Podezřelá bytná (1962)

FIlm zaujme precizní choreografií připomínající němé komedie Harolda Lloyda či Bustera Keatona a spojuje několik subžánrů, ale možná kdyby zůstalo jen u klasické konverzačky s komediálním jiskřením mezi Kim Novak a Jackem Lemmonem z úvodu filmu s kratší stopáží, bavilo by mne to více. Produkce: Columbia Pictures Corporation

My Mistress (2014)

A hele, podívejme na klokany! Australská nezávislá produkční společnost vyhledávající nové domácí talenty objevila Stephena Lance. A je to trefa do černého. Jednoduchý až banální narativ je zrežírován velmi citlivě.____Upozornil bych u tohoto „pomalého“ neakčního, v podstatě uměleckého snímku na vysoký „koeficient zábavnosti“. Divák stále zůstavá v očekávání co se bude dále dít, aniž by toto nutně muselo platit i pro samotný závěr snímku - zde prostě konec musí být očekávatelný a Deus ex machina se naštěstí nekoná.____Po všech stránkách dokonalá Emannuelle Béart v roli sexy dominy svádí k jednoduchému konstatování: komorní drama jak bič, které ani náznakem nesklouzává k pompéznímu melodramatu. Produkce: Mini Studios

Interstellar (2014)

Jak se vydat za hranice všedních dnů, no Někdo musí někde poblíž narafičit červí díru.

Ruský dům (1990)

I kdybyste brouzdali týdny a týdny po měsiční krajině, i kdybyste dlouhé hodiny čuměli jen do zdi, stejně tento film nebude žádným spestřením takového nudného přežívání. Zas jen stejně ubíjející nuda a nuda.

Kvaska (2007) odpad!

Ukázka neumětelství asi jako když si děti na pískovišti natočí film jak staví bábovičky a muzikál z toho udělají pěním „pec nám spadla kdopak nám ji postaví“. Tedˇ si k tomu přidejme Landovu osobnost, který hlavně pokud chce něco sdělovat vyvolává shovívavý úsměv. Navíc k jakékoliv umělecké činnosti atˇ už je to film nebo hudba je nutným předpokladem talent._____ Přitom český průmysl nemá lidi a potřebuje opravdové chlapy do výroby, takový hrdina výrobní linky zachraňující HDP by bylo správně rozmáchlé gesto vlastenectví v 21. století. Pobavíme se u nějaké nové papetickoblábolné pózy? Co tak husita točící špónu na karuselu pod Řípem? (Největším nebezpečím pro lidstvo není štěpení jádra, ale hloupost ! )

Wimbledon (2004)

Love story z wimbledonské trávy, feel-good movie, sladká Kirsten. Pokud to mělo nějaký potenciál, tak zůstal ne zcela využit. Milé ale průměrné, 65%. Produkce: Universal Pictures

Melissa P. (2005)

Jestli Melissa P. něco poodkryla, tak to byla její sukně, její idiocie a filmařská impotence tvůrců. Toto zjištění za obětování těch sto minut nestálo.

Vem si mě (2000)

Výborné herecké obsazení, ale výsledek je spíše zklamáním, bylo to nějak nešikovně pojaté - režie i scénář.

Já, Mattoni (2016) (seriál)

Za hodně peněz málo muziky a ta ještě ani moc neladí. Slabé dialogy.

Superhypochondr (2014)

Film mi připadl neskutečně dlouhej přitom stopáž standardní, byla to holt dost nuda hlavně druhá akčnější půlka nestála za nic. No vše špatné k něčemu dobré: alespoň mi to v archívu nezabere žádné místo. (Jedna hvězda za krysu, druhá za švába, 30%)