Plivu na tvůj hrob (1978)

Zhlédnuté až po remaku: Pokud takoví týpci (zjevně jo) poflakovali v sedmdesátkách (ty si tu užijete se vším všudy, to už nikdo nenatočí) americkým venkovem a bylo třeba natočit na svou dobu kontroverzní film, který by brutálně vzkázal jisté části populace, že o tohle žádná ženská nestojí, tak dobře, že vznikl a vzbudil ohlas :)

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Tohle nemělo být vůbec natočený... Pokud už teda ale někdo sehnal peníze a ví, jak v bedně (v kontyšu) unášet Američanky do Bulharska, tak to měl pojmenovat jinak a vůbec to s jedničkou nespojovat. Doporučuju vynechat a přejít rovnou na trojku.

I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine (2015)

Distribuce by měla sdělit, že trojka je vlastně dvojka a pokud se té dokážete vyhnout, můžete si po pěti letech zavzpomínat, jak jste si po jedničce řekli "A co bude jako dělat dál?" Jennifer tehdy nechytli, s tím se jaksi nepočítalo. To, že by měla podle představ několika místních úchylů žít ze šťastných vzpomínek na hromadný zážitek (dosaďte si laskavě který některé místní magory rajcoval víc, jestli první nebo druhá část jedničky, případně obě), to asi ti normálnější nečekají. Čtyři za to, že se to nezvrhlo v hlubokomyslnou úvahu, jestli pomsta uleví nebo ne a určitě to tuhle otázku nezodpoví, je fajn. To, že se Angel vtírá neustále Jennifer a je jasný, že po něčem takovým už jeden asi nemůže být nikdy úplně v cajku, že se objevují nový spouštěče, je docela solidní uzavření jedničky.

Taboo (2017) (seriál)

Těšíte se na mysteriózní drama na pozadí historické zápletky. A pak dostanete sice skvělou výpravu, ale s bezúčelnými zápletkami, postavami, které umírají, aniž by divák tušil, v čem měly být alespoň hlavnímu hrdinovi přínosem. A po zhlédnutí posledního dílu máte poct, že vše zásadní si tvůrci nechávají až do druhé série, až budou hrdinové konečně ti Američani... Prostě, řečeno slovy prostitutky Helgy, kterou při práci vyruší Tom Hardy, "byla to vleklá záležitost".

Četníci z Luhačovic - Padělek (2017) (epizoda)

Copak je to za četníka....? Velitelé mají životnost tři díly, tak snad Langoš předvede něco jiného, než humornou vsuvku... Má na to.

Trpaslík (2017) (seriál)

"Stáňo. Povol." Uvěomuju si, že nadhodnocuji, ale takhle mě už dlouho nic nerozbilo a společný řev v obýváku s týnejždry v obýváku při zombie scéně znamená, že hvězda letí nahoru: Neopakovatelné :DDD

Svět pod hlavou - Orchidej na smetišti (2017) (epizoda)

To se hlavní hrdina vrátil v čase proto, aby vyhazoval těhotnou matku ze zakouřené hospody...? Po minulém díle,který začal konečně naznačovat důvod dvou časových linek, zase nic... Možná bybývalo natočit klasický retro a s vazbou na dnešek se příliš nenamáhat.

Trpaslík - Čtvrtek (2017) (epizoda)

Slovenky byly vždycky kreativní. Před časem jsem viděla vydrápaný klíčem přes celou kapotu "Odpustila som ti", ale včerejší Trpaslík to překonal (scénarista musel s nějakou něco mít :DDDD )

Bohéma (2017) (seriál)

U seriálu by možná měla být hvězdička do 40 let nepřístupno :) Protože kdo nemá z dětství s rodiči a prarodiči po nedělích nakoukáno cyklus"filmy pro pamětníky), tak kontrast mezi roztomilostí černobílých klenotů naší kinematografie a tíživý okolnostmi,za kterých byly točeny, neocení... A i když to mám v úvodních titulcích, tápe kdo je kdo... Dlouhý.Javorský (a Rašilov jistě dostane také příležitost..) už v prvním díle vyšponovali k maximu, Štěpánkovy dosud žijící děti musely zejména v Cyranovi vidět otce..o Javorské ani nemluvě:Tohle byla pocta velikánům .... Po posledním díle doplňuji: nadhodnocení o jednu hvězdu nechávám tehdy, když dílo evokuje osobní prožitky a těmi návrat k atmosféře při sledování těchto filmů je. Odpouštím protivnou postavu lily, kterou jsem nakonec akceptovala jako koncentrát hereček té doby, oceňuji ambici propojit skutečné a fiktivní osoby (skutečné postavy byly označeny natolik výrazně, že orientace možná byla...)

Temný Kraj (2017) (seriál) odpad!

Dvojčata Bártů by se měla držet telenovel, protože protože jinak zabijou i upálenou mrtvolu... Doufám, že Prima Amíkům za motiv Temnýho případu dobře zaplatila, ale okopírovaný titulky fakt nestačí: Tohle vydrží jen skalní fanynky Lukáše Vaculíka: Hvězda pro něj, za řemeslo.