal. Na rozdíl od většiny jsem ho vůbec nečekal. Nejspíš kvůli tomu, že jsem hlavnímu hrdinovi tolik věřil a fandil, aby dosáhl svého. Film je neskutečně poutavý a zajímvavý, že i kdyby k onomu zvratu nedošlo, byl by to i tak skvělý film, ovšem s úplně jinými ambicemi. Což přispívá k tomu, že při druhém zhlédnutí filmu budete mít jiný, ne však nutně horší zážitek. Genialitu tohoto díla vyzdvihují i famózní herecké výkony i těch nejvedlejších postav. Prokletý ostrov je prostě proklatě dobrý. „Which would be worse, to live as a monster, or to die as a good man?“ 10/10