Kick-Ass (2010)

Opravte mě, ale něco takového tu asi ještě nebylo! Film dokonale balancuje mezi parodií, komedií a vážným tématem a je to tak vybalancované, že chvílema se člověk směje, že se nemůže nadechnout, jinde jen zírá a u některejch scén je mu až do breku. Pro mě jedinečný zážitek, N. Cage, konečně po dlouhé době v dobrém filmu, 11tiletá holka co kosí s úsměvem mafiány po 10tkách, u toho se roztomile usmívá a na pozadí jemná hudba - to je prostě neskutečný! Ačkoliv jedna scéna asi hodně inspirovaná z Kill Billa, ale proti tomu nic nemam.. Nemůžu jinak než 5 hvězd a těšim se na další shlédnutí.

Nezapomeň na mě (2010)

Film, který mě příjemně překvapil... Čekal jsem klasickou love story, které až tak moc nevyhledávám. Ale film mě velice zaujal - je vtipný, svižný, má v sobě děj a myšlenku a hlavně nečekaný zvrat a netradiční závěr. 4*

Alenka v říši divů (2010)

Moc pěkný a stylový film, Depp hraje výborně a Alence každou chvíli padají šaty :) Ten rozpor mezi snem a realitou prostupuju celým filmem.. SPOILER Pro Novoten: Tam je přece otevřenej závěr, navíc Alenka řiká, že se vrátí...

Čokoláda (2000)

Výborně stylizovaný film natočený s jistou nadsázkou, přitom občas s hlubšími a zajímavými momenty a symboly. Nedoporučuji dívat se bez velké zásoby sladkostí, to se nedá u toho něco nepřikusovat :) Navíc, jeden z nemnoha filmů, kde vidíte Deppa bez bílého make-upu.

Chceš mě, chci tě (2009)

Tradiční námět, ale hodně netradiční dialogy. Zejména v první polovině filmu. Objevuje se celkem realistický a drsně podaný pohled na podstatu muže a ženy a jejich niterní potřeby. Prostě taková ošklivá pravda. Bych pouštěl jako naučnej film :)

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Nejlepší seriál!!! Sheldon rulezz! :D Akorát nedoporučuju koukat s dabingem..

District 9 (2009)

Originální snímek. Blomkamp dokázal i z malého rozpočtu udělat velice kvalitní a zajímavý snímek, natočený ve stylu reportáže. Zajímavé je, jak se z neuvěřitelně nesympatického hlavního hrdiny stane váš favorit a také, že fandíte mimozemšťanům, než lidem. Doufam, že natočí i pokračování a kreveťáci jim nakopou prdel :D

Monstrum (2008)

Wow, něco takovýho tu snad ještě nebylo! Velice originální snímek, ze kterého autentičnost jen kypí. Parádní záběry, úžasný zvuk. Nafilmováno z pohledu první osoby, kde hlavní postavou je kamera. Vidíte jen, co vidí kamera. Žádné další detaily, žádné scény okolo, což vytváří nepopsatelnou atmosféru. Jeden z nejoriginálnějších snímků za poslední dobu si rozhodně zaslouží 5* a vaši pozornost.

Hanebný pancharti (2009)

Na novou Tarantinovku sem se těšil jak malej kluk a je to konečně tady. Shlédl jsem ji už 3x a pokaždé z ní mam nový příval pocitů a v určitých momentech husí kůži. Hned na začátku bych vyzdvihnul herecký výkon Brada Pitta, který je tu naprosto bombastický a odrovnává mě svým přízvukem, scéna v divadle je dokonalá :D Dále jíž několikrát zmiňovaný představitel Hanse Landy, který zde zahrál naprosto bombasticky, podle mě oskarový výkon, takhle zahrát slizouna, klobouk dolů! Celkový styl snímku je jako by pořád v růžku běžel Tarantinovo podpis a to se mi líbí :) Vtip, akčnost, napětí, pořád nevíte co příde.. Nejvíc se mi líbí, že pořád cítíte takové napětí, husí kůži, gradaci a pak nejdůležitější ační okamžiky proběhnou během několika vteřin. Navíc perfektní hudba, která dokresluje pozadí. Skvělé hlášky a monstrózní závěr! Za mě jasnejch 5*