• Publicistický

Susedia - Výročník (2018) (epizoda)

Opäť bolo vidieť istý postup vo vytváraní nových epizód v 4. sérii. Milo ma prekvapil aj poštár (Karol Horváth), pri ktorom mi určite chýbali jeho legendárne fúziky. 80%

Svatba (2016)

Náhľad do života jednej z mnoho moslimských rodín žijúcich v Európe. Pochmúrny, no naopak zaujímavý dej párkrát vystriedali ľahšie scény, ktoré prichádzali v ten správny moment ako príjemné osvieženie. Záver nebol z môjho pohľadu určite predvídateľný, čo veľmi oceňujem. Herecké obsadenie patrilo ku veľmi dobrým, aj napriek ťažšiemu filmovému žánru. 80%

Dáždnik svätého Petra (1958)

Po striebro išiel, no zlato našiel. Jeden z popredných slovenských koprodukčných filmov je určite aj slovensko-maďarská snímka Dáždnik svätého Petra. Veľmi dobré herecké obsadenie s pravidelnou dávkou humoru. 80%

Detektív Dušo - Panenka Mária (2018) (epizoda)

Slovenská kriminálka so závanom sitcomu. Herecké obsadenie s výkonmi sa mi zdali dosť neprofesionálne aj napriek tomu, že hlavné postavy sú väčšinou vyštudovaní herci. 45%

Posledná rozlúčka s Mariánom Labudom (2018) (pořad)

Posledná rozlúčka s hereckou legendou Mariánom Labudom. Nefalšované emócie či krásne príhovory priniesli neopakovateľnú atmosféru. Trochu ma mrzelo, že hľadisko divadla nebolo až tak plné, než by si pán Labuda zaslúžil. 80%

Susedské prípady (2015) (seriál)

Nadviazanie na seriál Susedské prípady, no teraz s problematikou susedských sporov. Opäť si myslím, že vysoké zastúpenie ochotníckych hercov s tendenciou afektovaného a neprofesionálneho výstupu s prímesou scenára na štýl reality show ničia celú štruktúru epizódy, či celého seriálu. [videné v TV - 10%]

Teleráno (2002) (pořad)

Jediná slovenská celoranná televízna relácia. Nájdu sa tu určite viac typov noviniek z rôznych odvetví tak, aby si divák našiel tú svoju. V posledných rokoch mi žiaľ vadia dosť pravidelné a dlhé reklamné prerušenia, ktoré by určite nemali byť až v takej miere. 45%

Rodinné prípady (2012) (seriál)

Reality seriál Rodinné prípady. Tvorcovia sa do každej časti snažia zakomponovať väčšinou ochotníckych hercov, ktorí na mňa pôsobia dosť afektovane a neprirodzene. Snaha o pravdivé príbehy z rodinného prostredia dosť kazí aj scenár, ktorý akurát vytvára reality show. 15%

Pohádka o staré tramvaji (1961)

Tramvaj Terezka #200. Krásna rozprávka s vynikajúcimi detskými hercami. Dosť ma pobavili scény, ako napr. Ministerstvo tramvají či deti pri jedení polievky. 80%

Tisícročná včela (1983) (seriál)

Veľké dielo, ktoré má nezastupiteľné miesto v slovenskej kinematografii. Skvelé herecké výkony sa prelínajú s úžasným príbehom predvojnového života na Liptove. 90%